Paşabahçe'de eczaneye kaçak ilaç baskını!

Beykoz Paşabahçe Mahallesi'nde bir eczaneye ihbar üzerine kaçak ilaç baskını yapıldı.

Beykoz Paşabahçe Mahallesi'nde ihbar üzerine bir eczanenin deposuna düzenlenen baskında kanser ve organ nakli tedavisinde kullanılan ve usulsüz olarak SGK…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Paşabahçe Mahallesi’nde bir eczaneye ihbar üzerine kaçak ilaç baskını yapıldı.

Beykoz Paşabahçe Mahallesi’nde ihbar üzerine bir eczanenin deposuna düzenlenen baskında kanser ve organ nakli tedavisinde kullanılan ve usulsüz olarak SGK sisteminden kaçırıldığı öne sürülen yüzlerce kutu ilaç ele geçirildi. İlaçların, kanser ve organ naklinde kullanılan pahalı ilaçlar olduğu iddia edildi.

Olay, öğleden sonra Paşabahçe Mahallesi Kelle İbrahim Caddesi üzerindeki bir eczanede meydana geldi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne yapılan bir ihbar üzerine ortaya harekete geçen ekipler, eczanenin deposuna baskın yaptı. Yapılan ilk incelemelerde piyasa değer yüksek olan yaklaşık bin 500 kutu ilaç tespit edildi. İlaçların SGK’dan kaçırılarak getirildiği, el altından bilinen müşterilere verildiği öne sürüldü. Ayrıca SGK’nın deposunda görünen çok sayıda ilacın da polisin baskın yaptığı depoda bulunduğu öne sürüldü.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin depodaki çalışmalarının ardından, kaçak ilaçlar bir ambulansa yüklenerek, Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildi.

Paşabahçe'de eczaneye kaçak ilaç baskını!
Bizi Takip Edin