TEKNOFEST’te Beykoz öğrencilerinden büyük başarı!

Beykoz’da faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri, bu yıl düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde ilçeye büyük bir gurur yaşattı.

TEKNOFEST’te Beykoz öğrencilerinden büyük başarı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEKNOFEST 2023, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olarak 1 Mayıs’ta Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirildi. Festival, 5 gün boyunca ziyaretçilere heyecan ve gurur dolu anılar yaşattı.

Birçok etkinlik, hava gösterisi, ödül töreni, atölye çalışması, sergi ve daha birçok etkinlik ile dolu dolu bir program sunan festival, katılımcıların unutulmaz anılar biriktirmesine olanak sağladı.

1 Mayıs’ta sona eren festival, teknoloji ve inovasyon alanlarında çalışan gençlere destek olmak ve ilgilerini artırmak için önemli bir platform sağladı.

Teknoloji ve inovasyon alanlarında çalışan gençlere destek olmak için düzenlenen festival, rekordan rekora koşarak geçen yılın başarısını aştı.

Millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda gençlerin ilgisinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için festival kapsamında düzenlenen “Teknoloji Yarışmaları” bu yıl 41 ana yarışma-102 farklı kategoride düzenlendi.

TEKNOFEST 2023 Teknoloji Yarışmalarına bu yıl 333 binden fazla takım 1 milyondan fazla yarışmacı başvuruda bulundu. Gençlere 13 milyon TL’nin üzerinde ödül, 30 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği verildi. Yarışmalarda dereceye giren gençler TEKNOFEST sahnesinde ödüllerini aldılar.

TEKNOFEST'te Beykoz öğrencileri büyük bir başarı elde etti

TEKNOFEST’TEN BEYKOZ’A BİRİNCİLİK GELDİ

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri de TEKNOFEST 2023’de dereceler elde ederek ilçeye büyük gurur yaşattı.

Türk-Alman Üniversitesi Robotik Kulübü TAUV Takımı, İnsansız Otonom Su Altı Sistemleri İleri Kategori Yarışması’nda 1. oldu.

TEKNOFEST POZU

Öğrenciler, Selçuk Bayraktar ile meşhur TEKNOFEST pozu vererek bu anı ölümsüzleştirdiler. Bu anı, TEKNOFEST’in gençlere verdiği önemi ve teknoloji alanındaki inovasyon çalışmalarını desteklemeyi vurguladı. Öğrencilerin başarısı, festivalin amacına ulaşmasına katkıda bulunarak gelecekteki teknoloji liderlerine umutla bakmamızı sağladı.

TEKNOFEST'te Beykoz öğrencileri büyük bir başarı elde etti

EN ÖZGÜN YAZILIM ÖDÜLÜ

Projenin danışmanlığını Mühendislik Fakültesi Öğr. Gör. Ferit Tiryaki’nin ve  kaptanlığını Mekatronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Emine Tapan’ın yaptı.

Mekatronik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Cenk Çetin, Mekatronik Bölümü 2. sınıf  öğrencisi Arzu Ecem Tüfekçi, Elektrik Elektronik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Emre Talha Gürbener, Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Burak Arslan ile  Çağlar Kabaca ve Malzeme Bilimi ve Teknolojileri bölümü 2. sınıf öğrencisi Melisa Tuğba Gün’den oluşan TAUV Takımı ayrıca en Özgün Yazılım Ödülü’nü kazandı.

TEKNOFEST'te Beykoz öğrencileri büyük bir başarı elde etti

ÜÇÜNCÜLÜK GELDİ

Robotik Kulübü TAU-SAT Takımı ise “Türksat Model Uydu Yarışması”nda 3. oldu.

Projenin kaptanlığını Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Ozan Aydemir’in yaptı.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Fatih Bedirhan Dilber, Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Emirhan Üzüm, Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Talha Eren Yazıcı, Mekatronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Zuhal Altın, Malzeme Bilimi ve Teknolojileri 2. sınıf öğrencisi Tuncer Çağlı ödüllerini TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın elinden aldı.

Türk-Alman Üniversitesi

REKTÖR ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Başarılar elde eden öğrenciler festival sonrası Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız’ı ziyaret etti.

TAÜ Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Rektör Yıldız’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aysel Uzuntaş, Prof. Dr. Ali Gökhan Yavuz ve takım danışmanları Dr. Öğr. Üyesi Naime Özben Önhon da katıldı.

TEKNOFEST'te Beykoz öğrencilerinden büyük başarı!

Rektör Yıldız, toplantıda yaptığı konuşmada bu tür yarışmalarda ödül almanın önemine vurgu yaparak Türk-Alman Üniversitesi olarak gelecek yıllarda daha deneyimli ve kalabalık öğrenci ekipleriyle TEKNOFEST’e katılacağımızı belirtti.

TEKNOFEST'te Beykoz öğrencileri büyük bir başarı elde etti

Rektör ve Rektör Yardımcıları takım danışmanı ve üyelerini tebrik ettiği görüşme, fotoğraf çekimiyle son buldu.

TEKNOFEST'te Beykoz öğrencilerinden büyük başarı!

AKADEMİSYENLER DE ÖDÜL ALDI

Ayrıca, Fen Fakültesi Dekanı ve Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Yunus Ziya Arslan’ın danışmanlığında Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Araştırma  Görevlimiz  Mustafa Erkam Özateş,  İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen  Teknofest  Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde  181 başvurunun olduğu “Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması Medikal Teknolojiler Kategorisi”nde  ikincilik  ödülüne layık görüldü.

Türk-Alman Üniversitesi

Rektör Prof. Dr. Cemal Yıldız, yarışmada üstün başarı gösteren akademisyenler ile bir araya gelerek onlara tebriklerini iletti.

.

.

TEKNOFEST’te Beykoz öğrencilerinden büyük başarı!
Bizi Takip Edin