Önce içimizdeki virüsü yenelim!

Dünyanın her tarafında yayılan bulaşıcı hastalık çok üzücü ve hiç kimsenin beklemediği acı sonuçlar ile ilerliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli dostlar,

Dünyanın her tarafında yayılan bulaşıcı hastalık çok üzücü ve hiç kimsenin beklemediği acı sonuçlar ile ilerliyor.

Son otuz yıl içerisindeki dünyada gelişen ilerleyiş, teknolojik, bilimsel, biyolojik gidişat tabiatın yapısına çok büyük zarar  vermiştir. Küresel değişim artık bazı güçlerin yani dünyaya yön verenlerin çarkını başka arayışlara yöneltmiştir.

Yıllardır Müslümanlar başta olmak üzere zalimlerin zulmü ile ezilmeleri, doğaya verilen zarar ile ozon tabakasının gördüğü tahribat, dünya devlerinin metal sanayilerini ayakta tutmak için güçsüz ülkeleri çeşitli entrikalar ile savaşa sürüklemesi, menfaati olanları istediği gibi kullanması, Allah’ın lütuflarına itaatsiz davranılmak  ve Allah’ın verdiklerini hiçe sayıp yok etmek gibi gelişmeler güncel yaşamı etki altına almıştır.

Bir taraftan insanoğlu güçlüler ile uğraşırken, diğer taraftan yaşamını idame etmek için hayat mücadelesi ve nefsi ile uğraşıyor. Acaba nefsimiz bizleri nereye götürüyor.

Yakın tarihimize ecdadımıza baktığımızda imkansızlıklar içinde günde yarım ekmek yiyerek cepheye gidip savaşıp, bizlere bu vatanı emanet eden ecdadımızın yokluktaki varlığına, diğer tarafta zenginlik, bereket her türlü ihtiyaçla hayatta cenneti yaşadığımız günler.

Bizler acaba ne için yaşıyoruz ve neye engel olamıyoruz. Sanal alemde her türlü  özelimizi dahi paylaşıp keyif yaşarken, böyle çok ciddi bir bulaşıcı hastalıkta devletin bu kadar ciddi önlemlerini dikkate almamak ne demek…

Üstelik sağlık kadar önemli ve değerli bir konu olduğu halde, nedir bizi yoldan çıkaran.

Hele hele markete alış verişe gidip senden sonra kinin acaba ihtiyacı olur mu diye düşünmeden tüm rafları silip süpürmek.. Allah aşkına insanlık, virüs sizi etki altına mı aldı?

Nefsinizi birazda vicdani, ilahi duygulara teslim edin ki bir gün siz de aynı duyguyu yaşamak zorunda kalabileceğinizi unutmayın. 

Dünya bu illet virüsle mücadele ederken ne kadar çaresiz insanların olduğunu ve ne kadar paran olursa olsun bir hiç olabileceğini unutmamak.

Esas unutmamamız gereken dünyayı bu kadar kirliliğe itenlerin bundan sonra amaçlarının ne olacağı, nasıl bir yol izleyecekleri İnşallah herkes kendine bir ders çıkarır. 

Artık öncelikle içimizdeki virüsü yenmemiz gerek değil mi?

LÜTFEN HEPİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN  EVDE KALIP KONROLLU YAŞAM İLE  VİRÜSE TOKAT ATIN…

Sağlıklı yaşam dilerim.

Powered by Froala Editor

Önce içimizdeki virüsü yenelim!
Bizi Takip Edin