Spor kulüpleri de Beykoz dışından aday istemiyor!

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği'nin aylık olağan toplantısında siyasi patilerin adaylarını Beykozlu isimlerden göstermesi gerektiği vurgulandı.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) aylık olağan toplantısını Gümüşsuyu Spor Kulubü'

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği’nin aylık olağan toplantısında siyasi patilerin adaylarını Beykozlu isimlerden göstermesi gerektiği vurgulandı.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) aylık olağan toplantısını Gümüşsuyu Spor Kulubü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantıya CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Coşkun Tosun da katılarak düşüncelerini aktardı.

Gerçekleştirilen toplantıda Beykoz’da spor kulüplerinin durumu, Beykoz’da sporu geliştirmekle ilgili yapılması gerekenler hakkında konuşuldu. Spor kulüpleri olarak başkan aday adaylarından talep edilecek taahhüt metni aktarıldı.  Aday Adayı Coşkun Tosun da bu taahhütnameyi ilk imzalayan isim oldu.

Şeref Kurtuluş: Umarım içimizden biri başkan olur

Coşkun Tosun’a başarılar dileyerek konuşmaya başlayan ev sahibi Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı Şeref Kurtuluş, “Umarım istediği gibi olur ve Beykoz’da içimizden biri olan bir başkana sahip oluruz.” İfadelerini kullandı.

Asım Özdemir: Adayların Beykozlu olmasını istiyoruz

BİSK Başkanı Asım Özdemir ise yapmış olduğu konuşmasında; “Bazı kişiler aday adaylarının Beykoz dışından olmamasını istiyorlar. Ben de aynı fikirdeyim. Biz hepimiz Beykozlu olsun istiyoruz.” ifadelerine yer verdi. Özdemir belediye başkan adayları için hazırladıkları taahhüt metnini şöyle aktardı: “Belediye bünyesinde spor koordinasyon merkezi kurulması. Belediye bünyesinde sportif sağlık merkezi kurulması. Nakdi yardım yanında ayni yardımların yapılmasına devam edilmesi. Tesisleri olmayan kulüplere tesis, bakım gereken tesislere bakım yapılması. Kulüplere verilen otobüs sayılarının artırılması. Belediye spor müdürlüğü kurulması. Lisans sayılarının artırıcı program yapılması. Deniz ve su sporlar canlandırılmalı. Her yılsonunda ödül töreni yapılmalı. Futbol harici diğer branşlar çoğaltılmalı. Engelliler için özel spor salonları ve etkinlikler yapılmalı. Kız çocuklarımız yönelik sporla ilgili çalışmalar artırılmalı. Beykoz Spor A.Ş. kısa sürede yeniden profesyonel yapılmalı. Başarılı lisans sporcularına burs verilmesi.”

Coşkun Tosun: Beykoz halkıyla birlikte yöneteceğiz

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Coşkun Tosun ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Sporun içinden gelen bir arkadaşınızın belediye başkanı olması düşüncesiyle yola çıktık. Beykoz’un ekonomisi belli. Son 15 yıldır Beykoz’da her anlamda bir geriye gidiş var. Özellikle fabrikalar kapandıktan sonraki gerileme en çok da spor kulüplerini etkiliyor. Kulüpler bağışlarla ayakta duran müesseseler. Beykoz Sporun eski tarihi kimliğine bürüneceğinin sözünü veriyorum. Kalıcı gelir kaynaklarını yaratması gereken belediyedir. Bütün kulüplerin maddi manevi yanında olacağız. Hep birlikte belirleyeceğimiz bir spor danışmanımız olacak. Hep söylediğim gibi Beykoz Belediyesini Beykoz halkıyla birlikte yöneteceğiz. Beykoz’da geniş bir spor kurultayı yapacağız. Belediye Yasasında belirtildiği üzere belediyenin bir görevi belde sakinlerinin ortak ihtiyaçlarını karşılamaktır. Belediyenin görevi önleyici sağlık hizmetlerini de yapmaktır. Beykoz’un en az iki tane yüzme havuzuna, iki tane de kapalı spor salonuna ihtiyacı var.”

Spor kulüpleri de Beykoz dışından aday istemiyor!
Bizi Takip Edin