Trabzonspor’un eski yöneticisi Beykoz’a başkan oldu

Trabzonspor’un eski başkan yardımcısı ve televizyon dizi yapımcısı Mehmet Yiğit Alp, İstanbul 1. Amatör kulüplerinden Beykoz İdman Yurdu’nu satın aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzonspor’un eski başkan yardımcısı olan televizyon ve dizi yapımcısı Mehmet Yiğit Alp, amatör kümede 7. grupta 19 puan ile lider durumda bulunan Beykoz İdman Yurdu’nu satın alarak, başkanlık koltuğuna oturdu.

Trabzonspor'un eski asbaşkanı Mehmet Yiğit Alp Beykoz İdman Yurdu'nu satın aldı

Trabzonspor’un Eski Yönetim Kurulu üyelerinden merhum Av. Turan Alp’ın oğlu olan Mehmet Yiğit Alp, takımının karşılaşmasını tribünden takip etti.

MEHMET YİĞİT ALP KİMDİR?

Mehmet Yiğit Alp, 1971’de Trabzon’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İİSBF Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında kurduğu MSA (Media Sales Agency) adlı firma ile 2006 senesinde Fox International Channels Türkiye’nin Türkiye Reklam Pazarlama ve Satış konusundaki ortağı konumuna geldi.

Alp, Trabzonspor 2010’da Türkiye Basketbol Ligi’ne yükseldikten sonra yapılan ilk genel kurulda dönemin kulüp başkanı Saner Ayar’ın listesinde yönetim kuruluna girdi. Trabzonspor Basket’in ilk yılda aldığı sonuçların ardından; Medical Park takımın sponsorluğundan çekildi. Bunun üzerine Saner Ayar kulübü genel kurula davet etti ve yapılan seçimde oyların tamamını alan Alp, Trabzonspor Basket’in başkanı oldu.

Alp, Trabzonspor Basket takımının 2013 yılında şampiyon olarak tekrar Beko Basketbol ligi’ne dönmesi sonrasında Başkanlık görevinden ayrıldı. 06.12.2015 tarihinde yapılan Trabzonspor Olağan Genel Kurulu’nda Muharrem Usta’nın listesinden Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. Bilahare yapılan görev dağılımında Trabzonspor Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

.

.

 

Trabzonspor’un eski yöneticisi Beykoz’a başkan oldu
Bizi Takip Edin