Ordu ve Tokat gecesinde başkanlar buluştu

Beykoz Çayır Festivali’nde sona yaklaşılırken, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler ve Tokatlılar, Beykozlular’a anlamlı bir gece yaşattılar!

Beykoz Çayır Festivali’nde geri sayım başladı! Festival’de sona yaklaşılırken, Beykozlu Ordu M

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çayır Festivali’nde sona yaklaşılırken, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler ve Tokatlılar, Beykozlular’a anlamlı bir gece yaşattılar!

Beykoz Çayır Festivali’nde geri sayım başladı! Festival’de sona yaklaşılırken, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler ve Tokatlılar, Beykozlular’a anlamlı bir gece yaşattılar! Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği Başkanı Özkan Ayduğan ile Tokatlılar Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Tevfik Çelik’in ev sahipliğinde gerçekleşen yöresel gecelerin sunumu Ozan Derviş tarafından yapıldı. Gecenin dikkat çeken bir özelliği ise, Beykoz’un ilçe oluşundan bu yana Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş beş isim olan Ali Zengin, Şevket Arıkan, Muharrem Ergül, Alaaddin Köseler ve Yücel Çelikbilek’in, bir arada sahneye çıkarak konuşma yapmalarıydı.

Gecede ayrıca İlçe Emniyet Müdürü Bekaroğulları tarafından, Beykoz’un Milli Takımı “U-14”e de plaket takdim edildi.

Kaymakam ilk kez katıldı

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği ile Tokatlılar Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri Festival gecesine, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kaymakam Aydın Ergün, İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, Has Parti Başkan Yardımcısı Kemal Çaktı, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Gece, Beykoz Kaymakam’ı Aydın Ergün’ün iştirak ettiği ilk etkinlik olma özelliğini de taşıyor.

Gece, türkü ile başladı

Yöresel gece, Âşık Nuri Yücel’in bağlaması ve türküleri eşliğinde başladı. Yücel’in ardından maharetlerini sergileyen folklor ekibinin sahneden çimenlerin üzerine inmesi ile birlikte ise vatandaşlar da kendilerini hareketli ezgilere bırakarak, uzun uzun halay çektiler.

İstanbul ikincisi U-14’e plaket

Gece, İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları’nın, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen Futbol Turnuvası’nda İstanbul İkincisi olmayı başaran Beykoz Karması U-14’e Ordu Mesudiyeliler Derneği adına plaket takdim etmesi ile devam etti.

Bekaroğulları, burada yaptığı konuşmada, U-14’ün karma bir takım olduğunu hatırlatarak, bir amaç etrafında kenetlenmenin önemine işaret etti. İlçe Emniyet Müdürü, “ önemli olan, bir amaç için bir araya gelerek, başarılı olunmasıydı” dedi ve bu başarıyı gösteren genç sporcular ve onların sorumlu yöneticileri ile birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Sahnede Beykozlu genç bir sanatçı

U-14’ün ardından ise sahneye Beykozlu genç sanatçı Yasemin Kılıç çıktı ve türkülerini Beykozlular için seslendirdi.

Vatandaşlar, Kılıç’ın türküleri eşliğinde bolca horon teptiler!

Dernek yöneticileri Çelikbilek ile birlikte Beykozlular’ın huzurunda!

Horon ezgilerinin ardından sıra, geceye ev sahipliği yapan dernek yöneticilerinin Beykozlular’a takdim edilmesine geldi.

Bu amaçla sahneye Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği ile Tokatlılar Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Yönetim Kurulu üyeleri davet edildi. Dernek başkanlarının misafirlerini selamlamalarının ardından ise, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek söz aldı.

Yücel Çelikbilek: Beykoz’da bir muhabbet şelalesi akıp gidiyor!

Belediye Başkanı, burada yaptığı konuşmada, katılımlarından dolayı tüm Beykoz’a ve festivalde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “ sizlerin bu özverili davranışları, güzel hareket ve davranışlarınız Beykoz’da bir muhabbet şelalesi olarak akıp gidiyor. Bu muhabbetiniz oldukça, Beykoz’un bu güzelliği oldukça, bilesiniz Beykoz yaşanılacak bir kent ve şehir olacaktır” dedi.

Festivalin olmazsa olmazı Belediye emekçilerine plaket verildi

Gecenin dikkat çeken bir özelliği de, Festivalin ağır yükünü üzerlerinde taşıyan tüm alt kadrodaki Belediye emekçilerini temsilen Tokatlı Dursun Çamurcu ve Ordu Mesudiyeli Bayram Önal’a plaket takdim edilmesi oldu.

Çamurcu ve Önal’ın plaketlerini, Belediye çalışanı Fatih Çakır ile gazeteci Sedat Dalar verdiler.

Beykoz’un BEŞ’i BİRARADA’sı!

Ayduğan ve Çelik’in, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e plaket ve çiçek takdimlerinin sonrasında ise, Beykozlular, ilginç bir sahneye şahit oldular! Zira, Beykoz’un ilçe oluşundan bu yana Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş beş isim sahneye davet edilmişlerdi.

Beykoz’da 1984 yılından bu yana Belediye Başkanlığı görevini yürütmüş olan Ali Zengin, Şevket Arıkan, Muharrem Ergül, Alaaddin Köseler ve Yücel Çelikbilek sahneye çıkarak, Beykoz halkını selamladılar.

Belediye Başkanları neler söylediler?

Ali Zengin: Festival’in tarihi 200 yıl öncesine dayanıyor

“Bizlere verdikleri bu değer için her iki derneğimize de teşekkür ediyorum. 200 yıl öncesine dayanan çayır festivalleri, Sümerbank’ın ‘peştamal kuşanma merasimleri’ ile başlamış bu çayırda. Zaman içinde buralarda eğlenceler yapılmış, sünnetler yapılmış ama son zamanlarda Belediyemiz 1984’te kurulduktan bu tarafa “Paça Şenlikleri” ile başlayan bu şenlikler bu günlere geldi. O günden bu yana emeği geçen bütün başkanlarıma, bütün çalışanlarımıza, bütün derneklerimize şükran borçluyuz, kendilerine teşekkür ediyorum.”

Şevket Arıkan: Bize size hizmet etme onurunu verdiniz

“Bu geceler sadece bir eğlence, sadece bir müzik şöleni değildir. Bu geceler, aynı zamanda toplumdaki hasretliği, özlemi gideren gecelerdir. Aylardır, yıllardır görmediğimiz hemşerilerimizi burada görmek, hatır sormak, onlar ile dostluğu paylaşmak fırsatını verir. Dertlerimizi, mutluluklarımızı paylaşmamıza ortam sağlar. Beykoz, güzel bir kent parçası ve burada yaşayan tüm Beykozlular, Doğu Karadenizliler, Ardahanlılar, Edirneliler, Trakyalılar tüm Türkiye’nin mozaiğini, değerini Beykoz Çayırı’nda yansıtıyorlar. Bize sizlere hizmet etmek onurunu, görevini verdiğiniz için size ne kadar teşekkür etsem azdır.”

Alaaddin Köseler: Beykoz Stadı

“Tarihi Beykoz Çayırı, Beykozluluğu pekiştiren, birbirimizi kaynaştıran bir alan. Bu alanların tarihten gelen kimliği ile geleceğe devam etmesini istiyoruz ve bu alan gibi, sayın Yücel Çelikbilek’ten Beykoz Stadı’nın da ortadan kaybolmamasını hepinizin huzurunda temenni ediyorum.”

Muharrem Ergül: Biz birlikte Beykoz’uz!

“Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul. Görmediğim, gezmediğim, görmediğim hiçbir semt… Ömrüm oldukça gönül tahtıma keyfince kurul. Sade bir semtini sevmek bile, bir ömre bedel…

Beykoz’u seven, Beykoz’a âşık olan, Beykoz’a hizmet eden bütün Belediye Başkanı arkadaşlarımı bir alkışlar mısınız? Bizim adımız farklı da olsa, Beykoz’a hizmet ettiğimiz için soyadımız birdir. Biz, birlikte Beykoz’uz, birlikte Beykoz olmaya devam edeceğiz.”

Yücel Çelikbilek: Belediye Başkanları hizmet için gelirler

“Bu etkinliklerin mimarı aslında sivil toplum dernekleridir, Beykoz halkıdır. Sizler olmasanız, burası olmaz. Siz varsınız diye burası var. Siz var oldukça da devam edecek. Ben bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Belediye Başkanları hizmet için gelirler ve hizmet yaparlar. Hiçbirisinin hizmet yapmama niyeti olmaz ama zaman zaman bahtımız olur, zaman zaman bahtsız oluruz. İmkânlar bazen bol olur, bazen az olur. Bu bizim kaderimizdir. Çok yaparız, anlaşılmayız; çok yaparız, fark edilmeyiz. Bu hayat böyle! Allah, bu bölgede bu arkadaşlarıma 30 yıldır size hizmet etmeyi nasip etti. Bu çok ciddi bir onurdur. 250 bin nüfusun içerisinden 5 tane arkadaşımıza Allah bu çalışma imkânını verdi ama aynı zamanda bunun sorumluluğunu da omuzlarına yükledi. Bunun vebalini de yükledi, bu da ayrı bir zorluk.

Alaaddin Bey, bizden bir talepte bulundu. Gönlü rahat olsun, Beykoz Stadı yerinde ama Beykoz, yakın zamanda çok farklı bir yere, 10 bin kişilik bir stadyuma, olimpik yüzme havuzu olan bir alana ve bir kapalı spor salonuna Şahinkaya’da sahip olacak. Beykoz Stadı ne olacak derseniz, orası da eskiden çayırdı, yine çayır olacak.”

Kaymakam Aydın Ergün: Bu kadar anlamlı bir günü hatırlamıyorum!

Belediye Başkanlarının konuşmalarının ardından ise sahneye kısa bir süre içerisinde Beykoz’dan ayrılacak olan Kaymakam Aydın Ergün davet edildi. Burada bir konuşma yapan Ergün, şunları söyledi: “ 20 yıldır görev yapıyorum, beş yıldır da Beykoz İlçe Kaymakamı olarak görev yapıyorum. Bu süre içinde birçok defa konuşmalar yapmak, ödüller vermek nasip oldu ama bu akşamki kadar anlamlı, ilçe için, ilçede yaşayan vatandaşlarımız için ve benim için bu kadar anlamlı bir günü hatırlamıyorum. Halkımızın vefa duygusunu, Beykoz Belediye tarihi ile birlikte olma gururunu, şansını bana verdikleri için arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

1984’ten bu tarafa bu ilçeye ilçe kimliğinin kandırılmasında çalışmalarıyla, gayretleriyle, vizyonlarıyla büyük katkı sunan, sizlerin seçtiği Belediye Başkanlarımız ile birlikte olmak, onlar ile aynı karede bulanmak, beni Beykoz Kaymakamı olarak gerçekten onurlandırdı… İyi ki onları seçmişsiniz, onlara Beykoz’a hizmet etme şansı vermişsiniz. Yaptıkları hizmetlerden dolayı Belediye Başkanlarımızın hepsine teşekkür ediyorum”

Beykoz yerel gazetecilerinin elinden hediye kitap

Yapılan bu konuşmaların ardından ise, Beykoz yerel basınının temsilcileri tarafından Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği adına Belediye Başkanları ile Kaymakam Ergün’e kitap seti takdim edildi.

Türküler ile yola devam!

Yöresel gece, daha sonra sanatçılar Erol Aydoğan ve Aslı Şahin’in türküleri ile devam etti.

7 Temmuz Cumartesi son gece!

Geleneksel Beykoz Çayır Festivali, 7 Temmuz 2012 tarihinde Mustafa Sandal konseri ile sona erecek.

Festival’de bundan sonra neler yer alacak?

4 Temmuz Çarşamba (bugün): Kandil Programı

Beraat Kandili Programı. Hafız grubu, Mehmet Kemiksiz ve ekibi.

5 Temmuz Perşembe: Yöresel Gece

Beykoz Kastamonulular Derneği ve Beykoz Sinoplular Derneği- Yöresel Gece

6 Temmuz Cuma: Turgay Başyayla

Şükrü Güler, Turgay Başyayla konseri

7 Temmuz Cumartesi: Mustafa Sandal

Nikâh şöleni ve Mustafa Sandal konseri

Haber: Arzu Başlantı

Ordu ve Tokat gecesinde başkanlar buluştu
Bizi Takip Edin