TDP, Terim ve Aybaba ile öğrencileri buluşturdu!

İstanbul TDP Şube Müdürlüğü, öğrencileri Fatih Terim ve Samet Aybaba ile bir araya getirdi!

İstanbul Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü’nün kısa adı ÇOGEP olan “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul TDP Şube Müdürlüğü, öğrencileri Fatih Terim ve Samet Aybaba ile bir araya getirdi!

İstanbul Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü’nün kısa adı ÇOGEP olan “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı”  kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetler hız kesmeden devam ediyor! Pilot ilçe olarak seçilen Gaziosmanpaşa ilçesinde eğitim almakta olan öğrenciler, bu kez de TDP polisleri eşliğinde ligin iki büyük takımı Beşiktaş ve Galatasaray’ı antrenmanları sırasında ziyaret etti ve bu şekilde sevdikleri futbolcular ve ünlü teknik direktörler ile sohbet etme olanağı buldu.

Fatih Terim, Samet Aybaba, İbrahim Toraman ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın gibi isimler ile tanışarak, ünlü futbolcuların da elini sıkan liselilerin mutluluğuna diyecek yoktu!

İlk ziyaret noktası: Galatasaray Spor Kulübü  

İki gün şeklinde organize edilen etkinliğin ilk gününde (18 Aralık 2012) Kardelen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Mehmet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden toplam 82 öğrenci, ÇOGEP’in “Rol Model Etkinliği” faaliyeti kapsamında Florya’ya giderek, Galatasaray Spor Kulübü Futbol takımının antrenmanına katıldı.

90 dakikalık antrenmanı izleyen öğrenciler, antrenman sonunda ise TDP görevlileri ile birlikte Galatasaray Spor Kulübü Teknik Direktör Fatih Terim ile takım kaptanı Sabri Sarıoğlu’na çiçek takdim etti.

Fırsatı kaçırmayarak, takım oyuncuları ile saha içinde hatıra fotoğrafları da çektiren liseliler, daha sonra Galatasaray Televizyonu ile NTV Spor’un spor muhabirlerine röportaj verme fırsatını da yakaladı!

İkinci ziyaret noktası: Beşiktaş Spor Kulübü

Etkinliğin ikinci gününde (19.12.2012) ise bu kez Fahrettin Özüdoğru Ticaret Meslek Lisesi’nden 43 öğrenci BJK Nevzat Demir Tesisi’ne doğru yol aldı. Seslerine güvenenlerin mikrofonu elinden bırakmadıkları yolculuk boyunca Beşiktaş marşları da seslendirildi!

Neşeli bir yolculuğun sonunda nihayet BJK tesislerine varan öğrenciler, burada futbol takımının antrenmanını izledi. Bol tezahüratlı antrenmanın sonunda ise takımın Teknik Direktörü Samet Aybaba ile takım kaptanı İbrahim Toraman’a çiçek takdim edildi.

Kız öğrenci BJK antrenmanına çıkacak

Futbolcular ve Samet Aybaba ile yapılan sohbet sırasında kız öğrencilerden biri futbolu çok sevdiğini ve antrenmanlara katılmak istediğini söyleyince, Samet Aybaba, öğrencinin bayan futbol takımı antrenörüyle görüşmesini sağladı. Futbol sevdalısı kız öğrenci, bu sohbetin sonunda 26 Aralık’ta BJK Bayan futbol takımıyla birlikte antrenman yapma sözünü almayı başardı!

Hüseyin Çapkın’dan TDP’ye övgü

Saha çıkışında İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile karşılaşan öğrenciler, İl Emniyet Müdürü’ne ÇOGEP kapsamındaki faaliyetlerde neler yaptıklarını ve etkinliklerden duydukları mutluluğu dile getirdiler. TDP görevlileri tarafından da bilgilendirilmesinin ardından bir konuşma yapan Hüseyin Çapkın ise İstanbul TDP Şube Müdürlüğü’nü söz konusu çalışmaları dolayısıyla tebrik ederek, “ TDP faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti” açıkladı.

Öğrenciler, daha sonra İstanbul Emniyet Müdürü ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi!

Düzenlenen yarışmalarda derece alanlar ödüllendirildi

Etkinliğin ikinci günü olan 19 Aralık tarihinde ise bir ÇOGEP Projesi olarak “Sosyal İletişim ve Kaynaşma Yarışmaları” adı altında düzenlenen şiir, resim, kompozisyon ve münazara yarışmalarında derece alanlar ödüllendirildi.

Prof. Dr. Gazi Yaşargil Orta Okulu’nun konferans salonunda gerçekleşen ödül törenine, İl Emniyet Müdürü Sezgin Öndem, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya Korkmaz, Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin Boylu, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Servet Bakırcı, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Yılmaz Özkan, davetliler ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Birincilere diz üstü bilgisayar!

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Servet Bakırcı ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya Korkmaz’ın söz konusu etkinliklerin önemi ve TDP faaliyetlerinin amacına ilişkin olarak yaptıkları kısa konuşmaların ardından ise heyecan ile beklenen ödül törenine geçildi.

Farklı kategorilerdeki yarışmalarda dereceye giren öğrencilerden birinci olanlara dizüstü bilgisayar; ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise MP 4’lerin armağan edildiği ödül töreninde, derece alan öğrenciler ayrıca kürsüye çıkarak, duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

Liseler arası kompozisyon yarışmasında derece alan öğrenciler ve okulları:

Birinci, Kader Demirok/ Mevlana Anadolu Lisesi; ikinci, Busenur Kara / Fahrettin Özüdoğru Lisesi ve üçüncü, Şule Pire/ Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi.

Liseler arası şiir yarışmasında derece alan öğrenciler:

Birinci, Simge Çörüt/ Mevlana Anadolu Lisesi; ikinci, Kader Beyhan/Fahrettin Özüdoğru Lisesi. Üçüncülük ödülü verilmemiştir.

Ortaokullar arası kompozisyon dereceleri:

Birinci Çiğdem Özer/ Yıldız Tabya Ortaokulu; ikinci, Merve Aşık/  Alparslan Ortaokulu; üçüncü Merve Özak/ Fevzi Çakmak Ortaokulu

Ortaokullar arası şiir yarışması dereceleri:

Birinci, Rahime Aksu/ 100. Yıl Ortaokulu; ikinci, Ayşenur Ülker,  23 Nisan Ortaokulu ve üçüncü Zehranur Tutal/ Adnan Menderes Ortaokulu.

Ortaokullar arası resim yarışmasında derece alan öğrenciler:

Birinci, Mahir Çakır/ Ertuğrul Gazi Ortaokulu; ikinci, Harun Budak/ Büyük Fuat Paşa ve üçüncü, İrem Yıldırım/ Gazipaşa Ortaokulu.

Liseler arası münazara yarışmasında derece alan münazara ekipleri:

Birinci, Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi; ikinci, Mevlana Anadolu Lisesi ve üçüncü, Behçet Canbaz Anadolu Lisesi.

TDP projesinin amacı nedir?

İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, suçu ortaya çıkaran nedenleri araştırarak, bunları ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapmak, toplumun rahat ve huzuru için çeşitli etkinlikler düzenleyerek 7’den 70’e her kesime ulaşmak; bu şekilde suçtan-suçludan korunmak için vatandaşları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla kısa adı ÇOGEP olan “ Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı”nı uygulamaya koydu.

Amaç, suçun oluşmasına fırsat vermemek ya da tekrarını engellemek

İstanbul TDP, söz konusu program kapsamında toplumda örnek alınan, vatandaşların saygı ve sevgisini kazanmış ünlüler ile gençleri buluşturuyor. Yapılan faaliyetler ile sosyal dışlanmaya maruz kalmış gençlerin sosyo- kültürel hayata alışması sağlanarak, suç oluşumunun ve tekrarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Haber: Arzu Başlantı

TDP, Terim ve Aybaba ile öğrencileri buluşturdu!
Bizi Takip Edin