Öğretmene şiddet protesto edildi!

Beykoz Kavacık Borsa İlkokulu'nda sınıf öğretmenin darp edilmesi protesto edildi.

Kavacık Borsa İlkokulu'nda 4. sınıf öğretmenliği yapan Tülay Kamiloğlu, okula 3 ay önce nakil olan, 50 gündür okula gelmeyen ve okuma yazma…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kavacık Borsa İlkokulu’nda sınıf öğretmenin darp edilmesi protesto edildi.

Kavacık Borsa İlkokulu’nda 4. sınıf öğretmenliği yapan Tülay Kamiloğlu, okula 3 ay önce nakil olan, 50 gündür okula gelmeyen ve okuma yazma bilmeyen bir öğrencinin velisini okula çağırdı. İki yakınıyla beraber okula gelen öğrenci annesi, Kamiloğlu’nun çocuğunu eleştirmesi üzerine teneffüs sırasında okul koridorunda öğretmeni tokatlayarak darp etti. Kamiloğlu şikayetçi oldu. Hastaneye giden Kamiloğlu, 3 gün iş göremez raporu aldı.

Bu olayın üzerine Eğitim Bir Sen 3 No’lu Şube, Kavacık Borsa İlkokulu’nun önünde toplanarak, eğitimcilere yapılan şiddete karşı bir basın açıklaması yaptı.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası ve Kavacık BİST İlkokulu-Ortaokulu İş yeri Temsilciliği tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde:

Okulumuzda 12.05.2015 Salı günü benzerine yaklaşık 1 ay önce şahit olduğumuz, istenmeyen ve bizleri çok üzen bir olay gerçekleşmiştir. Ne yazık ki velilerimizden 3 kişi okulumuz öğretmenlerinden birine sınıfında öğrencilerinin gözleri önünde fiziksel şiddet uygulamış ve hatta ölümle tehdit etmiştir. Sesleri duyan ve araya girmeye çalışan diğer bir öğretmen arkadaşımıza da yine aynı saldırılarda bulunulmuştur.

Eğitim ve öğretim, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile yürümesi gereken bir süreç iken maalesef bizler sistem tarafından sürekli olarak karşı karşıya getiriliyoruz. Bu durum hem geleceğimiz olan çocuklarımızı hem de biz eğitimcileri olumsuz etkilemekte ve derinden üzmektedir.

Biz hayatın her alanında şiddete  karşı olan öğretmenler olarak sistemin bize dayattığı bu oyuna gelmeyeceğimizi, veliler, öğrenciler ve eğitimin diğer bileşenleriyle beraber sadece ama sadece iyi bir nesil, güzel bir gelecek için mücadeleye devam edeceğimizi bildiririz.

 

Öğretmene şiddet protesto edildi!
Bizi Takip Edin