Türk-Alman Üniversitesi akademik personel alıyor

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü, bünyesinde yer alan Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevlendirilmek üzere Öğretim Görevlisi alımı için ilan yayımladı.

Türk-Alman Üniversitesi akademik personel alıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevlendirilmek üzere Almanca veya İngilizce bilen Öğretim Görevlisi (1) alımı için ilan yayımladı.

Türk-Alman Üniversitesi Akademik Personel Alımı

BAŞVURU ŞARTLARI:

– Adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.

– Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70 puan almış olmak gerekir.

– Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenir.

– Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 6. maddesinin 2. fıkrası uyarınca Türk-Alman Üniversitesi Senato Kararı gereği başvuran adayların Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından İngilizce dil belgesi sunmaları halinde en az 75, Almanca dil belgesi sunmaları halinde en az 65 veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

– Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 11. maddesi uyarınca, “ilan edilen alanla ilgili bilgi düzeyini ölçecek şekilde yapılacak bilim alanı sınav notunun” Türk-Alman Üniversitesi Senato Kararı gereği; en az 55 puan olması gerekmektedir.

MUAFİYET:

Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

Yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlar ALES muafiyetinden yararlanmayı talep edebilir. ALES muafiyetinden yararlanmak isteyenler, buna ilişkin dilekçe vermelidir.

Meslek Yüksekokullarının; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 6. maddesinin 4. Fıkrasında kapsamındaki Öğretim Görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İSTENİLEN BELGELER:

-Başvuru Formu

– Özgeçmiş

-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

-Öğrenim Belgeleri ve transkript

-Yabancı ülkelerden alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış denklik belgeleri

-Yabancı Dil Belgesi

-Ales Belgesi (en az 70 puan)

-2 adet fotoğraf

-Erkek Adayların askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduklarını gösterir belge

-Varsa Onaylı Hizmet Belgesi/Tecrübe Belgesi (Daha önce kamu hizmetinin yerine getirildiği kurum ve kuruluşlardan alınacak onaylı hizmet belgesi)

SON BAŞVURU TARİHİ: 14.11.2022

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Türk Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi: Rektörlük Binası Şahinkaya Caddesi No:106, 34820 Beykoz / İSTANBUL

E-posta: uzem@tau.edu.tr, Tel.: 0216 333 30 79 – 0216 333 30 80

.

.

Türk-Alman Üniversitesi akademik personel alıyor
Bizi Takip Edin