Şeref Kaçmaz askıdaki Havza ve Beykoz planlarını değerlendirdi

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz askıdaki imar planları ve havza yönetmeliği ile projeler hakkında açıklamalar yaptı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz askıdaki imar planları ve havza yönetmeliği ile projeler hakkında açıklamalar yaptı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi “Beykoz için 5 yıldızlı Saadet Projeleri” ile 16 mahalleyi ilgilendiren askıdaki Beykoz Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 2. Etap ve 3. Etap Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planları ile Çavuşbaşı Havza sorunu hakkında açıklamalar yaptı.

Beykozluların yarıdan fazlası bölgeyi terk etmek zorunda kalacak!

Beykoz’un Yenimahalle, Çubuklu, Kavacık, Göztepe, Göksu, Anadoluhisarı ve Kanlıca’yı kapsayan 2. Etap planları ile Tokatköy, Ortaçeşme, Çamlıbahçe, Yalıköy, Anadolu Kavağı, Anadolu Feneri, Dereseki, Kaynarca ve Poyraz’ı kapsayan 3. Etap planları askıya çıktı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz toplam 16 mahalleyi ilgilendiren askıdaki imar planları ile ilgili “Bu şekli ile onaylandığı takdirde maalesef bu mahallelerde yaşayan Beykozluların yarıdan fazlası yaşadıkları bölgeyi terk etmek zorunda kalacaklar.” İfadelerini kullandı. Şeref Kaçmaz sözlerine şöyle devam etti;

Planlar onaylanırsa 100 haneden 35 hane kalacak

Yenimahalle, Çubuklu Ve Tokatköy’de yapılan doku analiz çalışmalarında mevcut bağımsız bölüm sayısının %65 oranında düştüğünü tespit ettik. 100 haneden 35 hane kalıyor. Hesap ortada; Şuan fiziki durum itibarı ile 100 hanenin bulunduğu alanda, askıdaki imar planları onaylandığında; bu planların ön gördüğü yapılaşma şartlarına göre 100 hanenin 30 tanesi bu alana yapılamayacak ve taşınmak zorunda kalacak. Bu alana yapılacak olan 70 hanenin tamamını vatandaş yaparsa 70 hane burada kalacak.  Yapılaşma şartlarında minimum ifraz 500 m2 olarak şart koşulduğu için vatandaşlarımız kendi inşaatlarını kendileri yapma imkanı bulamayacak ve müteahhitlerin insafına terk edilecek. Bu durumda da %50 %50 sözleşme yapılırsa 70 hanenin 35 hanesi arsa sahibine 35 hanesi müteahhide kalacak. Böylece imar planları onaylanırsa 100 haneden 35 hane kalacak.

Bu planları ana muhalefet yapmadı, ABD, İsrail’de yapmadı, bu iktidar ve bunların bakanları bunların belediyeleri yaptı. Vatandaşın yarıdan çoğunu yerinden edecek olan bu planları yapanlara mı vatandaş oy verecek? Yoksa Beykozlu gerçekten Beykoz’da kalsın diye çareler üretenlere mi oy verecek? Hep birlikte göreceğiz. Saadet partisi olarak bu sorunlara ancak biz çözüm buluruz;

Çözüm tekliflerimiz;

Öncelikle imar planlarında ön görülen dop kesintilerini biz %40 yerine maximum %20 yaparak, %20 vatandaşımıza kazandıracağız ve 100 kişiden 20 vatandaşımızın kalmasını sağlayacağız. Yapılaşma şartlarını hesaplarken net m2’ler üzerinden değil brüt m2’ler üzerinden hesaplanması için meclis kararı alacağız. Böylece 1000 m2 tarlası olan vatandaş 800 m2 den imar hakkı hesaplanırken biz tamamından imar hakkı almasını sağlayarak %20 vatandaşımıza kazandıracağız ve 100 kişiden 20 kişiyi daha Beykoz’da tutacağız.

Belediye iktisadi şirketi kurarak, inşaatını kendi yapma imkanı olmayan vatandaşların inşaatlarını %20 karşılığı biz yapacağız.%80 vatandaşın olacak. Böylece %50 %50 olarak müteahhite vermek zorunda olan vatandaşlarımız %30 kazanç sağlayacak. bu uygulama ile 100 kişiden 30 kişinin daha Beykoz’da kalmasını sağlayacağız.

Bütün bu çözüm yollarının yanında küçük arsası olduğu için kendisine yaşam alanı büyüklüğünde daire kalmayan  Beykozlular için de takas sistemi kuracağız ve değerli bölgedeki küçük arsalarını Beykoz içinde başka yerdeki daha değersiz arsalarla takas yaparak Beykoz’da kalmasını sağlayacağız.

En önemli ve en büyük çözüm projemiz ise büyük ada bazındaki araziye hissedar olan (hisseli tapu sahibi) vatandaşlarımıza, kadastro çalışması yaparak müstakil tapular vereceğiz ve yapılaşma şartlarını taşıyacak küçüklükte ifraz imkanı sağlayacağız. 500 m2 şartını kaldırarak yapılaşma şartlarını taşıyan daha küçük m2’lere imar hakkı tanıyacağız.

Çavuşbaşı Havza Sorunu

İSKİ tarafından askıya çıkarılan “Elmalı 1-2 Barajı Havzası Koruma Planı” hakkında da kısa bir açıklama yapan İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz “Havza sorunu ilçe belediyesinin yetkilerini aşıyor. Belediye ancak İSKİ ve DSİ’nin yıkım uygulamalarını geciktirir. Mağduriyetleri ilçe içinde çözmeye çalışmamız gerekir. Şu an yaklaşık 50 civarı ev yıkımla karşı karşıya. Bu sayı ilerleyen zaman da daha da artacak. Bazı bölgelerde İSKİ ile Orman Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğü tebliğ yayınlaması gerekir.” ifadelerini kullandı.

BEYKOZ İÇİN 5 YILDIZLI SAADET PROJELERİ

İMAR VE ŞEHİRCİLİK PROJELERİ

MÜSTAKİL TAPUYA GEÇİŞ

BÜYÜK PARSELLERDE HİSSESİ OLAN TAPU SAHİPLERİNE MÜSTAKİL TAPU VERİLECEK

YERİNDE DÖNÜŞÜM

KÜÇÜK PARSEL SAHİPLERİNE DE MİNİMUM YAPILAŞMA ŞARTLARINA UYGUN ŞEKİLDE İNŞAAT YAPMA HAKKI VERİLECEK. %50 İLE MÜTEAHHİTE VERMEK ZORUNDA OLAN KENDİ İNŞAAT YAPAMAYAN VATANDAŞLARIMIZA, BELEDİYE OLARAK %20 KARŞILIĞINDA BİZ YAPACAĞIZ. HAK SAHİBİNE %80 VEREREK %30 KAZANDIRACAĞIZ. %40 OLARAK DÜŞÜNÜLEN DOP KESİNTİLERİNİ ORTALAMA %20 YAPARAK VATANDAŞIMIZA %20 KAZANDIRACAĞIZ. BÖYLECE BEYKOZLUNUN BEYKOZDA KALMASINI SAĞLAYACAĞIZ

SOSYAL KONUT PROJELERİ

KÜÇÜK ARSASI OLUP İMAR GEREĞİ YETERLİ İNŞAAT HAKKI OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZIN BEYKOZDA YAŞAMASINI SAĞLAMAK İÇİN SOSYAL KONUTLAR ÜRETECEĞİZ.

TARIM VE HAYVANCILIK PROJELERİ – BESİ ÇİFTLİKLERİ

100 BÜYÜK/KÜÇÜK BAŞ OLAN 1000 ADET BESİ ÇİFTLİKLERİNDE, BEYKOZLULARA SAĞLIKLI ÜRÜNLER SUNACAĞIZ. HER BİRİNDE EN AZ 3 KİŞİ İLE 3000 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ.

SÜT ÇİFTLİKLERİ

BESİ ÇİFTLİKLERİNDEKİ GİBİ BEYKOZLULARA SAĞLIKLI SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETECEĞİZ

YUMURTA ÇİFTLİKLERİ

BEYKOZA VE İSTANBULA SAĞLIKLI YUMURTA ÜRETEEĞİZ

BALIK HALİ VE BARINAKLARININ DÜZENLENMESİ

SAHİL ŞERİDİ EN GENİŞ İLÇELERDEN BİRİ OLARAK UYGUN BİR YERE BALIK HALİ KURULMASINI SAĞLAYACAĞIZ.

SEBZE VE MEYVE SERACILIK HİZMETLERİ

KÖYLERDEKİ TARIM ARAZİLERİNDE YILDA 2 YA DA 3 ÜRÜN ALACAK ŞEKİLDE İYİ TARIM POLİTİKASI İLE YERLİ TOHUMDAN SEBZE MEYVE ÜRETECEK VE İSTANBUL GENELİNDE  PAZARLAYACAĞIZ.

BÜTÜN TARIM VE HAYVANCILIK ÜRÜNLERİNİN %100 SATIN ALMA GARANTİSİ İLE ÜRETİLMESİNİ TEŞVİK EDECEK, PAZARLAMASINI ORGANİZE EDECEĞİZ. BEYKOZ-ET, BEYKOZ- SÜT GİBİ MARKALAR OLUŞTURACAĞIZ.

ÇİÇEKÇİLİK

BEYKOZUN ARAZİ YAPISI VE TOPRAK YAPISINA UYGUN BİR ÇOK SÜS BİTKİSİNİN ÜRETİLMESİNİ DESTEKLEYECEĞİZ.

ARICILIK

İLÇEMİZDE BULUNAN KESTANE, IHLAMUR, AKASYA VE ENDEMİK TÜRLERDEN  BAL ÜRETİMİNDE FAYDALANACAK VE DÜNYA YA BEYKOZ-BAL MARKASINI TANITACAĞIZ

DENİZ ÜRÜNLERİ- TATLI SU ÜRÜNLERİ

BÖLGEMİZDEKİ TEK DALYAN OLAN İLÇEMİZİN KIYILARINDA BALIKÇILIĞI TEŞVİK EDECEK, TÜKETİMİNE DAYALI SATIŞ NOKTALARINI ARTTIRACAĞIZ.

ORMAN MEYVELERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

ORMANLARIMIZDA YETİŞEN VE GIDA MADDESİ OLARAK TÜKETİLEN BİR ÇOK ORMAN MEYVESİ AĞACINI İLGİLENEN VATANDAŞLARA ZİMMETLEYECEK, BAKIMI, HASATI VE SATIŞINI ORGANİZE EDECEĞİZ

ORGANİK YAŞAM KÖYLERİ KURULMASI

BUĞDAYINDAN MISIRINA, DOMATESİNDEN , KARPUZUNA ÜRÜNLERİN ÜRETİLDİĞİ, İÇİNDE DEĞİRMENİ VE TOPRAK FIRINI OLAN,KARASABAN İLE ÇİFT SÜRÜLEN, KEÇİSİNDEN KOYUNUNA, MANDASINDAN İNEĞİNE BİR ÇOK HAYVANSAL GIDANIN ET- SÜT- YUMURTANIN DOĞAL OLARAK ÜRETİLDİĞİ, KÖY KAHVESİ, KÖY MEYDANI, MERASI, MİSAFİR ODASI VS. OLAN GELENEKSEL KÖY YAŞAMININ TAM OLARAK YAŞANDIĞI BİR KÖY KURACAĞIZ. YENİ NESİLLERE GEÇMİŞİN İZLERİNİ GÖSTERECEĞİZ.

BEY-KOOP KURULMASI – ÜRETİCİNİN DESTEKLENMESİ

BEYKOZ KOOPERATİFİ KURARAK BÜTÜN YATIRIMCILARIMIZI VE ÇİFTÇİLERİMİZİ DESTEKLEYECEK, BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR ANLAYIŞI İLE EN EKONOMİK, EN SAĞLIKLI ÜRÜNLERİ EN UCUZ FİYATLA VATANDAŞLARIMIZA SUNACAĞIZ.

BÜTÜN TESİSLERDE İHTİYACI KARŞILAYACAK GES(GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ)

TESİSLER VE MANDIRALARIMIZIN ÇATISINI GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMERİ İLE DONATACAK, İHTİYACIMIZ OLAN NERJİSİ ÜRETECEĞİZ. FAZLASINI DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ VERECEĞİZ.

İSTİHDAM PROJELERİ

TARIMSAL PROJELERDE ÇALIŞACAK İNSAN GÜCÜNÜN İSTİHDAM EDİLMESİ

TARIMSAL PROJELERLE YAKLAŞIK 10 BİN İNSANIMIZA İŞ SAĞLAYACAĞIZ.

DÖNÜŞÜM PROJELERİNDE %20 BEYKOZLU İSTİHDAM EDİLMESİ

İLÇEMİZDEKİ İNŞAAT FİRMALARINA ÇALIŞANLARIN %20 BEYKOZLU ŞARTI KOYACAĞIZ

TURİMZ PROJELERİNDE %20 BEYKOZLU İSTİHDAM EDİLMESİ

TURİZM TESİSLERİNDE %20 BEYKOZLU ŞARTI KOYACAĞIZ

EV HANIMLARININ EKONOMİYE KAZANDIRILMASI

AÇACAĞIMIZ KURSLARDA EĞİTİLEN HANIMLARIN ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ SATACAKLARI EL BECERİSİ SATIŞ NOKTALARI KURACAĞIZ

CAM VE SAYA ATÖLYELERİNİN KURULMASI – USTA ÇIRAK ANLAYIŞININ KAZANDIRILMASI

İLÇEMİZİN UYGUN BİR YERİNE  SOSYAL YAŞAM STANDARTI YÜKSEK OTO SANAYİ SİTESİ KURACAK, TAMİRCİ ESNAFIMIZI VE VATANDAŞLARIMIZI KORUYACAK, İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ.

TRAFİK VE ULAŞIM PROJELERİ

TOPLU TAŞIMANIN SOKAK BAZLI RİNG SEFERLERİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

BELLİ SAATLERDE MAHALLE SOKAK ARALARINDA RİNG SEFERLERİ KOYACAĞIZ

DENİZ ULAŞIMININ BEYKOZ İÇİNDE VE DİĞER İLÇELERE YAYGINLAŞTIRILMASI

MAHALLE MERKEZLERİDEN İSKELELERE RİNG, İSKELELERDEN ÜSKÜDAR, BEŞİKTAŞ, KABATAŞ, EMİNÖNÜNE  SEFERLER

ÖZEL ARAÇLARIN GİTTİKLERİ YÖNDE DURAKLARDAN YOLCU ALMASININ TEŞFİK EDİLMESİ

GİTTİĞİ İSTİKAMETE ÜCRETSİZ YOLCU ALMAK İSTEYEN ÖZEL ARAÇ SAHİPLERİNE İMKAN

ÇOK KATLI OTOPARKLAR – PARK ET DEVAM ET

UYGUN YERLERE, YERİN ALTINA  AKILLI OTOPARKLAR KURACAĞIZ

KÖYLERDEN MERKEZE ULAŞIMIN ARTTIRILMASI

KÖYLERDEN İLÇE MERKEZİNE VE KAVACIK MERKEZE SÜREKLİ ULAŞIM SAĞLANACAK

GENÇLİK VE SPOR PROJELERİ

BELEDİYE GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ- GENÇLİĞİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI

GENÇLERİN SORUNLARI İLE İLGİLENEN SOSYOLOG VE PSİKOLGLARIN OLDUĞU DANIŞMA MERKEZLERİ

BÜTÜN MAHALLELERE SPOR KULUBÜ KURULMASININ TEŞVİK EDİLMESİ

MEVCUT SPOR KÜLÜPLERİNE MALZEME, TEKNİK ELEMAN VE SERVİS DESTEĞİ

HER MAHALLEYE EN AZ BİR SPOR TESİSİ – MEVCUT TESİSLERİN YENİLENMESİ

MAHALLELERE GENÇLİK MERKEZLERİ KARIYER DANIŞMANLIĞI

BEYKOZ SPOR KÜLÜBÜNÜN PROFOSYONEL LİGE ÇIKARILMASI

BEYKOZ’A İKİ ADET KAPALI SPOR SALONU VE YÜZME HAVUZU- BÜTÜN BRANŞLAR

TEKNOLOJİK EĞİTİM MERKEZLERİ- YAZILIM KODLAMA MERKEZLERİ

GENÇLERİN DIJITAL PAZARLAMA, KODLAMA, WEB TASARIM GİBİ KONULARDA ÜCRETSİZ EĞİTİLMESİ SAĞLANACAK.

MUTLU KADINLAR MUTLU AİLELER PROJELERİ

ÇALIŞAN KADINLAR İÇİN MAHALLE KREŞLERİ

UZMAN VE PROFOSYONEL KADROLARIN GÖREV ALDIĞI UYGUN FİYATLI KREŞLER

KADINLAR İÇİN ÖZEL TAM TEŞEKKÜLLÜ KAPALI SPOR SALONU- YÜZME HAVUZU

KADINLARIN STRES ATACAĞI, MOTİVE OLACAĞI SPOR MERKEZLERİ

EV HANIMLARI İÇİN MAHALLELERDE KADIN BULUŞMA MERKEZLERİ-SPOR ALANLARI

EVDE GÜN YAPAMAYAN HANIMLAR İÇİN UYGUN ORTAMLARDA KOMŞULUK İLİŞKİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ, SOHBET DERTLEŞME ZAMANLARININ OLUŞMASI

EL BECERİSİ, AŞCILIK VE  SANATSAL EĞİTİM KURSLARI

KURSLARDA EĞİTİM GÖREN KADINLARIN KENDİ ÜRETİM İMKANLARININ SAĞLANMASI

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİN %100 SATIN ALMA GARATİLİ ÜRETİLMESİ 

EV HANIMLARININ EKONOMİYE KATKI SAĞLAMALARININ ÖNÜNÜN AÇILMASI

ENGELSİZ YAŞAM RPOJELERİ

ENGELLİ OTELİ – BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

YILDA 15 GÜN ENGELLİ VATANDAŞIN MİSAFİR EDİLEREK AİLESİNİN TATİL YAPMASININ SAĞLANMASI. UZMAN VE PROFESYONEL KADROLARLARLA AİLENİN GÖZÜ ARKADA KALMAYACAK

ENGELLİ ULAŞIM VE ACİL MÜDAHALE MERKEZİ-

24 SAAT HİZMET VERİLEN DONANIMLI ARAÇ DESTEĞİ

ENGELLİLERE TIBBI MALZEME VE EKİPMAN DESTEĞİ

KOLTUK DEĞNEĞİNDEN, AKÜLÜ TEKERLEKLİ ARACA, KULAK PROTEZİNE KADAR DESTEK

ENGELLİ TEDAVİ MERKEZİ

DONANIMLI VE MODERN FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON, RUH SAĞLIĞI MERKEZİNİN BEYKOZA KAZANDIRILMASI

TURİZM VE KÜLTÜR PROJELERİ

DOĞA TURİZMİ GELİŞTİRİLMESİ- KAMPÇILIK- SAĞLIKLI YAŞAM KÖYLERİ

TARİHİ YERLERİN ZİYARETE AÇILMASI

MANEVİ BÜYÜKLERİN MEKANLARININ DÜZENLENMESİ- ZİYARET LİSTESİNE ALINMASI

SAHİLDE VE MANZARALI TEPELERDE CAFE RESTORANT SAYISININ ARTTIRILMASI

MESİRE ALANLARI, LUNAPARK VE Z KUŞAĞI ÇOCUK PARKLARININ KURULMASI

HAYVANAT BAHÇESİ KURULMASI

TURSAB İLE ANLAŞARAK BEYKOZUN ÖNEMLİ YERLERİNİN TURİZM KATALOGLARINA ALINMASI

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK PROJELERİ

CANLI İHALE YAYINLARI

HİZMETLERİN HER VATANDAŞ TARAFINDAN DENETLENİR OLMASI

MECLİS TUTANAKLARININ VE KARARLARININ WEB SİTESİNDE İLAN EDİLMESİ

MECLİS GÜNDEMİNİN TOPLANTI ÖNCESİ WEB SİTESİNDE İLAN EDİLMESİ

SOSYAL PROJELER

KİREMTDERE HOBİ BAHÇESİNİN YERİNE BÜYÜK BİR NİKAH SALONU YAPILMASI

ÜCRETSİZ OTOPARKI OLAN AYNI ANDA 3 NİKAH KIYILAN, BANKA ŞUBESİ, KUYUMCUSU, ÇİÇEKÇİSİ, CAFE VE DİNLENME YERLERİ OLAN, BEYKOZUN MERKEZİ SAYILAN BİR YERDE MODERN NİKAH SALONU YAPILMASI İLK İŞİMİZ OLACAK

MAHALLE KONAKLARI –

EMEKLİ DİNLENME SALONLARI, KADIN MERKEZLERİ, GENÇLİK MERKEZLERİ OLAN

MAHALLE MECLİSLERİ

MAHALLE İÇİN İHTİYAÇ OLAN KONULARIN TESPİT EDİLDİĞİ MAHALLE SAKİNLERİNDEN OLUŞAN MECLİSLER

ÇEVRE DOSTU AKILLI MAHALLELER

AKILLI BİNALAR DEĞİL AKILLI MAHALLELER YAPARAK KENDİ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETEN, ATIK SUYUNU VE ÇÖPÜMÜ GERİ DÖNÜŞTÜREN MODERN AKILLI MAHALLELER

KAPALI SEMT PAZARLARI – ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ

MERKEZİ YERLERDE HİZMET VEREN 7 GÜN AÇIK OLAN PAZARLAR

KÖY PAZARLARI – DOĞAL ÜRÜNLER SATIŞ MERKEZLERİ

BEY-KART PROJESİ

BÜTÜN BEYKOZLU VATANDAŞLARA İNDİRİM VE FARKLI İMKANLAR SAĞLAYAN KART UYGULAMASI İLE BEYKOZDA ÜRETİLEN ET-SÜT-SEBZELERDE İNDİRİM, OTOPARK KULLANIMINDA İNDİRİM, BELEDİYEYE AİT TESİSLERDE İNDİRİM SAĞLAYAN BEYKOZ-KART UYGULAMASINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ

ÖĞRETMENLERE TOPLU KONUT ÜRETİMİ

BAŞARILI ÖĞRENCİ YETİŞTİREN ÖĞRETMENLERE ÖZEL İNDİRİM UYGULANACAK OLAN VE ÖĞRETENLERİN GÖREV YAPTIĞI DÖNEMDE UYGUN KİRALARLA KULLANACAKLARI SOSYAL KONUTLAR YAPARAK ÖĞRETMEN SİRKÜLASYONUNU AZALTARAK EĞİTİM KALİTESİNİ ARTTIRACAĞIZ.

ASKIDA AŞ-EKMEK-GİYİM-YAKACAK PROJESİNİN YAYGINLAŞMASI- AŞ EVLERİ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE – TEDAVİ MERKEZİ KURULMASI- ÖNLEYİCİ TEDBİRLER

EN A 20 YATAKLI TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİNİN İLÇEMİZE KAZANDIRILMASI VE TEDAVİ SONRASI TAKİP SİSTEMİNİN İŞLETİLMESİ, BAĞIMLILIKTAN KURTULAN ÇOCUKLARIMIZIN TOPLUMA KAZANDIRILMASI. AYRICA UYUŞTURUCU SATICILARININ AĞIR CEZALAR ALINMASINI DÜZENLEYECEK MECLİS ÇALIŞMALARININ TAKİP VE BASKI OLUŞTURULMASI. 

EĞİTİM VE SAĞLIK PROJELERİ

YABANCI DİL EĞİTİM MERKEZİ KURULMASI.

ÜNİVERSİTELERLE ORTAK ÇALIŞMALAR YAPARAK, BEYKOZU ÜLKEMİZİN HATTA ULUSLARARASI DÜZEYDE YABANCI DİL EĞİTİM ÜSSÜ HALİNE GETİRECEK. BÜTÜN ÜLKEDEN VE BÖLGEDEN ÖĞRENCİ AĞIRLAYACAĞIZ.

OKUL ÖNCESİ KREŞLER. 4 YAŞINDAN İTİBAREN BEYKOZLU COCUKLARA YABANCI DİL, ADABI MUAŞERET VE EL BECERİLERİNİN YANINDA VATAN VE MİLLET SEVGİSİNİN AŞILANDIĞI YUVALAR

HER OKULA TEMİZLİK VE GÜVENLİK ELEMANI İSTİHDAM EDİLMESİ

PİSLİKTEN WC KULLANAMAYAN VE HASTA OLAN ÖĞRENCİLER HEPİMİZİN SORUNU, HER OKULA TEMİZLİK ELEMANINI VE GÜVENLİK ELEMANINI BELEDİYE KARŞILAYACAK

SAĞLIK MESLEK YÜKSEK OKULU KURULMASI. ÜNİVERSİTELERLE ORTAK TEŞVİK VE DESTEK.

TURİZM MESLEK YÜKSEK OKULUNU KURULMASI. ÜNİVERSİTELERLE ORTAK TEŞVİK VE DESTEK.

BÜTÜN OKULLARIN VE HASTANELERİN PERİYODİK BAKIMLARININ YAPILMASI

SOKAK HAYVANLARI

SAHİPLENMENİN DESTEKLENMESİ

BELİRLİ BÖLGELERDE AÇIK HAVA BAKIM ALANLARI KURULMASI

KORUNAKLI YUVALARIN BÜTÜN BEYKOZA DAĞITILMASI

HAYVAN HASTANESİNİN KURULMASI- ÜCRETSİZ AŞI VE TEDAVİ DESTEĞİ

EVCİL HAYVAN OTELİ İLE UYGUNFİYATLA GEÇİCİ BAKIM VE KONAKLAMA İMKANI  

Şeref Kaçmaz askıdaki Havza ve Beykoz planlarını değerlendirdi
Bizi Takip Edin