TBMM son çalışmasını Beykoz için yaptı

Beykoz'da 2B'den doğan haklarını kaybedenlere vatandaşlara yeni bir müjde geldi.

2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksitini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 2B’den doğan haklarını kaybedenlere vatandaşlara yeni bir müjde geldi.

2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksitini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre yeniden uzatıldı. İkinci kez yapılan 6 aylık süre uzatımı ile 30 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilecekken, düzenlemeden Beykoz’da binlerce vatandaşın da yararlanması bekleniyor.

HANEFİ DİLMAÇ TALİMATI VERDİ

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın girişimleri ile orman sınırından kaynaklanan ve 2B kapsamı dışında kalan mülkiyet probleminin çözüme kavuşturulmasının ardından 2B mağdurları da Dilmaç’tan sorunlarının çözümü için destek istedi. İlçe Başkanı Dilmaç da ilgili başkan yardımcılarına talimat vererek meclis kapanmadan problemin giderilmesi için talimat verdi. Ankara’da yapılan girişimler neticesinde TBMM dün gece son çalışmasını Beykoz için yaparak haklarını kaybedenlere tanınan süre yeniden uzatıldı.

BEYKOZ İÇİN SON ŞANS

Hiç başvuru yapmamış veya başvuru yapmasına rağmen ödemelerini gerçekleştirmemiş kişiler için başvuru süresi ise 7 Mart’ta sona ermişti. Ancak Beykoz’dan yapılan girişimler neticesinde mecliste dün akşam kabul edilen Torba Yasa’da yer alan bir madde ile 2/B alanlarında bulunan taşınmazlar ile Hazineye ait tarım arazilerinin satışında hak sahibi olup başvuru yapmayanların başvuru süresi, taşınmaz bedelini ödemeyenlerin ödeme süresi ve taksitli satışlarda sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlerin ödeme süresinin tekrardan uzatılmasına karar verildi.

30 KASIM’A KADAR BAŞVURU YAPILABİLECEK

Yeni süre uzatımı ile başvurular 30 Kasım 2018 tarihine kadar yapılabilecek. Düzenlemeden binlerce vatandaşın yararlanması bekleniyor.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER;

Nüfus cüzdanının fotokopisi,

Başvuru dilekçesi,

Başvuru bedeli makbuzu,

Tüzel kişiler için ise yetki belgesi,

Bunun dışında mirasçılardan da veraset ilamı.

TBMM son çalışmasını Beykoz için yaptı
Bizi Takip Edin