Partimiz mi kazansın Beykoz mu?

'Çamura yatmak' deyimi hiç bu kadar kirletilmemişti. 15 yıl boyunca her türlü yetkiyle donatılmış ama hiçbir sorumluluğu olmayan bir belediyecilik örneği önümüzde öylece duruyor. 'Kötü yönetiyorsunuz' demek bile cesaret isteyen…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Çamura yatmak’ deyimi hiç bu kadar kirletilmemişti. 15 yıl boyunca her türlü yetkiyle donatılmış ama hiçbir sorumluluğu olmayan bir belediyecilik örneği önümüzde öylece duruyor. ‘Kötü yönetiyorsunuz’ demek bile cesaret isteyen bir iş oldu çıktı.

İktidar partisinin sadece vaatlerini dinleyen, umutlarla yaşatılan Beykozlu, bir kez daha vaatlerin bir birini kovaladığı günleri yaşıyor. Üstelik dışarıdan bir aday tercihiyle. Hep söylerim Beykoz Ankara’dan yönetiliyor diye buda kanıtıdır.

Gösterdikleri adayın Beykoz dışından biri olmasının maksadı yukarıdan aldığı emirleri Beykozlu vatandaşın lehine olacağından, duygusuzca yerine getireceği gerçeğidir.

İktidar partisinin belli ki Beykoz ile işi daha çok uzun vade de devam edecek, çünkü Beykoz tamamıyla rant bölgesi, ama Beykozlu ile işi bitmiş görünüyor. Beykozlu istenmiyor.

Bu arada şimdilik sadece iktidar partisinin adayı, seçilmiş falan değil Murat AYDIN, Beykozlu karar verecek buna. İktidar partisinin adayı olduğu için sanki kesin seçilecekmiş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Partimiz kazansın da adayın kim olduğu önemli değil diye bir bakış açısı da var, ama bir bakmak lazım eğrisine doğrusuna. Zaten yıllardır partiniz kazanıyor peki siz ne kazandınız ya da kaybettiniz?       

Lütfen oy verirken partizanlık yapmayın. Yaşadığınız hayatın gerçeklerini düşünerek oy verin. Ailenizi düşünün, Okul masraflarını karşılamakta zorlandığınız çocuklarınızı düşünün. Onların geleceğini düşünün.

En temel gıda maddelerine yapılan zamları düşünün, 16 yıldır hayatınızda ne değişti?

Özel şirketlere yaptırılan yollar, köprüler size ne kazandırdı? Sofranızdaki çorbayı, ekmeği mi arttırdı? Hayır. Tam aksine sizlerin vergileriyle yandaş şirketler zengin oldular. Bunları da belediyeler kanalıyla gerçekleştirdiler.

Murat Aydın 15 yılda yapılmayanları 5 yılda yapacağını iddia etmiş.

Buna mevcut belediye başkanımız ÇELİKBİLEK enteresan bir cevap vermiş “Beykoz gibi sıkıntıları olan bir ilçede 5 yıllık hizmet bir başka ilçede 25 yıllık hizmete denktir. Beykoz’da belediye başkanlığında 5 yıl görev yaparsınız 15 yıl ömrünüzden geçer. Güzel cevap vermiş kendince ama sormak lazım “Hizmet derken başkan?”

Hizmetin en alasını kendinize yaptınız da gidiyorsunuz, vatandaş için elinizi taşın altına sokmadınız ama kendinizi muhteşem bir daire ile ödüllendirdiniz. Demek ki yapılabiliyormuş da yaptınız.

Vatandaşa gelince elli yıldır ikamet ettiği yere 2b parası, imar barışı engelleri, sonrasında tapu, tapu verdiniz ama imar yok, imar var ama 3 kat 4 kat, Devlet okulu yok ama yıllığı elli bin TL ye özel okul var. Açık seçik gidin der gibisiniz.

Kısacası Çelikbilek gitmiş Aydın gelmiş emri Ankara verdikten sonra Beykoz’da Beykozlunun yeri yok. Buna emin olun.

Bazı gerçekler doğrular vardır ki onu ancak yüreğimizle görürürüz. Bazı sevdalar vardır ki onu sadece yüreğimizle yaşarız.

İşte biz Beykoz’u yürekten sever Beykozluluk yüreğiyle yaşarız semtimizde. Eğer gözü Beykoz da olanların önünü açarsanız Beykoz sevdanız olmaktan çıkar kaybedilmiş hasrete dönüşür.

Bu durumun en iyi savunucuları da Bizim çocuklar olacaktır. Yani Beykoz’un çocukları.

Partimiz mi kazansın Beykoz mu?
Bizi Takip Edin