Vali Eşleri Beykoz'u gezdi.. Hz.Yuşa'da dua etti..

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun eşi Gül Mutlu mülki amirlerin eşleriyle birlikte Beykoz'u ziyaret etti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun eşi Gül Mutlu mülki amirlerin eşleriyle birlikte Beykoz'u ziyaret etti. Hz….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu mülki amirlerin eşleriyle birlikte Beykoz’u ziyaret etti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu mülki amirlerin eşleriyle birlikte Beykoz’u ziyaret etti. Hz. Yuşa ziyaretinde İstanbul’un 561. fetih yıl dönümü dolayısıyla fetih duası yapıldı.  

Beykoz’daki tarihi mekânlar yazın sıcak yüzünü göstermesiyle ziyaretçi akınına uğruyor. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu mülki amirlerin eşleriyle Beykoz’un tarihi ve turistik mekânlarını ziyaret etti. Beykoz Kaymakamının eşi Ayten Erdoğan ve Beykoz Belediye Başkanını eşi Ayşe Çelikbilek de misafirlere eşlik etti.  

Vali eşlerinin ilçedeki ilk durağı Cumhuriyet Köyü sınırındaki Hüseyinli Köyü Keyif Vadisi Nostalji Müzesi oldu. Ardından Beykoz Öğümce Köyü Cam ocağı Vakfı’na geçilerek buradaki cam çalışmaları izlendi, kısa bilgi alındı. Öğle yemeğinin ardından Hz. Yuşa Türbesine geçilerek dua edildi.

Beykoz Vaizi Aydın Yöndem’in, Yuşa Peygamberi tanıtan ve türbelerde nasıl davranılması gerektiğini anlatan kısa konuşmasının ardından, ziyaretin İstanbul’un fethine denk gelmesi açısından, fethe mazhar olan Fatih Sultan Mehmed Han ve ecdadımıza , Soma dahil tüm  şehitlerimize dualar edildi. Ardından söz alan Beykoz Vaizesi Ayşenur Bahçekapılı da misafirlere hoş geldiniz diyerek dünya ve ahrette huzur ve mutluluk dileklerini iletti.

Vali eşlerinin gezisi Anadolu Kavağı’nda bulunan tarihi Yoros Kalesine ziyaretle son buldu.  

Vali Eşleri Beykoz'u gezdi.. Hz.Yuşa'da dua etti..
Bizi Takip Edin