Yazar Saliha Erdim Beykoz’da anlattı

Beykoz’da halka açtık iftarlar, çocuk eğlenceleri, konser ve söyleşilerle dolu dolu yaşanan Ramazan Ayı’nda sevilen Aile Danışmanı ve Yazar Saliha Erdim insana, aileye ve topluma ayna tuttuğu renkli bir söyleşiyle ilçe sakinleriyle buluştu.

Yazar Saliha Erdim Beykoz’da anlattı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin, Ramazan Ayı’nın manevi iklimini toplumun tüm kesimleriyle paylaşmak üzere düzenlediği etkinlikler, yakından tanınan ilahiyatçılar, yazar, eğitmen ve aile danışmanlarının söyleşileriyle zenginleşiyor.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde çocuk etkinlikleri sonrasında başlayan programlar, Ramazan Ayı’nda düşünce ve duygu dünyalarına uzmanlar eşliğinde yolculuk yapmak isteyen ilçe sakinlerinden büyük ilgi görüyor.

Uzman Aile Danışmanı ve Yazar Saliha Erdim, “Allah-kul İlişkisini Nasıl Anlayalım? ” konulu söyleşisinde, aile içi iletişimden kişisel gelişime günlük hayatta katılımcılara yol gösterecek bilgiler paylaştı.

Yazar Saliha Erdim Beykoz'da anlattı

 “ÇOCUĞUN GÜNLÜNE GİRMEDEN AKLINA GİRİLMEZ”

Söyleşisinde ilk olarak ebeveynlere seslenen Saliha Erdim, “Biz çocukların aklına girmeye çalışıyoruz. Çocuğun gönlüne girmeden aklına girilmez. Bilgi gönle girdiği zaman çocuğu alır, uçurur. Çocuk ailede şartsız sevildiğini hissedecek. O zaman aileyi sığınılacak bir liman gibi görür ve aileye kök salar. Çocuklarımızın bizim için değerli olduklarını hissettirmek, kendi içlerinde de kendilerinin değerli olduğunu hissettirir, bu anne babanın en önemli görevlerinin başında gelir.” dedi.

“ŞÜKÜR NİMETİ ARTIRIR”

Mutluluğun şükre bağlı olduğunu da vurgulayan Saliha Erdim, “Dünyanın en güzel kadın ve erkeğini getirseniz mutsuz ise çirkindir. Mutlu olan güzeldir, öyleyse şükredelim. Şükrettiğimiz zaman nimet artar, kendimizi iyi ve değerli hissederiz. Allah bunu istiyor. Kendinizi güzel bulun. Kimse farkı özelliklerinden dolayı başkasını eleştirme hakkında sahip değildir. Her insan çok değerlidir, inanmasa bile onda Allah’ın ruhu var. Allah işini iyi yapanı sever, işinizi iyi yapmanız için kendinizi sevmeniz gerekir. Çocuğunuzun ve eşinizin de buna ihtiyacı var. Şunu bilelim ki tenkit tüketir, takdir üretir.” şeklinde konuştu.

Yazar Saliha Erdim Beykoz'da anlattı

“BİLGİ KAYNAKLARIMIZI DOĞRU SEÇMELİYİZ”

Beykozlularla buluşmasında insanın sosyal bir varlık olarak yaratıldığına değinen yazar, “ Gözlerimiz, kulaklarımız ve hissiyatımız beynimizin giriş kapısıdır. Bugün dizilerden aldığımız mesaj neyse hayata öyle bakıyoruz. Bize şu an bireysel bir konfor sunuluyor. Bu anlayış depresyondan çıkamayan bir birey yaratıyor. Allah ise sosyal olmayı emrediyor. Bilgi kaynaklarımızı doğru seçmeliyiz” diyerek tavsiyede bulundu.

Kavacık Yaşam Merkezi, 31 Mart Cuma günü Oyuncu Anne ve Yazar Merve Gülcemal’i ağırlayacak.

.

.

Yazar Saliha Erdim Beykoz’da anlattı
Bizi Takip Edin