Somali ve Kenya heyetleri Beykoz'da

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından düzenlenen “Uluslararası Yerel Yönetimler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı”nın finali Beykoz’da gerçekleşti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından düzenlenen “U

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından düzenlenen “Uluslararası Yerel Yönetimler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı”nın finali Beykoz’da gerçekleşti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından düzenlenen “Uluslararası Yerel Yönetimler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı”na Somali ve Kenya’dan katılan yerel yöneticilere sertifikaları törenle takdim edildi.  

Uluslararası Yerel Yönetimler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı Kapsamında ülkemizde ağırlanan 21 yerel yöneticiye “Şehirleşme ve Kentleşme” alanlarında 6 gün süreyle eğitim verildi.

Afrika ülkelerindeki yerel yöneticilerle bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak, yerel kalkınma ve şehirleşme konularında yeni işbirliği alanları oluşturmak amacıyla düzenlenen eğitim programında; şehir planlaması, insan kaynakları yönetimi, sosyal belediyecilik uygulamaları, yerel yönetimlerde finansal  yapı ile liderlik ve  yönetim konuları yer aldı.    

İstanbul’daki ilçe belediyelerini ziyaret eden ve şehircilik uygulamalarını yerinde gözlemleme fırsatı bulan misafirlere sertifikaları Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen törenle takdim edildi.  

Sertifika dağıtım törenine Somali İstanbul Fahri Konsolosu Sermet Çetin, TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Somali Heyeti Temsilcisi İman İcar, Kenya’nın Garissa Belediye Başkanı İsmail Mohamed Garat, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eğitim programına katılan yerel yöneticiler ile birlik üyesi belediye başkanları katıldı.  

Törende konuşan TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu:“Ülke olarak, yerel yönetimler ve belediyeler olarak her zaman kardeşlerimizin yanındayız. Eğitimleri daha uzun süreye yaymayı planlıyoruz. Umarım bu eğitimler sayesinde dostlarımız iyi bir sistem geliştirirler ve çok çalışarak gelişmiş kentler kurarlar” dedi.  

İman İcar: “Bütün Türkiye Somali’nin Yanında”

Somali heyeti adına söz alan İman İcar ise:“Ne zaman Dünya Somali’de kardeşin kardeşi öldürdüğünü gördü bizden yüz çevirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ülkemizi ziyaret etti ve Dünya’yı ayıpladığını söyledi. Böylece yeniden herkesin gözü Somali’ye döndü. Görüyoruz ki tüm Türkiye bizim yanımızda. Birleşmiş Milletler’den ziyaretçiler hala ülkemizi güvenli bulmuyor. Bizi burada ağırlamakla  müslümanların kardeş olduğunu yeniden gösterdiniz. Sizler tarafından ağırlanmaktan onur duyduk” diye konuştu. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de konuşmasında İstanbul’un en güzel ilçesi olan Beykoz’da Somali ve Kenya’dan heyetleri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek dayanışma ve işbirliğinin yeni alanlarda devam etmesini diledi.

Konuşmaların ardından sertifika dağıtımı gerçekleştirildi. 

Somali ve Kenya heyetleri Beykoz'da
Bizi Takip Edin