Sporun başkenti Beykoz’da geri sayım başladı!

Sporseverlere şehrin en güzel manzaralı parkurlarını sunan Beykoz, ikinci kez “İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu”na ev sahipliği yapacak. Yerli ve yabancı yaklaşık 800 sporcu zorlu parkurlarda şampiyonluk için mücadele

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sporseverlere şehrin en güzel manzaralı parkurlarını sunan Beykoz, ikinci kez “İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu”na ev sahipliği yapacak. Yerli ve yabancı yaklaşık 800 sporcu zorlu parkurlarda şampiyonluk için mücadele edecek.

Sporseverlere şehrin en güzel manzaralı parkurlarını sunan ve sporun merkezi haline gelen Beykoz, 11 Eylül tarihinde ikincisi gerçekleşecek “İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu”na yeniden ev sahipliği yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayelerinde, Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Triatlon Federasyonu’nun organizasyonu ve Oral-B’nin ana sponsorluğunda, yerli ve yabancı yaklaşık 800 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek yarışın tanıtım lansmanı yapıldı.

Lansmana, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, Türkiye Triatlon Federasyon Başkanı Bayram Yalçınkaya, P&G Türkiye ve Kafkasya ve Orta Asya YK Başkanı Tankut Tunaoğlu ile birim müdürleri katılım sağladı.

Zorlu yarışta, yüzücüler 2.3 kilometre, bisikletçiler 40 kilometre, koşucular ise 10 kilometrelik parkurda yarışacak. Triatlon sporunun yanı sıra Beykoz’un uluslararası tanıtımına katkı sunacak organizasyon tüm İstanbullulara seyir zevki yüksek bir yarış sunacak.

“TÜRKİYE’NİN İLK SPOR BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ BEYKOZ’DA KURULSUN DİYE ÇABALIYORUZ”

Lansmanda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bu organizasyona katkı veren tüm kurumlara teşekkür ediyorum. Çok anlamlı bir organizasyonun ikincisini gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin en güzel noktalarından biri olan Beykoz’da. Bu organizasyonda 3 farklı branşta yarış olacak. Kanlıca – Küçüksu arasında yüzme yarışı olacak. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Asya’dan Avrupa’ya geçilecek. Küçüksu Çayırı’ndan, Çubuklu’ya 10 kilometrelik koşu olacak. Biz de ev sahipliği yapmış olacağız. Beykoz’ da yaşamın merkezinde spor olsun istiyoruz. Özellikle doğa sporları. Beykoz bu konuda oldukça elverişli. Özellikle gençlerimizin spor yapsın istiyoruz. İstanbul’a yakışır marka yarış yeniden Beykoz’da! İnşallah temennimiz, arzumuz Türkiye’nin ilk devlet spor bilimleri üniversitesi de Beykoz’da kurulsun diye çalışmalar yapıyoruz. Riva’da 500 dönümlük bir arazi bunun için ayrılmış durumda. İnşallah kurulur.” dedi.

İSTANBUL ORAL B BOĞAZİÇİ TRİATLONU

TARİH: 10-11 EYLÜL 2022

TARİH: 10 EYLÜL 2022 CUMARTESİ (SPORCU KAYIT-KÜÇÜKSU İSKELESİ) 

TARİH: 11 EYLÜL 2022 PAZAR (YARIŞ)

YER: KÜÇÜKSU İSKELESİ

BAŞLANGIÇ: 06:20

ÖDÜL TÖRENİ: 11.30

Sporun başkenti Beykoz’da geri sayım başladı!
Bizi Takip Edin