Sibel Eraslan Kur'an Kadınları'nı anlattı

Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan, “Zamanı Kuran Kadınları” isimli söyleşisiyle Beykozlularla buluştu.

Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan, “Zamanı Kuran Kadınları” isimli söyleşisiyle Beykozlularla buluştu. Eraslan'ın, konuşmasının merkezinde, İslam Tarihi'nde ç

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan, “Zamanı Kuran Kadınları” isimli söyleşisiyle Beykozlularla buluştu.

Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan, “Zamanı Kuran Kadınları” isimli söyleşisiyle Beykozlularla buluştu. Eraslan’ın, konuşmasının merkezinde, İslam Tarihi’nde çok önemli yere sahip dört kadın olan Hz. Asiye, Hz. Meryem, Hz. Fatıma ve Hz. Hatice vardı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek, Belediye Meclis Üyesi Gül Biçer ve AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen de katıldı.

Eraslan yaptığı araştırmalarda Hz. Asiye, Hz. Meryem, Hz. Fatıma ve Hz. Hatice’nin her birinin öne çıkan bir özelliği olduğunu ve hanımların, onların bu özelliklerinden örnek alarak kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini ifade etti.

Konuşmasında bu kadınların hayatlarından kesitler aktaran Eraslan, Hz. Asiye üzerinden “Koruyucu Aile” kavramına vurgu yaptı. Hz. Asiye’nin Hz. Musa’ya gösterdiği ilgi ve alakanın koruyucu aileliğin ilk örneği olduğunu belirtti ve bu konuda da bilgiler aktardı.

Hz. Asiye’nin iyi niyetinden ve adaletinden, Hz. Meryem’in mücadeleci ve şefkatinden, Hz. Fatıma’nın mütevazılığından ve Hz. Hatice’nin ise yüce ahlakından bahseden Eraslan, tüm hanımların çocuklarını yetiştirirken bu özellikleri dikkate almaları gerektiğini anlattı.

Üç aylar içerisinde bulunduğumuza dikkat çeken Eraslan, “Bu güzel ve feyzli günleri, bu anneleri anarak ve anlayarak geçirelim.” diyerek sözlerini noktaladı. Program soru cevap kısmıyla sona erdi.

Sibel Eraslan Kur'an Kadınları'nı anlattı
Bizi Takip Edin