Ortaçeşme Spor Kulübü, suni çim sahasına kavuştu!

Beykoz Ortaçeşme Spor Kulübü, yıllardır özlemini çektiği suni çim sahasına kavuşarak gençlerin hizmetine açtı.

Beykoz Belediyesi'nin girişimleri sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkı sağlaması üzerine Beykoz Ortaçeşme Spor Kulübü, yıllardır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Ortaçeşme Spor Kulübü, yıllardır özlemini çektiği suni çim sahasına kavuşarak gençlerin hizmetine açtı.

Beykoz Belediyesi’nin girişimleri sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sağlaması üzerine Beykoz Ortaçeşme Spor Kulübü, yıllardır özlemini çektiği suni çim sahasına kavuştu. 1966 yılında kurulan Ortaçeşme Spor Kulübü, şu sıralar suni çim sahasına kavuşma mutluluğunu futbolcu gençleriyle birlikte yaşıyor.

Beykoz Güncel gazetesi olarak bizde bu mutluluğu onlarla paylaşmak istedik. Ortaçeşme Spor Kulübü Yöneticisi Seyit Keskin, spor kulübü olarak en büyük sorunlarının ‘stad’ olduğunu belirterek sahanın önceden çamur ve yaş içinde kalmasından ötürü sağlıklı antrenman ve maç yapamadıklarını aktardı.

Suni çim sahasının yaklaşık 1,5 ay önce açıldığını ve açılışına Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez’in geldiğini söyleyen Keskin: “Yıllardır bu çim sahasına kavuşmak için büyük çabalar gösterdik. Allah razı olsun. Sayın Yücel Çelikbilek ve Kadir Topbaş çok büyük katkı sağladılar. Onların sayesinde oldu. Tabi ki, Futbol İl Başkanımız Sayın Yemen Ekşioğlu ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Ali Düşmez’in de katkıları yadsınamaz. Bu arada sağlık problemi yaşayan Sayın Yemen Ekşioğlu’na kulübümüz adına çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.   Hem kulübümüz hem çevre kulüplerinin de faydalanabileceği çok güzel bir sahaya kavuştuk. Sahamız sayesinde antrenmanlarımızı daha rahat bir şekilde yapıyoruz. Maçlarımızı daha güvenli bir ortamda oynuyoruz. Eskiden aileler çocuklarını seyretmeye gelmezken şu anda hafta sonları ciddi bir şekilde aileler geliyor. Ailelerin bulunduğu ortam her zaman daha nezih oluyor.  Bayan seyircilerimizde çoğalmaya başladı. Fiziksel ortam iyi olmadığı için aileler çocuklarını göndermek istemiyorlardı. Çevredeki kulüplere kendi semtimizin çocukları gidiyordu. Ancak sahamızın bu şekilde yenilenmiş olması ailelerin çocuklarını bize daha gönül rahatlığı ile göndermelerini sağladı ve çok ciddi talepler var” ifadelerinde bulundu.

Beykoz’da birçok amatör spor kulübünün de ‘stad’ konusunda sıkıntılar yaşadığını sözlerine ekleyen Keskin, kulüp olarak şanslı olduklarını fakat yakınlarında bulunan diğer amatör kulüplerin de sahadan faydalanması açısından şanslı olduklarını söyledi.“A takımımız bu sene büyük bir performans göstererek bir üst ligde, süper amatörde oynama başarısı elde etti. Önümüzdeki sezonda itibaren süper amatörde oynayacağız” diyen Keskin, alt yapı çalışmalarına da önem verdiklerini vurguladı. İki beden eğitimi hocasının katkıları ile oluşturdukları futbol okullarının olduğunu söyleyen Keskin, bu okulda başarılı olan çocukların  lisanslarını çıkartarak onları futbol hayatına kazandırdıklarını ifade etti. Şu an kulüp olarak tek sorunlarının soyunma odalarının ve tribün yetersizliği olduğunu açıklayan Keskin: “Federasyonumuz şu anda lig maçlarını veriyor. Bütün amatör küme maçları şu anda oynanabilecek seviyeye geldi. Hafta sonları günde en az 4 tane maç oynanıyor. Soyunma odaları yetersiz kalıyor” dedi.

Keskin, amatör spor kulüplerinin topluma ve gençlere önemli katkılar sağladığını ise şu sözlerle açıkladı: “Biz amatör kulübüz ve her şeyden önce o çevredeki gençlere daha faydalı işler yapmaları için yol göstermeye çalışıyoruz. Gençlerin boşta gezip kötü yola düşmelerini önleyecek tedbirler almaya çalışıyoruz. Sporcu yetiştiriyoruz ama her şeyden önce adam yetiştiriyoruz. İnşallah diğer sahalarda yapılarak veya artırılarak gençlerin hizmetine sunulur”.

Haber: Burcu Çelik

Ortaçeşme Spor Kulübü, suni çim sahasına kavuştu!
Bizi Takip Edin