SİYAD Beykoz'da filmin sonu yok!

SİYAD Beykoz Şubesi, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlediği 12.Olağan Kongre ile bir araya geldi.

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz Şubesi üyeleri Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlediği…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SİYAD Beykoz Şubesi, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlediği 12.Olağan Kongre ile bir araya geldi.

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz Şubesi üyeleri Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlediği 12.olağan kongre ile bir araya geldi. Beykozlu Sinoplular, kongreye katılanlara keyifli anlarda yaşattı. Kongrenin açılışı, SİYAD folklor ekibinin sergilediği halk oyunu ile oldu. Sonrasında SİYAD’ın 2010 – 2013 dönemlerinde gerçekleştirdiği etkinlikleri içeren sinevizyon gösterisi katılımcılarla buluştu. Sinevizyon gösterim süresini 5 dakika olarak planladıklarını söyleyen SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker, yapmış oldukları faaliyetleri 5 dakikaya sığdıramadıklarını ve birçok ilke imza attıklarını dile getirdi.

Kongrenin , ‘Farklıyız, Farkında mısınız?’ sloganı da bu başarıyı ve ilkleri başardıklarını anlatan bir simge halindeydi. Kongreye, başta Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olmak üzere SİYAD Genel Başkanı Sebahattin Sungur, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu Üyeleri ve aileleri, birçok dernek başkanı, bazı belediye başkanı aday adayları, AK Parti Gençlik Kolları ve yerel basın temsilcileri katıldı. Kongrenin onur konuğu ise AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy’du.  

Divan Başkanı Fahri Yağlı beraberinde Av. Vergül Türk, Nevzat Şahin’ nin divandaki yerlerini almasının ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla kongre resmi olarak başlamış oldu.

Çeliker: Biz Beykoz’da neler yaptık değil neler yapmadık ki!

Kongrenin resmi açılış konuşmasını SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker gerçekleştirdi ve duygularını şu şekilde aktardı: “ Biz Beykoz’da neler yaptık değil neler yapmadık ki! Elimizden gelen çok şeyi yaptık. Bu 3 yılda birçok faaliyette bulunduk. 60’ın üzerinde aktivite yaptık. Aktivitelerimizi geliştirerek, büyüterek yolumuza devam edeceğiz. Lokalimize de birçok şey yaptık. Bu işleri yaparken de en çok ailelerimizi ihmal ettik.” dedi. Çeliker, konuşmasının sonunda 3 yıl beraber çalıştığı arkadaşlarını sahneye çağırarak yaptırmış olduğu teşekkür plaketini onlara takdim etti.

Sungur: 6 yıldır yapılan bütün faaliyetlerden onur duydum!

SİYAD’ın Genel Başkanı Sebahattin Sungur, 6 yıldır SİYAD’ın Genel Başkanlığını yürütmeye çalıştığını belirterek: “ 6 yıldır yapılan bütün faaliyetlerden onur duydum. Bu kongre de ise ayrı bir gurur duydum. Adnan Başkanımızın, sinevizyon gösteriminin 12 dakikanın altına düşüremediklerini söylemesi aslında her şeyi ifade ediyor. SİYAD’ın çok titiz bir çalışma yürüttüğünü görmekteyiz. Eminim, çok farklı gelecekte de faaliyetlerde bulunacağız. Geleceğimizin aydınlık olmasını diliyorum.” diyen Sungur, Adnan Çeliker Başkanlığındaki Yönetim Kuruluna emeğinden dolayı teşekkürlerini sunarak teşekkür plaketi takdim etti.

Çelikbilek: SİYAD’ın Beykoz’da yaptığı faaliyetler her zaman kayda değer olmuştur!

SİYAD’ın her etkinliğinde bulunmaya özen gösteren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu tür dernek çalışmalarına katılmanın kendilerine onur verdiğini dile getirdi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ SİYAD’ın Beykoz’da yaptığı faaliyetler her zaman kayda değer olmuştur. Bizim sivil toplum örgütlerimiz gerçekten güzel çalışmalar yapmaktalar. İnsanların birbiriyle buluşmasını ve kaynaşmasını sağlıyorlar. Yeni gelecek görevdeki arkadaşların bir öncekini geçmesi gerekiyor ki daha iyi bir hizmet ortaya çıkabilsin. Derneğiniz hayırlı, uğurlu olsun diyorum. “ dedi. Çelikbilek, yetişmesi gereken bir nikah programından ötürü kongreden erken ayrılmak zorunda kaldı.

Ersoy: Sadece Sinop kazansın!

Çelikbilek’in konuşmasının ardından sözü AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy sözü aldı: “ Hemşerilerimiz nerdeyse orada olmaya gösteriyoruz. Ama Milletvekili olduğumdan beri dostlarım davetlerine çok fazla katılamaz oldum. Eğer siyasette yer almak istiyorsanız, ilk önce temeliniz olacak, bilinirliğiniz olacak. Teşkilatlarla, derneklerle geliştirdiğiniz bir hukukunuz olacak. Genç yaşta emek vermeniz gerekiyor. Sinoplu’nun daha iyi yaşaması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kimin kazanacağı kimin kaybedeceği umurumuz da olmaz. Sadece Sinop kazansın! “ şeklinde konuştu.

Kongre sonunda SİYAD’ın 2010 – 2013 yılları arasında yapmış olduğu faaliyet raporu ve 3 yıl içinde harcadıkları genel maliyet raporu incelendi. SİYAD Beykoz Şubesi’ nin yeni üye listesi de oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi. Gecenin noktasını ise Bayram Şafak’ın seslendirdiği türkü koydu.

Beykoz Güncel olarak Adnan Çeliker’ in kongre sonunda düşüncelerini aldık ve Çeliker, bizlere kendisini şöyle ifade etti: “ Normal şartlarda baktığınızda her kongre böyle demode olsa da bizim için yine de bir heyecan söz konusu. Biz ilk defa bir salonda kongre yaptık. Ailelerin katılımı ve salondaki yoğunluk bizi oldukça memnun ediyor. İnşallah biz bu şevkle 3 yıl sonra 12 dakikalık sinevizyonu 24 dakikaya çıkarabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.

SİYAD Beykoz'da filmin sonu yok!
Bizi Takip Edin