Ve MHP, 'Ali Emanet' dedi!

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, Olağan Kongre’sini tamamladı. İki adayın demokratik bir ortamda yarıştığı kongre sonucunda Ali Emanet İlçe Başkanı seçildi. 

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, Olağan Kongre’sini tamamladı. İki adayın demokratik…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, Olağan Kongre’sini tamamladı. İki adayın demokratik bir ortamda yarıştığı kongre sonucunda Ali Emanet İlçe Başkanı seçildi. 

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, Olağan Kongre’sini tamamladı. İki adayın demokratik bir ortamda yarıştığı kongre sonucunda teşkilatı atama suretiyle beş aydır yönetmekte olan Ali Emanet, İlçe Başkanı seçildi.  402 delegeden 279’unun oy kullandığı kongrede Ali Emanet 159, Kurtuluş Ünal ise 118 oy aldı; 2 oy ise geçersiz sayıldı.  

Kongreye kimler katıldı?

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen MHP İlçe Teşkilatı Olağan Kongresi’ne katılanlar arasında MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Batumlular Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, KAS-DER Başkanı Süleyman Çalık, Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik, Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Ortaçeşme Mahallesi Muhtarı Fahrettin Akhan, Kavacık Mahallesi Muhtarı Yusuf Kesici, Kıyı Emniyeti eski Müdür Yardımcısı Arif Köroğlu, Beykoz Ülkü Ocakları eski Başkanı Mustafa Arman, MHP’li delege ve üyeler katıldı.

Kongre Divan Heyeti seçildi

Çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle öğleden sonra saat 14: 00’e alınan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı. Kongre Divan Heyeti ise şu isimlerden oluştu: Mesut Dedeoğlu (Başkan), Afsin Birben, Ali Külünk, Mehmet Pulant ve Ali Şişman.

Devlet Bahçeli’nin telgrafı

Divan seçiminin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Beykoz İlçe Kongresi için göndermiş olduğu mesaj okundu. Bahçeli’nin söz konusu mesajı şu şekilde:

“ Yapılan kongrenin yörenize, milletimize ve partimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. İlçe kongremiz ile başlayan demokratik süreç inşallah       Onuncu Olağan Büyük Kurultayımıza kadar devam edecek, milletimizin bekletilmeye ve örtbas edilmeye tahammülü kalmayan sorunları Türkiye sevdalıları tarafından kararlıkla ele alınacak ve çözüm iradesine kavuşturulacaktır.

Partimizin düzenlediği her kongre, iktidara giden yolun hazırlayıcısı ve dinamosudur.

Aklınızdan bir an olsun çıkarmayınız ki, bugün bu salondan taşacak kudret; hırsızlar ve hainler için kâbus olacaktır; Terörist ile müzakere eden, canilere ‘sayın’ diyen densizlere demir yumruk olacaktır; Türk milletini bölmeyi, Türkiye’yi parçalamayı isteyenlere bin yıllık kardeşlik duygusunun şamarı olacaktır. Milletimizin mukadderatına dil uzatan, mukadderatı üzerinde bahis oynayan gâfilllre bir cevap olacaktır…

Türkiye’yi uçurumun kenarından çekip çıkaracak, Türk milletini ağır sıkıntılardan, kimlik aşınmalarından kurtaracak, millet ve devlet bekasına sahip çıkarak, Üç Hilal’i iktidar burçlarına dikmek amacıyla üstüne düşeni yapacak olan Türkiye sevdalısı aziz kardeşlerime başarılar diliyorum… Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Ne mutlu Türküm diyene!”

Devlet Bahçeli’nin telgraf mesajı, delegeler tarafından uzun sürede ayakta alkışlandı.

Milletvekili Dedeoğlu: Kongreler bayramımızdır!

Genel Başkan Bahçeli’nin telgrafının ardından ise MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu bir konuşma yaptı. Dedeoğlu, konuşmasında şunları söyledi: “ Kongreler bizim düğünümüzdür, bayramımızdır. Bugün de Beykoz ilçemizin düğünüdür, bayramıdır. Allah nasip edecek bu canlılık, bu birlik ve beraberlik ile önümüzdeki dönemde ilk yapacağımız şey, belediyelerimizi almak, arkasından milletvekili seçimlerinde iktidar olmak.”

İstatistiki rakamlar çarptırılıyor

“Bu birlik o kadar öneli ki. Türkiye’nin şu anda içinde yaşadığı çok büyük problemler var. Maalesef bunu göremeyen vatandaşlarımız o kadar çok ki. Şöyle bir bakıyoruz, 10 senenin içinde ne olmuş? Nerdeymiş Türkiye, nereye gelmiş? Türkiye’nin en büyük problemlerinden bir tanesi, bizlere sunulan istatistikî rakamlarımızın çarpıtılarak bize sunulması. Türkiye şu anda bir borç yükünün altında; bunu gelecekte kim ödeyecek kimsenin umurunda da değil ama sonuç itibariyle bu faturayı 74 milyon insan ödeyecek.”

Artık Anadolu’da hayvancılık yapılmıyor

Konuşmasının devamında, Türkiye’de işçi, esnaf ve emeklilerin ekonomik durumlarının AK Parti’nin iktidara gelişinden bu yana geçen on sene zarfında daha kötüye  gittiğini ifade eden Dedeoğlu, tarım ve hayvancılık ile uğraşmakta olan köylülerin zor durumda olduklarını belirtti. Kahramanmaraş milletvekili, “ Şu anda Anadolu’dan metropollere bir göç başladı. Bunun sebebi ne? Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımız diyor ki, ‘tarlamı ekmezsem daha rahat ederim. Ekmezsem zor geçinirim ama ekersem de iflas ederim’ diyor. Şu anda Anadolu’da hayvancılığı bıraktılar. Şimdi şehir merkezine gelen insanlar ne yapacak? Asgari ücrete razı olacak; o da iş bulabilirse” dedi.

Bunların ne yaptığını anlatmamız lâzım

MHP’li milletvekili, konuşmasının sonunda; “Bunların ne yaptığını anlatmamız lâzım; çünkü Türkiye bir tane, Türk milleti bir tane. Bizim başka ülkemiz yok, buraya sahip çıkmak mecburiyetindeyiz” dedi ve kongrenin İstanbul’a ve Türkiye’ye örnek olmasını diledi.

Adaylar konuştu…

Kurtuluş Ünal: Daha medeni bir Beykoz bırakmak üzere yola çıktık

Konuşmasına ilçe kongrelerinin hayırlı olmasını dileyerek başlayan Kurtuluş Önal, şunları söyledi: “ Bugün burada Türk milliyetçiliği davasının siyasi alanda temsilcisi olan MHP’nin Beykoz’daki yönetim kadrosunu belirlemek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu çok büyük bir sorumluluktur. Zira kullanacağımız oylar ile 250 bin kişinin yaşadığı Beykoz’da büyük bir ilçenin siyasi geleceğini de belirlemiş olacağız.  Bugün seçilecek bu kadro bu büyük sorumluluğu taşıyabilecek bilgi, birikim ve de heyecana sahip olmalıdır. Biz Üç Hilal’i Beykoz’da en yükseğe çıkaracağımıza talip oluyoruz; söz veriyoruz.

Konuşmasının devamında, seçildiği takdirde teşkilatı sevgi ve saygı anlayışı ile yöneteceğine söz veren Ünal, “ MHP’yi Beykoz’da en yüksek seviyede temsil etmek üzere yola çıktık. Başta mülkiyet sorunları olmak üzer tüm sorunlara çözüm bulmak için yola çıktık. Çocuklarımıza daha medeni bir Beykoz bırakmak için yola çıktık” dedi.

Ali Emanet: Beykoz’da yapılacak çok iş var

Kurtuluş Ünal’dan sonra söz alan Ali Emanet ise, “ biz bu göreve 5 ay önce atama ile geldik. Beykoz’umuzda bir yönetim boşluğu oluştu. Biz göreve gelmeden önce arkadaşlarımız istifa ettiler. İlçemiz 3-4 ay süresince kapalı kaldı. İlçemizin tabelası bile yoktu. Beş ay süresinde Beykoz’da güzel bir yönetim oluşturduğumuza inanıyorum. ” dedi.

Beykoz MHP’de 10 yıllık bir tahribat vardı

İlçe Başkanı olarak atandığı dönemden itibaren elinden gelen gayreti gösterdiğini ifade eden Emanet, şöyle konuştu: “Bu beş ay süresince ne yapabilirsiniz? Biz beş ayda bu kadar yapabildik. İlçe binamız bile yoktu, tabelamız yoktu; kapımız kapalıydı. Şimdi ilçe binamız da var; tabelamız da var. Tabelamız aslanlar gibi orada duruyor. Beş ayda siz olsaydınız ne yapardınız? Beykoz’da 10 yılın verdiği bir tahribat vardı.”

Beykoz Belediyesi’nin yapmadıkları gözden kaçmıyor

Ali Emanet şunları söyledi: “ Beykoz’umuzda yapılacak çok iş var. Belediyemizin yaptıkları var, yapamadıkları var. Yaptıkları yapamadıklarından çoktur. Her dönem gelen Belediye ne yapıyor? İlk önce şu Belediye’nin önünden başlıyor faaliyetlerine. Halkın gelip geçtiği yerlerde sürekli; ama arka planda kalan Beykozlu hemşerilerimizin mahallelerinde durum farklı; bunlar da gözden kaçmıyor.”

AK Parti Beykoz’dan aldığı 80 bin oyu gözden çıkardı

Seçim konuşmasında Beykoz’daki sorunlara da değinen Emanet, “ Bazı yerlerde Beykoz’la ilgili planlar yapılıyor. İlçemiz, Büyükşehir Belediyesi ve merkezi hükümet tarafından birinci sınıf yaşam olanı olarak ilân edilmiş. Bunları çoğunuz bilmiyor. Beykoz’un nüfusunu 247 binlerden 80- 90 binlere düşürme projesi var. AK Parti, Beykoz’da en son seçimde 80 bin oy almış. Mantık şu: ‘80 bin oy eksik alırız; biz orada gerçekleştirmek istediğimiz projeleri gerçekleştirebiliriz.’ Türkiye genelinde 80 bin oy, deryada damla bile değil.  İktidar partisi bu 80 bin oy ile akamete uğramaz” dedi.

279 delege oy kullandı

Yapılan konuşmaların ardından ise oylamaya geçildi. 402 delegeden 279’unun oy kullandığı kongrede, Ali Emanet 159, Kurtuluş Ünal ise 118 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Ali Emanet’in teşekkür konuşması

Bu beş ay süreyle meşruiyetimiz tartışılırdı

MHP İlçe Başkanı seçilen Ali Emanet, yaptığı teşekkür konuşmasında, demokratik bir şekilde kongrelerini tamamladıklarını belirtti ve “ Bu kongreyle beraber çok güzel bir sonuç aldık. Bundan sonra yolumuza emin adımlar ile devam edeceğiz” dedi.

MHP Beykoz İlçe teşkilatının yeni İlçe Başkanı, bugüne kadar Beykoz yerel basını ile ilişkiye geçmedikleri şeklinde yapılan bir eleştiriye atfen ise şunları söyledi: “ Kongreye kadar olan süre içerisinde bizim meşruiyetimiz biraz tartışılırdı. Beş ay gibi kısa bir dönem kaldık. Basın ‘bize mesafeli kadınız’ diye bize sitem ediyor; kimseye bir mesafe koyduğumuz yok. Biz daha Beykoz’umuzun Kaymakam’ını, Belediye Başkan’ını, İlçe Emniyet Müdürü’nü, Müftü’yü, diğer kamu müdürlüklerini ziyaret etmedik. Sebebi, meşruiyetimizi kongre ile perçinleyip kongre sonrası seçilirsek,  buraları da, basın mensubu kardeşlerimizle, diğer kurum müdürlükleriyle, STK’lar ile daha sıkı münasebetlerde bulunuruz şeklinde bir karar almıştık. Bu kongre vesilesiyle de bu yolu açmış bulunuyoruz. Bundan sonra daha yakın mesafede birlikteliklerimiz olacaktır.”

MHP Beykoz’un yeni İlçe Yönetimi (ASİL):

Ali Emanet

Bahattin Furuncuoğlu

Mehmet Öncü

Ali Şişman

Mustafa Yüksel

Necati Tiryaki

İsmail Aras

Gürkan Azgan

Resul Akbulut

Yonus Cebir

Hüseyin Öztürk

M. Gürcan Kaya

Mustafa Bulut

İsmail Hakkı Önenerk

Adnan Ceviz

Erol Tomrukçu

Şeref Kurtuluş

Rafet Bektaş

Bülent Biçer

İl Delegeleri (ASİL):

Ali Emanet

Bahattin Furuncuoğlu

Mehmet Öncü

Ali Şişman

Şeref Kurtuluş

Yonus Cebir

Mustafa Bulut

Resul Akbulut

Adnan Ceviz

Yusuf Katırcıoğlu

Oğuzhan karaman

İsmail Hakkı Önenerk

Gürcan Kaya

Haber: Arzu Başlantı

Ve MHP, 'Ali Emanet' dedi!
Bizi Takip Edin