TEGV, hasta çocukların ayağına 23 Nisan'ı getirdi!

TEGV, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hastanede yatan çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı),  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hasta olan çocukları…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEGV, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hastanede yatan çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı),  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hasta olan çocukları hastanede ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Eğitim gönüllüleri, hastanede yatan çocukların bayrama katılamadığını düşünerek onların ayağına 23 Nisan’ı getirdi.

Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen ziyarette eğitim gönüllüleri, kendi elleriyle hazırladıkları süs eşyaları, balonları ve küçük hediyeleri küçük çocuklara hediye etti. Çocuklar hediyeleri şaşkınlıkla karşılarken yüzlerindeki mutluluk ve gülümseme görülmeye değerdi.

Bayramlarından mahrum kalmasınlar istedik!

TEGV Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnaç, ziyaretti amaçlarını şu ifadelerle açıkladı: “Hastaneler gergin ve stresli bir ortama sahip. Biz biraz renklendirirsek, daha canlı ve daha da insanların morallerini takviye etmiş oluruz diye düşündük. Eksik olmasınlar, hastane yönetimi de bu işe çok sıcak baktı. Bugün onların bayramları. Okullarından mahrum odular en azından bayramlarından mahrum kalmasınlar istedik”.

Çocukları ziyaret etmelerinin sonrasında eğitim gönüllüleri, hastanede oluşturdukları küçük bir oda da hasta çocukların hoşça vakit geçirmesini ve bayramlarının tadını doyasıya çıkartmalarını sağladı.

TEGV, hasta çocukların ayağına 23 Nisan'ı getirdi!
Bizi Takip Edin