TÜİK yetkilileri yerel basınla buluştu

TÜİK yetkilileri, yerel basın mensuplarıyla tanışmak adına  kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İstanbul yetkilileri, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda buluş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜİK yetkilileri, yerel basın mensuplarıyla tanışmak adına  kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İstanbul yetkilileri, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda buluştu.  Yerel basınla tanışma toplantısında, TÜİK’i tanıtma amaçlı bir slayt gösterimi gerçekleştirildi. Anadolu Yakasında bulunan yerel gazete sahipleri ve çalışanları toplantıya katıldı. Slayt gösteriminin ardından İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp, TÜİK’in yetkileriyle ilgili bilgilendirme ve tarihi gelişimi hakkında bilgiler içeren bir konuşma yaptı. Aynı zamanda Gökalp, yeni kanunla birlikte gelen yeniliklere de değindi.

Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. Sevelim ve sevilelim.

İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp, konuşmasına yerel basınla tanışmayı kastederek Yunus Emre’nin bir sözünü söyleyerek toplantının amacını da bir anlamda belirtmiş oldu: “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. Sevelim ve sevilelim. En güvenilir istatistikleri elde etmeye çalışıyoruz.“ diye belirten Gökalp, dış ticaretten nüfusa, turizmden ulaştırmaya, istihdamdan bilim ve teknolojiye, eğitimden sağlık ve bilim gibi birçok alanda istatistik ürettiklerini söyledi. TÜİK’in merkez ve bölge teşkilatında çalışan kişilerinde istatistik verilerine değinen Gökalp: “ Yaklaşık 3400 personelin % 75’ini üniversite mezunlarının oluşturuyor. Bu kişilerin arasında istatistikçi, matematikçi ve mühendisler çoğunlukta. Kurumsal olarak uzmanlaşmaya önem verildiği için TÜİK personelinin % 15’i uzman personelden oluşuyor. Basın mensupları nasıl fotoğraf çekiyor ve gerçeği yansıtıyorsa bizler de ülkenin sosyoekonomik ve kültürel yapısını fotoğraf mesafesinde çekip yansıtmaya çalışıyoruz. Görev ve yetkilerimizin ne derece önemli veya zor olduğunun farkındayız. Ulusal ve uluslararası kullanıcıların ihtiyaçlarını giderecek düzeyde program hazırlıyoruz. TÜİK olarak her gün saat 10.00’da kamuoyuna hazırlanan verilerle ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Özel günlere ait tematik haber bültenleri de TÜİK tarafından düşünülerek konularla ilgili düzenlemelere yer veriyor.” dedi. TÜİK’in tanışma toplantısına katılan tüm yerel basına İsmail Gökalp, sonsuz teşekkürlerini belirtti.

TÜİK yetkilileri yerel basınla buluştu
Bizi Takip Edin