Seçimi kim aldı!

Güney Doğu Bölgesi seçimlerden önce başlayan, aralıksız kesilmeden devam eden ve bugün Suriye'den farkı olmayan bir bölge olmuş durumda.  

Bombalar patlıyor, yollar kazılıyor, barikatlar kuruluyor…

Her dakika bir bölgede çatışma. Askerimiz,..

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Doğu Bölgesi seçimlerden önce başlayan, aralıksız kesilmeden devam eden ve bugün Suriye’den farkı olmayan bir bölge olmuş durumda.  

Bombalar patlıyor, yollar kazılıyor, barikatlar kuruluyor…

Her dakika bir bölgede çatışma. Askerimiz, polisimiz şehit olmakta. Artık dağda değil şehir merkezlerinde terör.

Açılımla açılamadık galiba.!

7 Haziran seçimlerinde  %13 oy alan HDP, ortalık süt liman iken açılımdan en fazla nasiplenmişti. Bir an da Güney Doğu’da ve ülkenin çeşitli bölgelerinde bombalar patlamaya başladı. Ve her gün bir başka vaka seçimlere ateş altında gittik desek mübalağa olmaz.  

7 Haziran’da %13 alarak seçimin galibi çıkan Selo Başkan, seçmenine sahip çıkabilseydi 1 Kasım’da %10’lara indirmezdi. Oyları aut oldu.  

7 Haziran’da % 16.45 alan MHP, 1 Kasımda %  11.93 oy aldı. Oysa AK Parti’nin tabanıyla MHP’nin tabanında fazla bir fark olmadığı için. Beklentide büyüktü koalisyon hükümeti için. Ülkenin bu karmaşalı durumunu göz önünde bulunmasına baktığımızda olması gerekende buydu sanırım.

Fakat HAYIR’cı Sayın Bahçeli masayı ilk baştan tekmeledi  ve devirende o oldu. Ne AK Parti ile oldu nede CHP ile. Belki de tarihin fırsatını kaçırdı masayı tekmeleyerek Sayın Bahçeli.

MHP  Genel Başkanı  yada lideri ülkesi için ülkenin girmiş olduğu bu süreci göz önünde bulundurarak kayıtsız şartsız EVET diyebilseydi sanırım bu günkü düştüğü duruma düşmezdi.

Tabiki Bahçeli’nin de istekleri olacaktı partisi adına. Fakat bu içerde mücadele vererekte yapılabilecek bir durumdu. Bahçeli kolayı seçti. Bedelini de teşkilatının da kazan kaldırmasına sebep oldu. Bu durumda teşkilatı da haklı bir şekilde tepkileri çoğaltmaya başladı. 1 Kasımda aut oldu.  

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu 7 Haziran seçimlerinde en etkili programı yürüten lider oldu. Adeta gündemi belirlemişti. Beklide tarihinde bir ilkti. Taşeron, Asgari Ücret, tarım, şehitler, çiftçi, mazot, HSYK, öğrenci…  Yaşanılacak Türkiye programında yok yoktu. Fakat yeterli gelmedi.

Nedenini araştırmaları gerekir diye düşünüyorum.!   

Oyunu korudu yeterlimi.!  Ne in oldu Ne Aut.  

Saadet ve BBP partileri her ne kadar makbul görünse de baraj sorunundan ötürü yükselemediler. Aşamaz mantığı bir sefer daha galip geldi.

Bir taraftan da ekonomik tabloda ortada.  Tabi piyasalar kilitlenmiş. Belirsizlik hat safhada.  Ortada para yok alışveriş kesilmiş. Ödemeler hak getire.  Esnaf karamsar. Ticaret kilitlenmiş. Ve akabinde tekrar seçim.

 AK Parti 7 Haziran’da olmazları 1 Kasım’da oldurarak  ülkenin durumundan da başarıyla çıkmış oldu.

Bu süreçte bir nebzede olsa asgari ücretli faydalandı sanırım. Bunları  görmezden gelen AK Parti asgari ücretli faydalandı kazanan asgari ücretli oldu.

Seçimi kim aldı!
Bizi Takip Edin