Türkiye’nin en büyük spor ormanı Beykoz’da hazır!

Beykoz Belediyesi tarafından bisiklet sporu için uluslararası standartlarda saha ve parkurlarla donatılarak şehre kazandırılan “Beykoz Spor Ormanı”nda yer alan 9 km’lik parkurun görücüye çıktığı “Zaman Karşı Yol Bisiklet
  • 25.09.2022 00:00:00

Türkiye’nin en büyük spor ormanı olarak kurulan “Beykoz Spor Ormanı” zamana karşı yol bisiklet yarışına ev sahipliği yaptı. 

galeri isturkiye nin en buyuk spor ormani beykoz da hazir 1803

Beykoz Belediyesi tarafından bisiklet sporu için uluslararası standartlarda saha ve parkurlarla donatılarak şehre kazandırılan “Beykoz Spor Ormanı”nda yer alan 9 km’lik parkurun görücüye çıktığı “Zaman Karşı Yol Bisiklet Yarışı”nda bisiklet sporcularının sportmen rekabeti yaşandı.

Sporculara destek vermek ve yarışı izlemek için ormana gelen Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, yarış öncesi alanı gezerek çeşitli incelemelerde bulundu.

galeri isturkiye nin en buyuk spor ormani beykoz da hazir 9121

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SPOR ORMANI BEYKOZ’DA!

8 milyon metrekarelik orman içinde kurulu spor ormanı açıldığında, İstanbul’daki tüm amatör ve profesyonel sporcuların merkezi olacak.

Atletizm pisti, veledrom, basketbol ve futbol sahaları, tenis kortu, farklı zorluklarda bisiklet parkurları ve daha birçok özellik içeren “Beykoz Spor Ormanı” bu nitelikleriyle Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyor.

galeri isturkiye nin en buyuk spor ormani beykoz da hazir 6882

PEDALLAR ZAMANA KARŞI ÇEVRİLDİ

9 km’lik alanın görücüye çıktığı günde zamana karşı yarışan sporcular birincilik için mücadele etti.

İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da parkurda pedal çevirerek yarışma heyecanına ortak oldu.

galeri isturkiye nin en buyuk spor ormani beykoz da hazir 5505

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

Yarış sonunda birinciliği Emir Uzun, ikinciliği Gökhan Uzuntaş, üçüncülüğü ise Yunus Emre Yılmaz üstlendi. Dereceye giren sporculara altın ve çeşitli ödüller takdim edildi.

Yarışa katılanlar arasında yapılan kura çekimiyle sporculara çeşitli hediyeler de verildi.

galeri isturkiye nin en buyuk spor ormani beykoz da hazir 7709

“OLAĞANÜSTÜ BİR MEKÂN”

Programda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Burası yol bisikleti performans parkuru. 4 farklı parkur var. Büyük turların simülasyonu gibi burası. Trafiğin dışında, ormanın içerisinde olağanüstü bir mekân. Bisiklet sporu yapmak isteyenler açısından son derece güvenli ve 24 saat açık. Bisikletiyle gelen herkes ücretsiz olarak yararlanabilecek. Güzergâh üzerinde iki tane istasyonumuz var. Buralarda dinleme yerleri ve lavabolar var. Hemşehrilerime teşekkür ediyorum bu tür anlamlı projelerin gerçekleşmesi noktasında bize çok büyük destekleri var. Artık Türkiye’nin bisiklet dostlarının 24 saat güvenle kullanabileceği, yol bisikleti performans parkuru Beykoz Spor Ormanı’nda hazır.” şeklinde konuştu.

“PARKUR MUHTEŞEM”

Yarışa katılan Aylin Yüce ise “Parkur muhteşem. Ormanın içinde trafiğe kapalı bir alandasınız. Yaklaşık 10 kilometre. Asfalt ve parkur on numara. Herkesi Beykoz’un bu spor ormanına bekliyorum.” dedi.

Bir başka katılımcı Furkan Tulun da, ’Parkur çok güzel. Asfalt çok kaliteli. Yol bisikletçilerinin antrenman yapabilmesi için çok güzel bir yer. Umarım sık sık gelip antrenman yapacağız.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler