Saadet Partisi ve BBP'den sürpriz liste

Saadet Partisi ve BBP 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine ittifak yaparak girdi.

Son günlerde uzlaşı sağlayan Saadet Partisi, BBP ve Milad Partisi, 41 ilde 1. sıra adayları YSK'ya bildirdi. Cuma günü…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi ve BBP 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine ittifak yaparak girdi.

Son günlerde uzlaşı sağlayan Saadet Partisi, BBP ve Milad Partisi, 41 ilde 1. sıra adayları YSK’ya bildirdi. Cuma günü liste tamamlanacak.

Saadet Partisi ve BBP son dakikada 41 ilde 1. sıra adayları gösterek seçimlere giriyor. Çatı Parti Saadet Partisi oluyor.  85 seçim bölgesinin 55’inde Saadet, 30’unda da BBP 1. sırayı alması konusunda anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara 2. Bölge 1. sıradan aday.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İstabul 1. Bölge 1. sıradan aday.

SP İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, İstanbul 2. Bölge 1. sıradan aday.

Her iki parti bağımsız anket firmalarına yaptırdıkları ankette, ‘Saadet Partisi – BBP’ ittifakına oy verebilirim diyenlerin oranının yüzde 8 olduğu ifade ediliyor.

Kırk yıllık siyasi tecrübeye sahip Saadet Partisi’nin listeleri tamamlama sürecini Cuma’ya bırakmasının arkasında farklı bir strateji olduğu görülüyor.

Diğer partilerin listeleri verdiği bir ortamda, küskün-kırgın değerli isimlerim ortaya çıkacağını öngören partililer, listeleri sürpriz isimlerle dolduracak gibi. Saadet Partisi-BBP ittifakında, Türkiye’nin tanınmış isimlerinin yer alması, hatta mevcut bazı milletvekili ve 3 döneme takılan isimlerinde yer alması bekleniyor.

Saadet Partisi ve BBP'den sürpriz liste
Bizi Takip Edin