Tokatköy Son Durak Hizmet Binası açıldı

Beykoz Belediyesi meydan düzenlemesiyle birlikte yapımını tamamladığı Tokatköy Son Durak Hizmet Binası’nı hizmete açtı.

Belediye hizmetlerini modern ve bakımlı binalarda sunabilmek için ilçeye yeni hizmet binaları kazandıran Beykoz Belediyesi m

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi meydan düzenlemesiyle birlikte yapımını tamamladığı Tokatköy Son Durak Hizmet Binası’nı hizmete açtı.

Belediye hizmetlerini modern ve bakımlı binalarda sunabilmek için ilçeye yeni hizmet binaları kazandıran Beykoz Belediyesi meydan düzenlemesiyle birlikte yapımını tamamladığı Tokatköy Son Durak Hizmet Binası’nı hizmete açtı.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Adını Taşıyacak 

Tokatköy sakinlerinin sağlık, kültür ve eğitim hizmetlerini bir arada bulabileceği, 4 katlı ve modern bir tasarımla inşa edilen hizmet binasında 1 nolu Aile Sağlığı Merkezi yer alıyor. Belediye meclisince alınacak kararın ardından yeni hizmet binasına 3 yıl önce elim bir helikopter kazasında hayatını kaybeden, BBP’nin kurucusu ve eski genel başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun adı verilecek.

23 Branşta Kültür Sanat Kursları 

Konferans salonu ve kültür-sanat kursları için sınıfların yer aldığı hizmet binasında 23 farklı branşta eğitimler devam ediyor. İlçe sakinlerine yönelik seminer ve panellerin düzenleneceği merkezde özellikle ev hanımlarına yönelik eğitici kursların açılması planlanıyor.   

Anında Hizmet Üretim Programı kapsamında yapılan açılışa Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Tokatköy Mahallesi Muhtarı Erkan Atagün, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Kuruldu

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün yaptığı konuşmada belediye ile işbirliği halinde Beykoz’da pek çok hizmeti tamamladıklarını belirterek: “TODEM’in bulunduğu binada Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ni kurduk. Şu anda 3 personel görev yapıyor. İstanbul’da ilçeler arasında 3. olan merkez ruh sağlığının korunmasına yönelik hizmet verecek. Şehit Adil Doğan İlköğretim Okulu’nu da 2014-2015 eğitim-öğretim dönemine kadar anaokuluyla birlikte yenileyeceğiz” dedi.   

Çelikbilek:”Bu güzel mekâna sahip çıkın”

Soğuksu ve Kavacık hizmet binalarının ardından ilçeye güzel bir mekân daha kazandırdıklarını belirten Başkan Çelikbilek ise:  “İlçe sakinlerimizin belediye hizmetlerini daha iyi imkânlarda alabilmesi için yeni hizmet binaları açıyoruz. Bu mekânın işlevini yerine getirebilmesi sizin ilginize bağlı. Burayı canlı yaşayan bir yer haline getirin, buraya çocuklarınızı gönderin, kurslardan istifade edin” diye konuştu.  

Konuşmasında Ramazan Ayı’na yönelik hazırlıkların sürdüğünü de belirten Çelikbilek, sosyal hayatta unutulmaya yüz tutan komşuluk kültürünü yeniden canlandırmak amacıyla sokak iftarları düzenleyeceklerini ve 100 bin kişiye iftar yemeği vereceklerini söyledi.

Tokatköy Muhtarı Erkan Atagün ise mahallenin toplumun ortak değerlerinin yaşatılacağı bir mekâna kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından hep birlikte açılış kurdelesi kesildi.

Tokatköy Son Durak Hizmet Binası açıldı
Bizi Takip Edin