Sur Kaymakamlığı Beykoz Kütüphanesi açıldı!

Yaklaşık 50 kişilik Beykoz heyeti Diyarbakır’ın Sur ilçesine giderek kardeşlik köprüsünü güçlendirdi.

Beykoz’dan yaklaşık 50 kişilik heyet Diyarbakır'a giderek Eski Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün görev yaptığı Sur ilçesinde Beykozlular tarafından

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 50 kişilik Beykoz heyeti Diyarbakır’ın Sur ilçesine giderek kardeşlik köprüsünü güçlendirdi.

Beykoz’dan yaklaşık 50 kişilik heyet Diyarbakır’a giderek Eski Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün görev yaptığı Sur ilçesinde Beykozlular tarafından oluşturulan kütüphane açılışı yaparak bazı okullarda da ihtiyaç malzemeleri dağıttı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberinde Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Ak Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Ak Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Beykoz Belediyesi CHP ve AK Partili Meclis üyelerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir heyet ile Diyarbakır’a gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilk olarak Karabaş Mahallesindeki bir evde verilen kahvaltıya katıldı.

Sur Kaymakamı Aydın Ergün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz’ın da katıldığı kahvaltı sonrası Şehit Hava Pilot Oğuz Yenen İlköğretim Okulunu ziyaret eden heyet, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Sınıfları tek tek dolaşarak, öğrencilere çeşitli hediyeler veren Çelikbilek, okul çıkışında  yaptığı açıklamada, amaçlarının bölgedeki çocuklar ile İstanbul’daki çocukları kardeş yapabilmek ve aralarında köprü kurabilmek olduğunu söyledi.

Çocukların ihtiyaçlarını karşılamak adına bazı hediyeler getirdiklerini ve bu tür çalışmalarının Anadolu’nun her bir yanına düzenlediklerini belirten Çelikbilek, “Bu tür etkinlikleri devam ettireceğiz. Batısıyla, doğusuyla, kuzeyiyle, güneyiyle bu evlatlarımız bu ülkenin kardeş evlatlarıdır. Onları bir ve beraber olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Diyarbakır’da karşılaştıkları misafirperverlikten çok memnun kaldıklarını dile getiren Çelikbilek, şöyle devam etti: “Bugün belediyemizin ve İstanbul’daki gençlerimizin hazırladıkları 10 bin kitaplık bir kütüphaneyi de Diyarbakır’daki çocuklarımıza armağan ediyoruz. Biz biriz ve beraberiz, diriyiz, güçlüyüz. Beraber oldukça daha da güçlü olacağız inşallah. Bütün bunlar şunu gösteriyor. Bu bölgede de artık insanlarımızın barışa susadıklarını görüyoruz. Sokaklarda gürültü ve patırtının olmaması da ayrıca bir güzellik katıyor. Çünkü şehrin gelişimi o şehre sahip olmakla oluyor. Kavgalı bir yerde şehre sahip çıkamazsınız. Çocuklar, aileler ve büyükler inşallah bu değeri anlayacaklardır. Bölge inşallah zenginleşecektir.”

Sur Kaymakamı Ergün ise 2007–2012 yılları arasında Beykoz Kaymakamı olarak görev yaptığını ve 2012 yılında atamasının Sur ilçesine yapıldığını ifade etti. Ergün, Çelikbilek ile Beykoz’da başarılı çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Buraya atandıktan sonra da Beykoz Belediyesi bölgedeki diğer il ve ilçelere katkı sunuyor. Bu kapsamda Sur ilçemizde bizim de aracılık etmemizle kendileri gelmediklerinde de gönderdikleri okul ihtiyaç malzemelerini okullarımıza dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanlığının çalışmalarıyla Sur ilçesindeki Gençlik Merkezi’nin bir katını kütüphane olarak düzenlediklerini anlatan Ergün, kütüphanenin oluşturulmasında katkı sunan Beykoz Belediyesi’ne teşekkür etti.

Ergün, bu tür çalışmaların batıyla doğu arasındaki kaynaşmaya katkı sağladığını sözlerine ekledi.

Sur Kaymakamlığı Beykoz Kütüphanesi açıldı!
Bizi Takip Edin