'Yaşam ve Sanat' projesi AB hibesi kazandı

Gençlerin meslek edinmelerini sağlamak üzere hazırlanan “Beykoz ’da Yaşam ve Sanat” Projesi 21.500 €’luk AB hibesi kazandı.

Beykoz  Belediyesi’nin AB’den hibe almaya hak kazandığı ilk gençlik projesi ola

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlerin meslek edinmelerini sağlamak üzere hazırlanan “Beykoz ’da Yaşam ve Sanat” Projesi 21.500 €’luk AB hibesi kazandı.

Beykoz  Belediyesi’nin AB’den hibe almaya hak kazandığı ilk gençlik projesi olan  “Life and Art in Beykoz” Şubat ayı başvuru döneminde AB Eğitim ve Gençlik Uygulamaları Merkezi Başkanlığı Gençlik Değişimleri Eylem 1.1 Alanı’na yazılmıştı. 

Gençlerin camcılık, fotoğrafçılık, yaratıcı dans ve bahçe işleri alanlarında farkındalık kazanması ve meslek edinmesine yönelik hazırlanan projenin hayata geçirilebilmesi için AB tarafından toplam 21.500 €’luk hibe yapılacak.

Temmuz ayında uygulanacak proje kapsamında Macaristan’ın Mohaç, Almanya’nın Mülheim an der Ruhr, İsveç’in Lund, Polonya’nın Tarnow ve Fransa’nın Paris şehirlerinden  16-23 yaş arasındaki 54 genç Beykoz’a davet edilecek. Projeye Beykozlu gençlerin de katılımı da sağlanacak.

Gençlere Cam Sanatının İncelikleri Aktarılacak 

12 gün boyunca ilçede ağırlanacak olan gençler camcılık, bahçe işleri, yaratıcı dans ve fotoğrafçılık olmak üzere 4 atölye çalışmasına katılacak. Yüz yıllardır ilçede başarıyla uygulanan cam sanatının incelikleri ve teknikleri cam ustaları tarafından gençlere aktarılacak.  

Atölye çalışmalarında yer  alan  gençler, hem yeteneklerini geliştirme hem de farklı kültürleri tanıma fırsatı bulacak.  Beykoz’un tanıtılmasına katkı sağlaması da hedeflenen proje kapsamında düzenlenecek Kültür Geceleri’nde gençler kendi kültürel değerlerini tanıtacak.

Avrupa Birliği’nin canlı kültürel yapısından istifade ederek gençleri sanat ortak paydasında buluşturmayı ve yetenekleri konusunda farkındalık kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçenin uluslararası alanda tanıtılması ve gençlerin kaynaşması için AB’ye farklı projelerle başvurduklarını söyledi.  

'Yaşam ve Sanat' projesi AB hibesi kazandı
Bizi Takip Edin