Tüzüğe göre CHP Beykoz Yönetimi düştü

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na atanan Nagihan Akan tarafından kurulan yeni yönetim kurulu, tüzüğe göre İlçe Başkan Yardımcısı Selami Özçelik'in istifa etmesiyle resmen düştü.

 

Parti tüzüğüne göre atama usulü ile oluşturulan CHP…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na atanan Nagihan Akan tarafından kurulan yeni yönetim kurulu, tüzüğe göre İlçe Başkan Yardımcısı Selami Özçelik’in istifa etmesiyle resmen düştü.

 

Parti tüzüğüne göre atama usulü ile oluşturulan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu, üyelerden bir kişinin bile istifa etmesi tüm yönetimin düşmesine vesile oluyor.

Örgütten ve Kılcal Damardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Selami Özçelik’in Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmesiyle birlikte CHP İl Başkanlığı tarafından atanan Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan ve Yönetim Kurulu üyeleri de resmen düşmüş oldu.

 

Parti tüzüğüne göre İlçe Başkan Yardımcısı Özçelik’in istifasının ardından İlçe Başkanlığı görevinden düşen Nagihan Akan ile yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde, kendisine resmi olarak bir yazı gelmediğini ve hala görevinin başında olduğunu ifade etti.

 

CHP’nin parti tüzüğüne göre atamayla yapılan görevlendirmelerde yedek üye olmadığı için üyelerden birinin istifa etmesiyle Yönetimin düştüğünü dile getiren İlçe Başkanı Nagihan Akan, Selami Özçelik’in CHP Beykoz İlçe Yönetiminin kendisine olan güvensizliğinden dolayı istifa etttiğini söyledi.

Yeni atama olana kadar CHP Beykoz İlçe Başkanlığı görevini yütüceğini belirten Nagihan Akan, İl Başkanlığı tarafında kendisine konuyla ilgili herhangi bir resmi yazı gelmediğinin altını çizdi.

İstifa etmesiyle birlikte gündeme bomba gibi düşen Örgütten ve Kılcal Damardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Selami Özçelik ise konu hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, İl Başkanlığı ile görüştükten sonra gerekli açıklamaları yaparak kamuoyunu bilgilendireceğini aktardı.

Tüzüğe göre CHP Beykoz Yönetimi düştü
Bizi Takip Edin