Öğretmene şiddet, alkışlarla protesto edildi!

Beykoz Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu'nda bir velinin öğretmene uyguladığı şiddet iddiası alkışlarla protesto edildi.

Beykoz İncirköy Mahallesi Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu'nda bir velinin öğretmene uyguladığı şiddet iddiası Eğitim Sen…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu’nda bir velinin öğretmene uyguladığı şiddet iddiası alkışlarla protesto edildi.

Beykoz İncirköy Mahallesi Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu’nda bir velinin öğretmene uyguladığı şiddet iddiası Eğitim Sen ve eğitim emekçileri tarafından alkışlarla protesto edildi. İddialara göre, okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Emel Albayrak, sınıf öğretmeni olduğu öğrencilerden devamsızlık yapanları bir araya getirerek okula niçin devamsızlık yaptıklarını sordu. Ancak, bir öğrencinin velisine farklı bir konuşma olarak aktarması üzerine veli ertesi gün yakınları ile birlikte okula geldi. Emel Albayrak’la öğretmen odasında görüşen veli ve yakınları bir takım gerekçelerle öğretmene saldırdı. Taraflar birbirileri hakkında Beykoz Adliyesi’nde şikayetçi oldu ve öğretmen Emel Albayrak 3 günlük iş göremez raporu aldı. Adli süreç halen devam ederken, okulun önünde yaklaşık 50 öğretmen ve bazı öğrenciler “öğretmene uzanan eller kırısın” sloganları ile birlikte alkışlarla protesto etti.

Türkiye’nin her tarafında eğitim emekçilerine yapılan saldırıları biliyoruz!

Basın açıklaması yapan İstanbul Eğitim Sen 2 Nol’lu Şube Başkanı Turgut Yokuş; “Hükümetin ve Milli Eğitim Bakanının öğretmenlere yönelik sarf ettiği itibar zedeleyici, velilerle eğitim emekçilerini karşı karşıya getirici saldırgan davranışlar ve sözler, kimi zaman müdür kisvesinde kimi zaman veli kisvesinde karşımıza çıkmaktadır. Öğretmenlere yönelik her türlü saldırıyı ağırdan alan, normal bir prosedürmüş gibi ele alan öğretmen düşmanı idareciler ve yöneticiler başımızda olduğu müddetçe eğitim emekçileri açısından hiçbir şey normalleşmeyecek, düzelmeyecektir. Türkiye’nin her tarafında eğitim emekçilerine yapılan saldırıları biliyoruz. Gün gelir hak aramak için yola çıkan eğitim emekçilerine polisler saldırtılır tomalar eşliğinde, gün gelir öğrencimiz Berkin Elvan ölümünden sonra terörist  ilan edilir, annesi yuhalatılır kitlelere… Ve biz biliyoruz ki; öğretmenlere uygulanan her şiddet başbakanın saldırgan dilinde ve bakanın uygulamalarında saklıdır” şeklinde konuştu.

Arkadaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz!

Yokuş, yakın zamanda Selimiye Tarım Meslek Lisesi’nde okul müdürünün, öğretmen Samet Doğan’a saldırısı sonrasında herhangi bir inceleme başlatmayan, kamuoyuna sağlıklı bilgi vermeyen İl Milli Eğitim Müdürüne buradan bir kez daha seslendiklerini ifade ederek; “Bir adım atmadığınız takdirde sizde öğretmenlere yapılan saldırıların tarafındasınız. Eğitim emekçilerini kendilerine kul köle belleyenler şunu çok iyi bilmelidir ki; öğretmenler bu ülkenin aydınlık yarınları, bu toplumun geleceği ve umududur. Sizler, bizleri karşı karşıya getirmeye çalıştığınız velilerle, öğrencilerle bir olup birlikte olup bu gerici yönetim anlayışınızı, hukuk anlayışınızı, hukuk tanımaz adaletsiz dünyanızı dar edeceğiz. Eğitim emekçilerinin gücünü, toplumsal karşılığını yok sayanlar sanılarının altında yok olup gidecektir. Her nerede olursa olsun tüm saldırılar karşısında eğitim emekçileri bir ve birliktir. Öğretmene şiddet karşısında, haksızlıklar karşısında dilsiz şeytan değildir. Eğitim emekçilerinin dayanışması bu saldırıları geri püskürtecektir” dedi.

Önümüzdeki günlerde de bu konuyla ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceklerini söyleyen Yokuş, bir kez daha arkadaşlarına yapılan saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Öğretmene şiddet, alkışlarla protesto edildi!
Bizi Takip Edin