Tahincioğlu Boğaz'ın karşılıklı iki yakasına adını yazdırıyor!

Beykoz'da yoğun şekilde proje geliştirme çalışması yapan Tahincioğlu, Emlak Konut GYO'nu İstinye arazisine rekor bedelle sahip oldu.

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Karlıtepe Mevkii'nde yoğun bir şekilde proje geliştirme çalışması yapan Tahincioğlu İnşaat.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yoğun şekilde proje geliştirme çalışması yapan Tahincioğlu, Emlak Konut GYO’nu İstinye arazisine rekor bedelle sahip oldu.

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Karlıtepe Mevkii’nde yoğun bir şekilde proje geliştirme çalışması yapan Tahincioğlu İnşaat Tarabya’da bulunan Emlak Konut ‘a ait arazinin ihalesini rekor bir fiyatla kazandı.

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Karlıtepe Mevkii’nde yaklaşık 200 dönüm bir bölgede çalışma yapan Tahincioğlu İnşaat bu kazandığı ihale ile bölgemizdeki çalışmalarına da güven oluşturdu.

Emlak Konut İstinye ihalesi Tahincioğlu’nun

Emlak Konut GYO’nun ‘İstanbul Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ ihalesinin ikinci ve son oturumu yapıldı. İhalede en yüksek teklifi 3.6 milyar liralık satış geliri ve bunun üzerinden Emlak Konut’a yüzde 51.1 ile 1.8 milyar lira teklif eden Tahincioğlu Gayrimekul-Tahincioğlu Yapı İnşaat -Nida İnşaat İş Ortaklığı verdi.

İstinye ihalesi Emlak Konut GYO’nun bugüne kadar düzenlediği bütün ihaleler içerisindeki en yüksek arsa satış bedeli rekoru oldu. Emlak Konut ise 10 ay önce 1 milyar lirayı aşkın bedelle Özelleştirme İdaresi’nden (ÖİB) satın aldığı 158 dönümlük İstinye arsasından 1.8 milyar liralık paranın sahibi oldu.

48 dönümü Boğaz’a nazır park olacak

Tahincioğlu, ÖİB’nin 15 Mayıs 2014’teki ilk ihalesine katılmış ve 915 milyon lira teklif ederek elenmişti. Grup, dün ilk fiyat teklifini ikiye katladı ve en yakın rakibinden 200 milyon lira fazla teklif verdi. Tahincioğlu Grubu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Araziyi az katlı yapılardan oluşan yeşile ve çevreye saygılı otel ve apart otel projesi ile değerlendireceğiz. Projemizin 48 dönümlük bölümü Boğaz’a nazır park, yeşil alan ve spor alanı olarak değerlendirilecek” dedi.

Arazi hakkında kısa kısa bilgiler;

-İhalesi yapılan arazi, 6 parselde toplam 158 bin 497 metrekare büyüklüğe sahip.

-Arazide, turizm tesis alanı ve park alanı olarak yapılaşmaya izin veriliyor. Buna göre, imar planında belirtilen alanlarda yaklaşık 48 bin metrekarelik alan park olarak ayrılacak.

-Proje kapsamında toplam 108 bin 700 metrekarelik inşaat yapılması planlanıyor.

-Emlak Konut projenin bölge siluetini bozmayacağını ve yapılaşmanın maksimum 3 kat olacağını açıkladı.

Tahincioğlu Boğaz'ın karşılıklı iki yakasına adını yazdırıyor!
Bizi Takip Edin