Saadet gençlik divanı Beykoz'da toplandı

Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları, Divan Toplantısı'nı Beykoz'da gerçekleştirdi.

Her ay farklı bir ilçede gerçekleştirilen Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları Divan Toplantısı bu ay Beykoz'un ev sahipliğinde Prof. Dr….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları, Divan Toplantısı’nı Beykoz’da gerçekleştirdi.

Her ay farklı bir ilçede gerçekleştirilen Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları Divan Toplantısı bu ay Beykoz’un ev sahipliğinde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Divan Başkanlığını İl Başkan Yarımcısı Yaşar Ahmet Akkuzu’nun yürüttüğü toplantıya Beykoz eski Gençlik Kolları Başkanı olan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yasin Kalaycı ve Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Karaman ile il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları katıldı.

Sinan Karaman: Beykoz’un gençliği uyuşturuluyor

Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi konumunda olan Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Karaman gerçekleştirdi. Gençliğe İstanbul’da ve Beykoz’da çok iş düştüğü belirten Karaman; “Dünyanın başkenti İstanbul’da boğazın mavisi ile ormanın yeşili arasına konumlanmış boğazın incisi Beykoz’un en güzel semtlerine kadar gençlik uyuşturuluyor ve hayatları karartılıyor. Bu sebeple ki bizlere çok iş düşüyor. Milli görüş ile hepsinin çözüme kavuşacağı muhakkaktır.” ifadelerini kullandı.

Yasin Kalaycı: İslam ülkeleri bir araya getirilmeli

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yasin Kalaycı da yapmış olduğu konuşmasında Miraç Kandili gecesi Suriye’nin bombalanmasına tepki gösterdi. İslam aleminin kan ve göz yaşı içerisinde olduğunu belirten Kalaycı şunları söyledi; “Bizim sorumluluklarımız da bizim yapacağımız çalışmalar da bu doğrultuda kat kat artıyor. Hükümetin yaptığı açıklamalar ortada. Biz hükümetten ABD şakşakçılığı değil İslam alemine öncülük yapacak bir duruş bekliyoruz. Bu duruşu gerek bütün ortamlarda gerek İslam ülkelerini bir araya getirerek gerçekleştirilmesi muhakkak çok mümkün. Bunun dışında ülkemizde eğitim sistemi çökmüş durumda. Birçok bakanlık, birçok kurumun yaptığı çalışmalar orta da, hiçbir yatırım olmayan, eğitim sistemi olmayan gençliğin uyuşturucu batağına fuhuş batağına düştüğü bu ortam da Allah inşallah bu hükümetin basiretini arttırsın, yapacağı çalışmalar da hayırlara vesile edecek şekilde yapmayı nasip etsin. Biz mazluma umut olmak ve zalime korku olmak için çalışmaya mecburuz. ”

Yapılan konuşmaların ardından Divan Toplantısı’nda birim başkanları ve ilçe başkanları raporlarını sundu. Toplantıda ayrıca Genel Başkan Temel Karamollaoğlu‘nun konuşmaları sinevizyona yansıtıldı.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.  

Saadet gençlik divanı Beykoz'da toplandı
Bizi Takip Edin