Onlar bizim en büyük bilgi ışığımız!

24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Beykoz Kaymakamlığı tarafından Anadoluhisarı Sabancı Öğretmen Evi'nde güne özel kutlama düzenlendi.

İlçedeki emekli olmu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Beykoz Kaymakamlığı tarafından Anadoluhisarı Sabancı Öğretmen Evi’nde güne özel kutlama düzenlendi.

İlçedeki emekli olmuş, halen görev yapan ve göreve yeni başlayacak öğretmenlerin yer aldığı kutlama etkinliğinde; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Öcalmaz ve İlçe Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal da öğretmenleri bu özel günlerinde yalnız bırakmadı.

Etkinlik; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olan öğretmenler adına durulan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı.

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi müzik öğretmeni ve öğrenci korosu tarafından Öğretmen Marşı okundu.

Büyük alkış toplayan marşın ardından emekli öğretmenler adına konuşma gerçekleştiren Murat Kahraman, Rab kelimesinin eğitimci anlamına geldiğini ve bu yüzden öğretmenliğin aslında ilahi bir meslek olduğuna değindi. Kahraman konuşmasında; “Öğretmenlik mesleğinin temel işlevinin yeryüzünde hiçbir şeytana çalışma odası vermemek olduğunu düşünmekteyim. Bu konudaki temel dayanaklarımızın bilenlerin bilmeyenlerden üstünlüğü, öğretmenin ve öğrenmenin en hayırlı iş olduğu, bir harf öğretmenin bedelinin kırk yıl kölelikle bile ödenemeyeceği gibi prensipler olduğuna inanmaktayım. İlmin asla irfansız işe yaramayacağını söylemeliyim. Öğretmen öğrendiği bütün ilimleri sevgi mesleği ile harmanlayarak irfan haline getirir” ifadelerine yer verdi.

Güne dair düşüncelerini aktarmak üzere sözü alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, eğitimin ve bilginin önemli olduğunu belirterek; “Bizler, bize bilgiyi öğreten ve üzerimizde ciddi hakkı olan öğretmenlerimizi elbette ki çok seviyoruz. Öğretmenlik ücret karşılığı yapılan profesyonel bir meslek gibi algılansa da aslında alınan ücretle mukayese edilemeyecek kadar zor ve mühim bir meslektir. Kalbi insan sevgisi ile dolmayan kişilerin asla yapamayacakları bir görevdir. Onun için öğretmen olunmaz, öğretmen doğulur” dedi. Öğretmenlerin bir çocuğu eğitirken üzerine düşen tüm vazifeleri yapması gerektiğini ve onu çağın donanımlarına sahip bir birey olarak yetiştirmesi gerektiğini vurguladı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in şehir dışında olmasından ötürü onu temsilen etkinliğe katılan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da; “Toplumun en değeli ve en fedakar kişileri öğretmenlerdir. 2-3 meslek grubu var ki, toplumun her kesiminden büyük saygı görürler. Bu meslek gruplarından bir tanesi de şüphesiz öğretmenlerdir. Toplumda her daim karşılık bulan, söyledikleri çocuklar ve aileler tarafından ciddiye alınan şanslı bir meslek grubusunuz. Öğretmenlerimizin gösterdiği emekler karşılığı aldığı maaşlar bence yeterli değil. İnşallah hükümetimizin akademisyenler konusunda yaptıkları son maaş zammı atılımı en kısa zamanda da öğretmen arkadaşlarımıza da olur” şeklinde konuştu.

 Öğretmenleri geleceğin mimarı olarak yorumlayan İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise; “Öğretmen emekli olmaz, öğretmen her zaman öğretmendir. Emekli olduğunda da öğretmeye devam eder. Her tarihte ve zamanda başrolde öğretmenler vardır. Geleceğimiz, istikbalimiz, bütün ümidimiz sizlerde. Genç nüfus diyoruz ama bu genç nüfusu eğitemediğimiz zaman başımıza bela olabilir. Bu yüzden en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor.  Öğretmenlik zor ve fedakarlık gerektiren bir meslek” diyerek Kaymakamlık olarak eğitimin üzerine eğildiklerine dikkat çekti ve Gıda Güvenliği isimli kitabını öğretmenlere öğrencilerine bilgi olarak aktarması amacıyla hediye etti.

Protokol konuşmalarının sonrasında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın kutlama mesajı da öğretmenlerle paylaşıldı.

Kutlama programında, “Benim Öğretmenim” adlı kompozisyon yarışmasında ilçe birincisi olan, İsmail Özseçkin İlköğretim Okulu öğrencisi Edanur Halatçı kompozisyonunu okurken, Ted Koleji’nden şiir yarışması ilçe birincisi Asya Girgin de şiir okudu.

Ayrıca Kaymakam Erdoğan, emekli olan öğretmenlere de Hizmet Şeref Belgelerini takdim etti. Hemen sonrasında ilçede yer alan müzik öğretmenleri tarafından Halk Müziği Dinletisi konuklarla buluştu. Muhteşem bir müzik ziyafeti ile konukların kulağındaki pas silindi.

Bu yıl eğitim öğretim hayatına atılan yeni öğretmenlerin hep birlikte “Öğretmen Andı” içmesinin ardından etkinlik Beykoz Artvinliler Derneği Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile sona erdi.

Beykoz Belediyesi’nden öğretmenlere tatlı kutlama

Beykoz Belediyesi de ilçedeki öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü baklava ve çiçekle kutladı. Belediye başkan yardımcılarının öncülüğünde gün boyu ilçedeki 73 okulu ziyaret eden heyetler sabır, sevgi ve fedakârlık timsali öğretmenlere tatlı ve çiçek takdim etti.   

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla eğitim neferi öğretmenler tüm yurtta hatırlanırken Beykoz Belediyesi de ilçedeki tüm okullara baklava ve çiçek gönderdi. Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve danışmanların yer aldığı heyetler gün boyunca okulları ziyaret ederek öğretmenlerin hatırlarını sordu ve günlerini kutladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in sevgi ve selamını ileten heyetler, okul müdürleri ve öğretmenlerle sohbet etti.

Onlar bizim en büyük bilgi ışığımız!
Bizi Takip Edin