Sedat Peker’in Beykoz’daki villasına el kondu!

İddiaya göre Peker, Beykoz Korusu’nun sınırları içinde yer alan ve “tek mal varlığım” dediği konut için 2018’de çıkarılan “İmar Barışı”na başvurdu ve faydalanmak için gereken ödemeyi de yaptı. Konuyla ilgili olarak konuş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sedat Peker’in Beykoz’daki evi, “Milli Parklar ve Bahçeler”e devredildi. Peker’in avukatı bu kararı kabul etmeyeceklerini belirterek, gerekli yasal adımları atacaklarını söyledi.

Sedat Peker’in, Beykoz’daki mülkü, “Milli Parklar ve Bahçeler”e devredildi.

İddiaya göre Peker, Beykoz Korusu’nun sınırları içinde yer alan ve “tek mal varlığım” dediği konut için 2018’de çıkarılan “İmar Barışı”na başvurdu ve faydalanmak için gereken ödemeyi de yaptı. Konuyla ilgili olarak konuşan Peker’in avukatı, iddiaları doğruladı.

Sedat Peker’in avukatı, şu açıklamayı yaptı:

“Müvekkilim her yurttaş gibi emlak barışından faydalanıp ödemelerini yaptı. Ancak öyle bir hile yapılmış ki evin sağ ve solundaki konutlar bu barıştan faydalanırken Peker’e ait olan evi milli parklar alalına dâhil etmişler. Müvekkilim 25 yıldır bu ev için vergilerini ödüyor. Evin tapusunu alacakken milli park ve bahçelere kayıt yaptıklarını öğrendik. ‘Milli parklara ait olan yerler emlak barışından faydalanamaz’ diyorlar… O halde neden başvurumuz kabul edildi? Ödeme alındı, kazanılmış hakkımızın elimizden alınmasına karşı gerekli yasal adımları atacağız.”

Sedat Peker’in Beykoz’daki villasına el kondu!
Bizi Takip Edin