Sel mağduru Bosna yardımları yola çıktı

Beykoz Belediyesi, sel afetine uğrayan Bosna Hersek'e yardım eli uzattı. Yardım malzemeleri taşıyan 4 tır afet bölgesine doğru yola çıktı.

Tırların uğurlanması için Belediye Meydanında bir tören düzenlendi. Törene Beykoz Kaymakamı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, sel afetine uğrayan Bosna Hersek’e yardım eli uzattı. Yardım malzemeleri taşıyan 4 tır afet bölgesine doğru yola çıktı.

Tırların uğurlanması için Belediye Meydanında bir tören düzenlendi. Törene Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Mahmut Gülbasar, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları ve ilçe sakinleri katıldı.

Başkan Yücel Çelikbilek: Veren El Alan Elden Hayırlıdır

Törende yaptığı konuşmada yardımlaşmanın önemine vurgu yapan Başkan Yücel Çelikbilek: “Veren el, alan elden hayırlıdır. Vermek azaltmaz, çoğaltır ve bereketlendirir. İnsanlık ancak vermekle ayakta kalır. O topraklar, bize ecdadın bıraktıkları emanet olan yerlerdir, oradaki zorlukların üstesinden gelmek de, boynumuzun borcudur.” dedi.

“Dünyanın neresinde bir sıkıntı varsa o hepimizin ortak sıkıntısıdır. Biz nerede bir eksiklik, acı görsek o acıları hisseden gönül köprüleri kurmuş bir milletin evlatlarıyız. Bosna’da meydana gelen sel felaketi bizleri derinden üzdü.”

Marmara Belediyeler Birliği ile ortaklaşa çalışarak yardım yapılacak yerleri belirlediklerini ifade eden Başkan Çelikbilek” Bu çalışmaları Bayrampaşa Belediyesi ile birlikte yapıyoruz. Onlar üç tır, biz dört tır toplam yedi tırı bölgeye yolluyoruz. Tırlar, Bosna Hersek’in Bosanski Şamac bölgesine ulaşacak. Şu anda orada iş  makinaları kiralayarak, çamurlu bölgelerin, caddelerin temizliğini sağladık. Şimdi gönderdiğimiz yardımlar da inşallah yaraların sarılmasına yardımcı olacak.” dedi. Katılımcılara teşekkür eden Başkan Çelikbilek: “Buradan kurulan gönül köprüsüne şahitlik ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Tırlarımızın sağ selamet ulaşmasını, hayırla gitmelerini Allah’tan diliyor, hepinize çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaymakam Süleyman Erdoğan da, yaptığı konuşmada bu acıların tekrar yaşanmamasını temenni ederek, yola çıkan tırların sağ salim afet yerine varmasını dilediğini ifade etti. Kaymakam Erdoğan, yardımların gönderilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törenle yola çıkan 4 tır malzeme arasında çekyat, yorgan, battaniye, halı gibi temel ev eşyalarının yanı sıra temizlik ürünleri de bulunuyor. Tırların cumartesi sabahı Bosna Hersek’e varması bekleniyor.

Sel mağduru Bosna yardımları yola çıktı
Bizi Takip Edin