Toplum Destekli Polis'ler Göksu'daydı!

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, gençleri bilinçlendirme faaliyetlerine devam ediyor.

Beykoz’a 2007 yılında faaliyete başlayan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, gençle

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, gençleri bilinçlendirme faaliyetlerine devam ediyor.

Beykoz’a 2007 yılında faaliyete başlayan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, gençleri bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında bu kez de Göksu Şehit Er Ersin Güner İlköğretim Okulu’nun 8. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

Öğrenciler, TDP memurları Selçuk Küçük ve Mehmet Sağlam tarafından sunulan slayt sunumu eşliğinde herhangi bir suç unsuru ile karşılaşmaları durumunda aramaları gereken acil telefon numaraları hakkında bilgi sahibi oldular.

Alo 155 Polis İmdat ve Alo 1550 Kanka Hattı ile ilgili olarak hazırlanmış bulunan özel videoyu izleyen öğrenciler,  polis ağabeyleri tarafından verilen nasihatleri dinlediler.

Polis, 3 dakikada olay yerinde

TDP memuru Selçuk Küçük tarafından “herhangi bir suç ile karşılaşmaları durumunda bireysel olarak asla müdahale etmemeleri” şeklinde uyarılan çocuklar,   acil telefonlardan polise ulaşmaları halinde Beykoz içinde 3 ila 5 dakikalık bir zaman zarfında polis büyüklerinin yanlarında olacağını da öğrenmiş oldular.

TDP memurları tarafından öğrencilere ayrıca trafik kurallarına uymanın önemi konusunda bilgiler de aktarıldı.

TDP memurları öğrencilerin sorusu üzerine kendilerine Toplum Destekli Polislik hakkında açıklamalarda bulundular. Seminerin ardından ise salonda bulunanlar ile hatıra fotoğrafı çektirildi.

Toplum Destekli Polis'ler Göksu'daydı!
Bizi Takip Edin