Yeni ambulanslar Beykoz'da göreve hazır

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen yeni ambulans hizmete alım töreni gerçekleşti.

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen yeni ambulans hizmete alım töreni 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda gerçekleşti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen yeni ambulans hizmete alım töreni gerçekleşti.

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen yeni ambulans hizmete alım töreni 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşti.

Programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, başkan yardımcıları, başkan danışmanları, meclis üyeleri, birim müdürleri, belediye personeli ve ilçe sakinleri katıldı.

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün bünyesinde bulunan 4 adet tam donanımlı hasta nakil ambulansı, 1 ATT (Acil tıp teknisyeni) ve Temel İlk Yardım Eğitimi sertifikasına sahip ambulans şoförü eşliğinde hizmet veriyor.

Başkan Çelikbilek: “Ambulanslarımız Beykozluların sıhhati için çalışıyor”

Başkan Yücel Çelikbilek, “Ambulanslarımız, Beykoz’a hizmet için var. Hemşerilerimiz sıhhati için çalışıyor. Sağlık Otobüsümüzde 2011’den bu yana toplam 70.791 kişiye açlık kan şekeri, kolesterol, kemik yoğunluğu, göz tansiyonu, işitme ve görme bozuklukları gibi tetkikler yaptık. Ambulansla nakledilen hasta sayımız ise 16.403’dür. Bu yıl toplam 4 araçla 4000 hastaya hizmet verdik.  Ayrıca 2011’den bu yana Psikolojik Danışma Merkezi’nde verdiğimiz hizmetlerimizden yararlanan toplam 19.698 adet insanımız olmuş. 4.473 kişiye ise diş muayene ve tedavisi yapmışız. Muayene edilen cenaze sayımız ise 4.013 ‘tür.” dedi.

2009-2017 yılları arasında toplam 141.519 hizmet

Evde Sağlık ve Bakım Destek Hizmeti hakkında da bilgiler veren Başkan Çelikbilek, “Evde bakım yapılan hasta sayımız Ağustos ayından bu yana 956 olmuş. Sağlık alanında binek, minibüs ve otobüs olmak üzere toplamda 12 araçla hizmet sunuyoruz. 2009-2017 yılları içinde de toplam hizmet sayısımız 141.519 oldu. Bunlar çok ciddi rakamlar. Bunun parasal değerini düşünemezsiniz. Tüm bu hizmetleri Beykozlulara bedelsiz olarak sunuyoruz. Dileğimiz ambulansa hiç ihtiyaç duyulmaması ancak, ilçe sakinlerimiz her ihtiyaç duyduğunda yanlarında olacağız. Şefkat ve özveriyle emek veren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Nakil ambulansından yararlanmak isteyen ilçe sakinlerinin Beykoz Belediyesini aramaları ve önceden randevu almaları gerekiyor:

444 666 1 – 8225

Programın sonunda hep birlikte kurdela kesildi ve Başkan Çelikbilek, ambulansla test sürüşü yaptı. 

Yeni ambulanslar Beykoz'da göreve hazır
Bizi Takip Edin