Ortaokullara açılan imam hatip sınıfları protesto edildi!

Beykoz Paşabahçe Ortaokulu önünde bir araya gelen veliler ortaokullarda açılan imam hatip sınıflarını protesto etti.

Beykoz Paşabahçe Ortaokulu önünde bir araya gelen veliler 'Okul içinde okul istemiyoruz' sloganı ile, ortaokullarda açılan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Paşabahçe Ortaokulu önünde bir araya gelen veliler ortaokullarda açılan imam hatip sınıflarını protesto etti.

Beykoz Paşabahçe Ortaokulu önünde bir araya gelen veliler ‘Okul içinde okul istemiyoruz’ sloganı ile, ortaokullarda açılan imam hatip sınıflarını protesto etti.

Paşabahçe Ortaokulu önünde bir araya gelen veliler ve öğretmenlere; CHP Beykoz İlçe Örgütünden de destek geldi. Toplanan grup, bir süre sonra ellerinde tuttukları pankartlar ve sloganlar eşliğinde Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne doğru yürüyüşe geçti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Eğitim-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Turgut Yokuş, vatandaşlara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. AK Parti iktidarını kendi siyasal ihtiyaçları doğrultusunda eğitim sistemini ‘yapboz’ haline getirdiğini söyleyen Yokuş; “Çok dinli ve çok kültürlü bu ülkede hala zorunlu din derslerinin olması utanç vericidir” ifadelerini kullandı. 

Basın açıklamasının ardından Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü ile görüşmek üzere bir heyet müdürlüğe gitti. Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ilk olarak görüşme talebini kabul etmeyeceğini iletti. Buna karşın heyetin bekleyeceklerini dile getirmesi üzerine görüşme talebini kabul eden Müdür Bozbay; toplantısını keserek görüşmeyi kabul etti.

Heyet imam hatip sınıflarının yeterli talep olmadığı halde açıldığı konusunda Kazım Bozbay’a tepkilerini dile getirdiler. Müdür Kazım Bozbay ise, cevaben talep azlığı durumunun sadece Paşabahçe Ortaokulu’nda mevcut olduğunu ve sebebinin de okuldaki yönetim boşluğundan kaynaklı yanlış yönlendirmeler olduğunu söyledi.

Görüşmeden herhangi bir sonuç çıkmazken heyet toplanan imzaları müdürlüğe teslim ettikten sonra protesto eylemi son buldu. 

Ortaokullara açılan imam hatip sınıfları protesto edildi!
Bizi Takip Edin