Seyit Usta; CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na adayım

CHP Beykoz'un tanınan simalarından Avukat Seyit Usta , ‘CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na adayım' dedi.

CHP Beykoz'un tanınan simalarından Avukat Seyit Usta, düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile İlçe Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz’un tanınan simalarından Avukat Seyit Usta , ‘CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na adayım’ dedi.

CHP Beykoz’un tanınan simalarından Avukat Seyit Usta, düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Partinin çeşitli kademelerinde görev alan Seyit Usta, siyasi olarak hiçbir mevki beklentisi içerisinde olmadığını belirterek, kendisine yapılan yoğun baskılar sonucu adaylık yoluna çıktığını ifade etti.

İlçe binasında düzenlenen toplantıya; İlçe Başkanı Şevket Arıkan, CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, CHP Belediye Meclis Üyeleri Deniz Yıldız, Süleyman Kılıç ve Aydın Habil ile çok sayıda parti mensubu katıldı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan’da Usta’ya destek için salonda bulunarak, parti içi birlik ve beraberliği gösterdi. İkili zaman zaman samimi görüntelere sahne oldu.

Her zaman ülkem ve partim için çalıştım!

Toplantı da kısa bir selamlama konuşması yapan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, sonrasında hemen sözü adaylığını açıklamak üzere Seyit Usta’ya verdi. 1970 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olduğunu ve çeşitli kademelerde görev aldığının bilgisini öncelikle paylaşan Usta, şunları söyledi: “Partim hangi görevi bana verdiyse de yaptım. Asla büyüklüğüne ya da küçüklüğüne bakmadım. Hiçbir zaman partide kariyer hırsı içerisinde olmadım. Ülke insanın daha refah içerisinde olması için elimden gelen her şeyi yaptım. Sadece parti içerisinde değil, değişik alanlarda da faaliyetlerde bulundum”.

Yoğun baskılar sonucu aday oldum…

Yoğun baskılar üzerine İlçe Başkanlığı’na adaylığını koyduğunu belirten Seyit Usta, bunun yanı sıra ilçeye aday olmasının en büyük sebeplerinden birisinin de ülkedeki genel siyasi sıkıntı olduğunu ifade etti. Usta; “Dış politika tamamen batmış. Neredeyse ülkemiz savaşın eşiğine gelmiş. Basiretsiz bir yönetim, baskıcı bir rejim var. İnsanların giderek daha fakirleştiği bir ortam var” diyerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin maalesef belirli bir seviyeyi geçemediğini söyledi. İktidarın yolsuzluk yaptığını, yaşam alanlarını daralttığını ifade eden Usta, herkesin bir isyan ruhunda olduğunu aktardı.

İlçe yönetimimiz gençlerden oluşacak!

Partinin belirli seviyeyi aşamasını sadece üst yönetime bağlamayan Usta, bunda herkesin bir sorumluluğunu olduğunu belirterek, kongre süreçlerinin parti açısından önemine değindi. Usta, delege ve ilçe başkanı seçimlerinin partinin genel duruşunu ve gücünü de belirleyeceğini vurgulayarak, her bir parti üyesinin tercih konusunda dikkatli ve ‘Kim yönetebilir?’ mantığı ile hareket etmesinin doğru olacağını söyledi. Son olarak Usta, ilçe yönetiminde yer alacak kişilerin gençler olacağını belirterek, dinamizmin partide artmasını ve gençlerinde siyasi önünü açmayı hedeflediklerini kaydetti. 

Seyit Usta; CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na adayım
Bizi Takip Edin