Sosyal sorumluluk ödülleri sahiplerini buldu

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen ‘Yaparak Öğreniyorum' etkinliği çerçevesinde en iyi projeler ödüllendirildi

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen ‘Yaparak Öğreniyorum' etkinliği çerçevesinde en iyi projel

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen ‘Yaparak Öğreniyorum’ etkinliği çerçevesinde en iyi projeler ödüllendirildi

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen ‘Yaparak Öğreniyorum’ etkinliği çerçevesinde en iyi projeler ödüllendirildi. Birincilik ödülü ‘Bu Kış Üşütmesin’in oldu.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen ‘Proje Pazarı’ adlı etkinlikte öğrencilerin gruplar halinde sosyal konulara yönelerek hazırladıkları 33 sosyal sorumluluk projesi jüri tarafından tek tek incelendi ve inceleme sonrasında ödül alacak projeler belirlenmiş oldu. İş adamlarının, siyasilerin, köy ve mahalle muhtarlarının destek verdiği ‘Proje Pazarı’nda en iyi üç projeye ödül verilirken üç grupta jüri özel ödülüne layık görüldü.

‘Proje Pazarı’nın, Solmaz Gümrükleme Yönetim Kurulu Başkanı Asım Barlın, UN RO-RO İşletmeleri A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Sedat Gümüşoğlu, HG Trans Genel Müdürü Hakan Güçlü, İkra Lojistik Marmara Bölge Temsilcisi Zeki Bayil, Lojistik Uygulamaları ve Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Okan Tuna, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nükhet Güz, Doç. Dr. Pınar Seden Meral, Öğretim Görevlisi Oğuzhan Çaçamer jüri üyeliğini paylaştı.

Açılış konuşmasını ve projelerin temelini oluşturmaya yardımcı olan Öğretim Görevlisi Oğuzhan Çaçamer: “Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun ‘Yaparak Öğreniyorum’ felsefesi doğrultusunda iki seneden beri akran eğitim modeli uygulanıyor. Türkiye’de gençlerimiz maalesef dezavantajlıdır. Gençlere yönelik olumsuz söylemlerin olduğu ortamlarda yetişmenin gençler açısından gerçekten zor bir durum. Gençlere güvendiğiniz zaman, biz kendimize güvendiğimiz zaman, topluma bunu kabul ettirmeye başladığımız zaman ortaya çok çok önemli şeyler çıktığını düşünüyorum” dedi.

Çaçamer, sözü Okul Müdürü Ahmet Yüksel’e devretti. Yüksel ise şu sözleri kaydetti:  “Bu başarının arkasında bu sevgili gençlerin sosyal sorumluluk adına duyarlılıkları ve yüreklerinde hissettikleri duygusal derinliklerine ilave olarak bu ortamı onlara hazırlayan değerli öğretim üyelerimizi kutluyorum.  Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun vizyonunu kutluyorum. Eğitim kalitesi standartlarındaki başarısını kutluyorum.  Geleneksel öğrenme ve öğretme metodolojilerine bakarsanız o metodolojilerde öğretmene biçilen rol dominant bir roldür. Yani öğreten bir yönetici durumundadır ve yöneten insan konumunda bir görevle teçhiz edilmesinin sonucu öğretenle öğrenen arasındaki iletişim tek yönlüdür.  Bu nedenle geleneksel eğitim ve öğretim değerini yitirmiştir. Bu geleneğin hala devam ettiği bir ülkede geleneksel eğitim öğretim yöntemleri Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nda değerini yitirmiştir.”

En İyi Sosyal Sorumluluk  Projesi Ödülleri:

1’incilik Ödülü:  ‘Bu Kış Üşütmesin’

2’ncilik Ödülü:   ‘La Oğlum Bi Su Verin Kuruduk’

3’üncülük Ödülü:  ‘Küçük Eller Büyük Mutluluklar’

Jüri Özel Ödülü:

En Yaratıcı Proje Fikri:  ‘Okuyana Yer Ver’

En İyi Dokümantasyon ve Envanter Yönetimi : ‘Bir Kalemle Küçük Kalplere Sıcacık Bir Dokunuş’

En İyi Sosyal Medya Kullanımı:  ‘Bir Kitap da Sen Getir’

Sosyal sorumluluk ödülleri sahiplerini buldu
Bizi Takip Edin