Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Yeni sistemle icraatlar daha hızlı yürütülecektir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni belediyede uygulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yeni sistemin faydalarını anlattı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin belediyelerde uygulanan sistem

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni belediyede uygulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yeni sistemin faydalarını anlattı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin belediyelerde uygulanan sistemle eş değer olduğunu söyleyerek hızlı karar alma ve uygulama ile hizmet alanında lokomotif çarklarının daha hızlı döneceğini belirtti.

Yeni sistem belediyelerde uygulanan sistemle eş değerdir!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘Ülkemize özgü geliştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde sorumlunun cumhurbaşkanı, icraatçının da cumhurbaşkanı olması öngörülüyor. Kanun yapıcılar ise milletvekilleri ve meclis olacak. Millete sunulan bu sistem aslında yıllardır belediyelerde uygulanan sistemle eş değerdir. Belediye başkanları halka karşı sorumlu, icraatçı, bütçe yapıcı ve hesap veren konumundayken, halkın seçtiği belediye meclisi ise hizmet yatırım kararlarını alan, bunlara onay veren ve uygulanabilirliğini denetleyen mercidir. Belediye başkanlığı sistemiyle benzer özellikler taşıyan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ülkemiz aktif yönetim anlayışına kavuşacak ve icraatlar daha hızlı yürütülecektir. Beykoz Belediyesi’nde ve tüm belediyelerde yıllardır hizmetlere hızlı karar alma ve uygulama olarak yansıyan bu mekanizma, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesiyle ülke ölçeğinde yaygınlaşacaktır. İnanıyorum ki mevcut hükümetimiz tarafından yapılan dev yatırımlar ve dış politikadaki stratejik hamlelerle lider ülke olma yolunda ilerleyen ülkemizde lokomotifin çarkları daha hızlı dönecektir.’

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı