Tuncay Tolga Özçakmak Beykoz’a adaylık başvurusunu yaptı

Beykoz’da bir süredir çalışmalar sürdüren Tuncay Tolga Özçakmak, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.
  • 3.12.2023 19:31:29

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri’nde CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda aday adayı sayısı artmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Beykoz’da uzun süredir saha çalışması yürüten Tuncay Tolga Özçakmak, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurunu yaptı.

İlçe başkanlığına gelerek dosyasını İlçe Başkanı Mahir Taştan’a teslim eden Özçakmak, açıklamalarda bulundu.

Kartal Belediyesinde Özel Kalem Müdürlüğü ve Sosyal Destek Müdürlüğü ile Şişli Belediyesinde Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptığını ifade eden Tuncay Tolga Özçakmak, “Baktım yaşadığım Beykoz’umuzda bir türlü çalışamıyorum. Beykoz’umuza hizmet veremiyorum 25 yıldır Belediye de kazanılamıyor. Ekrem Başkanımız gibi kollarımızı sıvadık ve sorumluluk alarak dağlara taşlara gençliğimiz var dedik.Evet 41 yaşında riyakatlı kadrolarla yola çıktık. Bir sabah uyanıp ben belediye başkanı olacağım asla demedik. 4 yıl boyunca köy köy, mahalle mahalle gezdik. 23 senelik bürokratik ve siyasi tecrübemizle Ayak basmadık yer, sıkılmadık el bırakmadık. Anaların duasını büyüklerimizin tecrübesini ve nasihatlerini dinleyerek gençlerimizin enerjisi ile yollara çıktık.   İşimizi çok ciddiye aldık. Parti içi rekabetten hep uzak durduk, milletimizle kenetlendik. 45 mahalleyi gezdik. Hem de karış karış. Gezdiğimiz her yere imzamızı attık. Sevdik, sevildik. Yani dersimize iyi çalıştık ve şimdi huzurlarınızdayız.” dedi.

Yaklaşık 9 aydır vatandaşlarla, esnafla bir araya geldiğini söyleyen Özçakmak, “Bizler Beykoz’da 25 yıllık makus talihi yıkmak, Beykozlu dostlarımız, kardeşlerimiz, Kadıköy’de Bakırköy’de Beşiktaş’ta değil, Beykoz’da eğlensin diye, Beykoz’un evlatları Beykoz’da iş bulsun, aş bulsun yuva kursun diye, ev bulamayıp yaşam alanı bulamayıp Çekmeköy’e, Ümraniye, Üsküdar’a gitmesin doğup büyüdüğü topraklarda hatıralarını yaşadığı Beykoz’unda evinin dumanını tüttürsün diye adayız. Biz Aday adayı değil, Belediye Başkan adayı olmak için hiç değil Beykoz belediye başkanı olmak için yola çıktık.” diye konuştu.