Saadet Partili gençler kahvaltıda buluştu

Saadet Partisi Beykoz Gençlik Kolları, geçmişten bugüne görev yapmış üyelerini kahvaltılı toplantıda bir araya getirdi.

Saadet Partisi Beykoz Gençlik Kolları ve Eski Başkanları “Gençlik Buluşması” adını verdikleri kahvaltılı toplantıda bir araya…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Beykoz Gençlik Kolları, geçmişten bugüne görev yapmış üyelerini kahvaltılı toplantıda bir araya getirdi.

Saadet Partisi Beykoz Gençlik Kolları ve Eski Başkanları “Gençlik Buluşması” adını verdikleri kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Saadet Partisi Beykoz Gençlik Kolları ve Eski Başkanları Beytaş Teras Cafe’de düzenlemiş oldukları kahvaltılı toplantıda buluştu. Toplantıya, Gençlik Kollarında daha önceden görev yapmış Eski Başkanlar, Gençlik Kolları Üyeleri  ve yerel basın temsilcileri davet edildi. Toplantı, Abdulsamed Kalaycı ve Ümit Baş’ın sunumu eşliğinde gerçekleşti.

‘Gençlik hareketimizin motorudur.’

Gençlik Kolları Üyesi Muhammed Sallabaş tarafından Kuran-ı Kerim’in okunmasının ardından Gençlik Kolları Başkanı Yasin Kalaycı, günün anlam ve önemini belirtmek üzere kürsüye çıktı ve konuşmasında şunlara yer verdi: “Saadet Partisi’nin en zor, en çalkantılı dönemlerinde görev yapmış ve bu bayrağını bu zamanlara kadar taşımış Eskimeyen Başkanlarımız, hepinizden Allah razı olsun. Geçmiş dönem icra kurulunda ve yönetim kurulunda bulunan ve başkanlığının emrinde canla başla çalışan milli görüşçü abilerim, sizlerde Başkanlarımızın bu bayrağı taşımasında büyük emekler verdiniz. İnsan hayatının en karmaşık ve zorlu dönemi olan hayatın yeni başladığı delikanlılık dönemlerinizi diğer birçok genç gibi nefsinin tatmini ve keyfi uğruna harcamadınız. Sadece kendini düşünen bencil insanlar da olmadınız. Sizler gençliğin tadını çıkarmak yerine Allah’a kulluk yolunda olmaya çalışmış, malınızdan, canınızdan, alınterinizden, vaktinizden, aile saadetinizden kısacası insanların uğrunda ölmeyi bile göze aldığı bu değerlerden davanız için vazgeçmiş kutlu bir nesilsiniz. Bizler sizlerden aldığımız vazifeyi aynı aşk ve şevkle yerine getirmek için çabalıyoruz. Bu yüzden eskimeyen teşkilatlarımızla buluşmayı istedik. Muhterem Merhum Erbakan Hocamız,   ‘Gençlik hareketimizin motorudur.’ derdi.

Davamızın bayrağını en yüksek burçlara dikeceğiz!

Özetle, davamıza hizmet yoluyla kurulmuş milli görüş hareketini de ayağa kaldıracak, yürütecek, coşturacak ana etken gençlik teşkilatımız olacaktır. Bugün İslam Alemi alev alev yanarken Türkiye’mizde islami, adil, cesur bir hükümetin iktidar olmasının gerekliliği izaha muhtaç değildir. İşte böyle bir hükümeti milli görüşlüler dışında hiç kimse kuramaz. Çünkü, diğer zihniyetler bu söylediklerimizi hayal bile edemezler. Saydığım vasıflara sahip bir hükümetin kurulması için milli görüşün tekrar ayağa kalkması şart. Bunun içinde gençlik teşkilatlarımızın eskisiyle yenisiyle kucaklaşıp harekete gereken enerjiyi vermesi de şarttır. Davamızın bayrağını en yüksek burçlara dikeceğiz. Unutulmasın ki Fatihleri Fatih yapan onun imanlığı, inançlılığı, çalışkan ve fedakarlığa sahip olmasıdır. Bizde bu davanın Ulubatlı Hasanları olacağız. Bayrağımızı surlara dikmek için canımızı feda etmekten çekinmeyeceğiz. “ dedi.

Saadet Partili gençler kahvaltıda buluştu
Bizi Takip Edin