Sizler bizim için çok değerlisiniz!

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, '19 Ekim Muhtarlar Günü' dolayısıyla mahalle…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ’19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek günlerini kutladı. İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekli toplantıya, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Süleyman Erdoğdu, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, Beykoz Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Müdürü Tacettin Aksu, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kolcu, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı.

Kaymakam Katırcı: “Sizler her türlü övgüyü hak ediyorsunuz ”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Sayın Cumhurbaşkanımız toplumun diğer kurumları gibi muhtarlara da özel bir yer verdi. Her fırsatta onları Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda misafir ediyor. Muhtarlar demokrasinin, bürokrasinin ve siyasetin temel taşıdır. Siyasetin nabzını muhtarlar tutuyor. Türkiye’de en alt tabakadan en üst tabakaya kadar yakın olan kişiler muhtarlardır. Sizler gecenizi gündüzünüze katarak çalışıyorsunuz, her türlü övgüyü hak ediyorsunuz, sizler bizim için çok değerlisiniz.” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Muhtarlık vefalı bir meslek”

Muhtarların yerel yönetim çalışmalarında önemli rolünün olduğunu ifade ederek çalışmalarından ötürü kendilerine teşekkür eden Başkan Çelikbilek:  “İstanbul’da muhtarlara destekte öncü belediyelerden biriyiz. Muhtarlık vefalı bir meslek, tahsille oluşan bir şey değil. Mahallelerin temel taşıdır. Halkla direk yüz yüze olan kişilersiniz. Sizin bir mahalleniz var, onlarla irtibat kuruyorsunuz. Bu kardeşinizin de 45 tane mahallesi var. Talepleri yerine getirme noktasında hepsinden ben sorumluyum. İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kolcu ise kendilerine muhtarlar gününü hediye eden Cumhurbaşkanına ve Başbakana teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

İlçedeki 45 muhtarın ağırlandığı programda, Kaymakam Katırcı ve Başkan Çelikbilek muhtarlara çiçek takdim etti. 

Sizler bizim için çok değerlisiniz!
Bizi Takip Edin