Özkes: Allah çarptı sıra milletin çarpmasına geldi!

CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili İhsan Özkes, Beykoz İlçe Örgütü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili İhsan Özkes, Beykoz İlçe Örgütü’ne ziyaret gerçekleştirdi. Özkes, Türkiye’ de gündemden düşmeyen 17 Aralık…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili İhsan Özkes, Beykoz İlçe Örgütü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili İhsan Özkes, Beykoz İlçe Örgütü’ne ziyaret gerçekleştirdi. Özkes, Türkiye’ de gündemden düşmeyen 17 Aralık operasyonuna dayanarak, AK Parti’ ye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ a yüklendi. AK Parti’nin son günlerde yaşadığı durumu ‘Allah’ın çarpması’ diye yorumladı.

Toplantıya, CHP İlçe Örgütü yöneticileri, üyeleri ve yerel basın mensupları katıldı. CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili İhsan Özkes yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi.

Özkes: Allah bunları çarptı sıra milletin çarpmasına geldi

Din iman diyerek iktidara gelenler, dine imana sığmayan imanla yan yana gelemeyecek işler yaptığını belirten Özkes: “Allah, peygamber, kitap dilinden düşürmeyenler; bugün hırsızlıkla, yolsuzlukla, utanılacak durumlarla karşımıza çıktılar. Eskiden bir hırsızı yakınları bile sahiplenmezdi. Diyor ki; ‘Benim Allah’ım, bize Allah yeter. Bizim Allah’ımız’ peki Allah size hırsızlık mı yapın diyor? Yolsuzluk mu yapın diyor? Utanmadan Allah’ı niye karıştırıyorsunuz? Hiç Allah korkusu yok mu sizde? Allah’ı böyle pis işlere karıştırıyorsunuz? Çok vahim bir tablo var ortada.  Biliyorsunuz minareyi çaldılar, kılıfını hazırladılar, kılıf yarılınca minare ortaya çıktı. Yani suçüstü yakalandılar. Diyor ki; ‘ bizim abdestimizden, bizim namazımızdan şüphemiz yok.’ Şimdi ne yapıyorlar; 5 vakit namaz yerine 5 vakit miting yaparak ve milleti alkışlatarak, o hırsızlığı aklamaya çalışıyorlar. Bu mümkün mü? Böyle bir aklamayla, abdest ve namaz şüpheden kurtulur mu?” dedi. Ve sözlerini peygamberimiz Hz. Muhammed’in bir hadisi şerifini söyleyerek destekledi: “ Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed buyuruyor ki; ‘ Konuştuğunda yalan söyleyen, emanete hıyanet eden, yönetime geldiğinde haram yemekten kaçınmayanın orucu ve namazı sizi aldatmasın’  peygamberimiz kimi tarif etmiş?” diyerek AK Parti’yi hedef gösterdi.

Çok garip şeyler olduğunu ve anlam veremediğini söyleyen Özkes, 17 Aralık operasyonunun önemli kilit ismi olan Reza Zarraf’a da değinmeden geçemedi: “ Diyor ki; ‘Saflığının kurbanı olmuştur.’ Yürütmenin başı diyor ki; ‘Yürütmeyi becerememiş, saflığının kurbanı olmuş.’ Yani yürütmenin başı nasıl yapılacağını ona tam anlatamamış. Yürütmenin başından öğrenememiş. Türkiye Cumhuriyet’i tarihinde böyle bir rezalet görülmemiştir. Allah kahretsin bunları! Yeni bir haber; hayır işleri bakanlığı kurulacakmış. Bu bakanlığın başına da dışarıdan Reza Zarraf atanacakmış. Bunlarda Allah korkusu yok. Eğer CHP olmasa bunlar, İslam’ın 5 şartından birisini de hırsızlık ve yolsuzluk şartı yaparlar! Ama CHP olduğu için böyle bir şeye yeltenmiyorlar. Yeltenmemelerinin sebebi Allah korkusu değil, CHP korkusudur” dedi.

Allah bu milleti, bu memleketi ve yüce dinini bunlardan kurtarsın! diye hükümete olan sitemini dile getiren Özkes, CHP’ nin iktidar önünün her zaman açık olduğunu ama şimdi ise son olaylardan ötürü AK Parti diye bir şey olmadığını ifade etti ve: “AKP yerlerde sürünüyor. AKP çukura düşmüştür.  Allah bunları çarptı, kitap bunları çarptı, peygamber bunları çarptı. Sıra milletin çarpmasına geldi. 2014 yılı AKP’nin çöp bidonuna atıldığı yıl! Birbirlerinden nefret eder hale gelecekler. AKP’de bulundukları için Allah’a tövbe edecekler” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Özkes: Allah çarptı sıra milletin çarpmasına geldi!
Bizi Takip Edin