Saadet Beykoz geleneksel iftarda buluştu

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, onbir ayın sultanı Ramazan nedeniyle siyasi ve idari temsilciler ile partililerin katıldığı geleneksel iftar yemeği düzenledi.
  • 23.04.2022 00:00:00

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, onbir ayın sultanı Ramazan nedeniyle siyasi ve idari temsilciler ile partililerin katıldığı geleneksel iftar yemeği düzenledi.

galeri issaadet beykoz geleneksel iftarda bulustu 9470

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, onbir ayın sultanı Ramazan’da geleneksel iftar programı düzenlendi.

Özpaşabahçe Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğine, Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Tuğrul Yalçınkaya, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, eski İlçe Başkanı Şahin Soylu ve siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri ve partililer katıldı.

galeri issaadet beykoz geleneksel iftarda bulustu 2363

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftarda akşam ezanının okunmasıyla hep birlikle oruç açıldı, dualar edildi.

Yemeğin ardından açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç, “Bu masalarda fikirleri ayrı ayrı olan insanlar bir arada iftar yaptı. Ramazan’ın bereketi burada ortaya çıktı. Bu tablo hepimizi memnun etti. Bundan sonra da birlik ve beraberliğimizin genişletildiği bir Türkiye’de yaşamayı istiyoruz. Diğer tarafta İslam alemine baktığımız zaman Filistin ve Mescid-i Aksamız işgal altında. Bu Ramazan-ı Şerifte oradaki bir avuç Müslüman kardeşimiz mücadele verdi. Allah onlara yardım eylesin. Genel İslam ülkeleri de bu duruma göz yumarak üç maymunu oynuyor. Bu kanayan yaraya bir parmak dahi basmıyorlar.” dedi.

galeri issaadet beykoz geleneksel iftarda bulustu 5391

İstanbul İl Başkan Yardımcısı Tuğrul Yalçınkaya da davetlilere hitap ederek, “Muhalefet partisinin temsilciyiz. Söylenecek çok şeyler var ama Ramazan’ın ve Milli Görüş ruhuna uygun olması açısından bugün sadece milletimizin ve ülkemizin tek kurtuluş yolu olarak düşündüğümüz bir yoldan bahsedeceğim.” dedi ve ekonomi üzerine çeşitli açıklamalarda ve önerilerde bulundu.

Program, konuşmaların ardından sohbet eşliğinde çekilen hatıra fotoğraflarıyla sonlandı.

İlgili Haberler