Soğuksu Meydanı yeniden düzenleniyor

Beykoz Soğuksu Meydanı'nda yapılan trafik düzenlemesiyle yaya ve sürücülere kolaylık getirilecek.

Beykoz Belediyesi'nin ilçenin en işlek meydanlarından olan Soğuksu Meydanı'nda yaptığı trafik düzenlemesiyle yaya ve  sürücülere kolaylık getirilece

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Soğuksu Meydanı’nda yapılan trafik düzenlemesiyle yaya ve sürücülere kolaylık getirilecek.

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin en işlek meydanlarından olan Soğuksu Meydanı’nda yaptığı trafik düzenlemesiyle yaya ve  sürücülere kolaylık getirilecek. 

Yalıköy Taşocakları ve Ortaçeşme Vakıftepe Meydanı’nı tamamlayan Beykoz Belediyesi, bu yaz ilçe genelinde 5 meydanı düzenlemeyi planlıyor. İlçenin en  işlek meydanlarından olan Soğuksu’da ise çalışmalar hızla sürüyor.

Soğuksu’daki çalışma kapsamında yollarda ağır vasıtaların yol açtığı çökme ve deformasyon giderilecek. Saat kulesi çevresinde yolun bölünmesiyle trafiğe düzenleme getirilecek. 

Yapılacak düzenlemeyle FSM Köprüsü, Kavacık ve Rüzgarlıbahçe yönüne giden araçların sıklıkla kullandığı meydanda trafik rahatlayacak, sürücülere kolaylık sağlanacak.

Soğuksu Meydan’ında yürütülen çalışmada 3 bin 500 m2’lik alan parke taşıyla kaplanacak.

Başkan Çelikbilek: “Meydanlar İlçenin Aynası”

Beykoz’u bakımlı ve güzel bir çehreye kavuşturmak, ilçe sakinlerine ferah alanlar sunmak amacıyla meydan çalışmalarına devam ettiklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İlçeye ilk kazandırdığımız Soğuksu Meydanı trafiğin akışının yoğun olduğu bir meydanımız. Ağır tonajlı araçlar da burayı sıkça kullanıyor. Başlatılan çalışmayla zeminde meydana gelen deformasyon ve çökmeler giderilecek, yola konfor, ilçe sakinlerine kolaylık getirilecek. Meydanlar ilçenin aynası. Bunlarla birlikte  beş meydanı daha yenileyerek ilçeye kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Beykoz Belediyesi kısa süre içerisinde Anadolu Feneri Meydanı ve Çiğdem Cami Meydanı’nı da yeni çehreye kavuşturmayı planlıyor.

Soğuksu Meydanı yeniden düzenleniyor
Bizi Takip Edin