TFF Beykoz Spor’a 4 maç ceza kesti

TFF, Beykoz Spor Kulübü’ne 4 maç saha kapatma ve seyircisiz oynama cezası verdi.
  • 25.02.2023 00:00:00

Beykoz 1908 A.Ş ile Ayazağa Süper Amatör Lig 5. grup maçında karşı karşıya gelmişti. Maç sonunda rakip oyunculardan biri 2-1’lik galibiyetini kutlayan Beykoz futbolcularına yumrukla saldırmıştı.

Ayazağa futbolcusu galibiyet sevinci yaşayan Beykoz 1908 Spor'a saldırdı!

Yaşanan olayların ardından, TFF İstanbul Amatör Spor il Disiplin Kurulu tarafından açıklanan kararlar sonrasında Beykoz Spor Kulübü’ne dört maç saha kapatma ve seyircisiz oynama cezası verildi.

Cezanın verilmesinden dolayı şaşkın olduğunu belirten Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, sosyal medya hesabından şu şekilde duyuruda bulundu:

“04 Şubat 2023 Cumartesi günü Beykoz Stadı’nda oynamış olduğumuz Ayazağa karşılaşmasını galip olarak tamamladık. Bu karşılaşma sırasında İstanbul Amatör Spor il Disiplin Kurulu tarafından kulüplere ceza verilmesini gerektirecek herhangi bir olay yaşanmadı. Maçın bitimiyle birlikte futbolcularımız galibiyeti kutlamaya başladı. Bu sırada önceden planlandığını düşündüğümüz bir biçimde bazı Ayazağa kulübü oyuncuları Beykoz kulübü sporcularına fiziksel şiddet uygulayarak saldırdı. Bu bağlamda maç bitiminde yaşanan olayların birinci derecede sorumlusu Beykoz Spor Kulübü sporcuları ve taraftarları değildir. Öncelikle bu gerçeğin altını kalınca çizmek gerekir. Ne sporcularımız ne taraftarlarımız ne de yöneticilerimiz herhangi bir biçimde olayları başlatan, kışkırtan, saldıran bir taraf konumunda olmamıştır. Sporcularımız, önceden planlandığını düşündüğümüz bu saldırı karşısında nefsi müdafaa mantığı çerçevesinde, kendilerini koruma düşüncesiyle hareket etmişlerdir. Gerek yöneticilerimiz gerekse taraftarlarımız de aynı mantıktan hareketle olayların yatışması için büyük bir gayret sarf etmişlerdir. Beykoz Spor taraftarları maç sırasında ve sonrasında tribün dışından ve tezahüratta bulunmak dışında herhangi bir müdahalede bulunmamıştır. Bütün bu gerçekler, kamera görüntüleriyle de tespit edilmiştir. Bu görüntülerin izlenmesiyle olayların sorumlusunun rakip takım oyuncuları ve yöneticileri olduğu tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacaktır.

Söz konusu olaylar bahane edilerek İstanbul Amatör Spor il Disiplin Kurulu tarafından açıklanan kararlar sonrasında Beykoz Spor Kulübü’ne dört maç saha kapatma ve seyircisiz oynama cezası verildiğini şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayız.

Bilindiği üzere futbol takımımız İstanbul Süper Amatör Lig 5. Grupta Play of mücadelesi veriyor. Rakiplerimize oranla daha küçük bütçelerle kurulan ve ligde iddialı olan kulübümüz yalnızca Beykoz ilçesini temsil etmekle kalmayıp Türk Sporuna da 115 yıllık mazisiyle her anlamda hizmet etmektedir.

Türk Spor tarihi boyunca Beykoz ilçesini temsil eden takımımız zaman zaman alınan masa başı kararlarıyla hedeflerinden uzaklaştırılmaya çalışılmış, Türk Sporunun üvey evladı muamelesine maruz kalmıştır.

Bugün geldiğimiz noktada futbolda başarının yalnızca yüksek bütçeli takımlarla kazanılamayacağının adeta dersini veren kulübümüze karşı, sezon boyunca devam eden saha dışı ve masa başı saldırılar bugün ayyuka çıkmış ve kulübümüze hakkaniyet ölçülerini alt üst edecek boyutlarda cezalar verilmiştir.

Sahamızda oynadığımız Ayazağa maçı sonrasında rakip takım oyuncularının ve teknik heyetinin saldırılarını görmezden gelen bir hakem yönetimiyle ve İl Disiplin Kurulu kararıyla karşı karşıya kaldık.

Ancak TFF alt liglerde oynanan her müsabakanın sonrasında yaşanabilecek ve rakip takım oyuncuları tarafından bilinçli bir biçimde yapılan saldırıların faturası kulübümüze kesilmiş ve TFF İstanbul İl Disiplin Kurulu tarafından iç savaş gibi algılanarak kulübümüze karşı son derece ağır, haksız ama fazlasıyla stratejik cezalar verilmiştir.

En büyük itici gücümüz olan taraftarımız için dört maç saha kapama ve seyircisiz oynama, takım kaptanımıza Arda Şahin ‘e altı maç, Şerif Can Özer ‘e tam sekiz maç ceza verilmiştir. Bu cezalar futbolun ruhuna ve hakkaniyete aykırı, ağır ve en önemlisi takımımızı yarış dışında bırakmak amaçlı olduğu için stratejiktir.

Hangi lobilerin devrede olduğunu çok iyi biliyor, yapılan her hamlenin hangi amaçla yapıldığını çok rahat çözümleyebiliyoruz.

Bu kararla ilgili hukuki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Beykoz Spor Kulübü camiası olarak Beykoz’un ne kadar ağır bir taş olduğunu ve bu taşı yerinden oynatmaya çalışanların altında kalacağını herkese göstereceğiz!

Saygılarımızla spor kamuoyuna duyurulur.

Beykoz Spor Kulübü Yönetim Kurulu”

.

.

İlgili Haberler