Yücel, dernek başkanları ile 'Çay Sohbeti' nde buluştu

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, STK temsilcileriyle ‘Çay Sohbeti' nde bir araya geldi

Burhan Öz önderliğindeki Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkan Adayı Selman Yücel,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, STK temsilcileriyle ‘Çay Sohbeti’ nde bir araya geldi

Burhan Öz önderliğindeki Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, STK temsilcileriyle ‘Çay Sohbeti’ nde bir araya geldi.

Belediye Başkan adayını tanıtım toplantıları kapsamında İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya, İlçe Başkanı Burhan Öz ve Belediye Başkan Adayı Selman Yücel’in yanı sıra İlçe Başkan Yardımcıları Ali Kuğu, Rıza Gik, Doğan Engel ve Selim Yavuz Öksüz,  SKM Başkanı Şeref Kaçmaz, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Dönem Başkanı KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker, Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Kenan Güldalı ve Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Ayduğan katıldı.

İlçe Başkanı Burhan Öz toplantının açılış konuşmasını yaparak, toplantının asıl amacına da değindi. Son yıllarda dernekçiliğin çok güzel geliştiğini, önceden sadece lokali olan derneklerin, şimdi yönetimde, sosyal hayatta, kültürel hayatta her şeyde var olduklarını ve onlara ilk yol verecek olanların STK (Sivil Toplum Kuruluşları)’ ların olduğunu söyledi.

Burhan Öz: Bu ilçenin boynuna tam altı tane pranga vuruldu!

Burhan Öz, seçim sürecinin Beykoz için önemini şu sözlerle vurguladı: “ 30 Mart seçimleri özellikle Beykoz’umuz da çok uzun süredir yaşadığımız büyük problemlerin aşılması adına milli görüş belediyeciliğinin kesin ve kesin Beykoz Belediyesi’nde yaşanması gerektiğini hepimize göstermektedir. Sorunları her yerden farklı bir Beykoz ile karşı karşıyayız ” dedi. Öz, Beykoz’un düne kadar dört büyük fabrikası olduğunu hatırlattı ve o günlerde Beykoz’un birinci sınıf bir ilçe olduğunun söylenebileceğini ifade etti: “ Ama bugünlerde baktığımızda ilk etapta bu ilçenin fabrikaları elinden alındı ve bu ilçenin boynuna tam altı tane pranga vuruldu. ‘Sit alanı, öngörünüm, milli emlak, hazine, İSKİ ve orman.’ Mülkiyetle ilgili altı tane pranga! Güzelleşen Beykoz’un boynuna vurulan prangalar ve elinden alınan ekonomik durum maalesef şu anda onu üçüncü sınıf ilçe konumuna indirmiştir. Bunu biz söylemiyoruz, bu devletin tespitidir. Daha Beykoz varken, mahalle bile olmayan ilçeler -şu anda ilçe olan ilçelerimiz- Beykoz’u kat ve kat geçmiştir. Beykoz’un suçu ne böyle olması için? Çözüm Beykoz’un toprağının bereketsizliğinde mi, çözüm dünyanın incisi olan Boğazda mı, yoksa yeşil de mi? Bunların üçü de var Beykoz’da. Bunu daha güzele çevirmemek için insanın iş beceremiyor olması gerekiyor ” dedi.

Milli görüş geldiği her ortamda çözüm üretir!

Beykoz’un önüne her zaman milli görüşün çözümlerini koyduklarını belirten Öz, fabrikalar kapanırken en büyük ‘hayır’ ı kendilerinin söylediğini ve bunun karşılığında kendilerine verilen cevabı şu sözlerle dile getirdi: “ ‘Beykoz artık turistik bir ilçe olmak üzere, dumanlı sanayi olmaz’ dediler. Beykoz’un sorunlarını biliyoruz, çözümlerini de biliyoruz.  Çünkü milli görüş geldiği her ortamda çözüm üretir. Devletse devlete, belediyeyse belediye de.  Geçmişimiz de bunun en büyük referansıdır. Biz arazide daha çok %1 diye anılan bir partiyiz. Ama şunu unutmasın herkes biz çoklukla övünecek değiliz, biz doğrularımızla övünürüz, halk yolda yürüyüşümüzle övünürüz ” şeklinde konuştu. Burhan Öz, derneklerle bir araya gelme amacını ise şu sözlerle açıkladı: “ Biz istiyoruz ki Beykoz’umuzun kanaat önderleri olarak STK önderleri olan kardeşlerimizle partimizin bildikleri ve daha önce defalarca denedikleri milli görüş belediyeciliğine bir yol vermeleri,  onlarla beraber bu projelerin içinde olmaları. Esas amacı bugünkü toplantımızın budur. Beykoz’un ne kadar sorunu varsa hep beraber çözüm üreteceğiz. Çünkü dernekler, Beykoz’da siyaseti etkileyen bir konumdalar. Bu seçimde milli görüş belediyeciliğinin Beykoz’da tekrar yaşanması konusunda nasıl bir projeniz varsa, bizden nasıl bir talebiniz varsa hepsine sonsuz açığız. Beykoz’ da milli görüş belediyeciliğini hep beraber yaşatmaya çalışalım. Bize ilk yol verecek ve gönül verecek sizlersiniz, STK’larımızdır ” diyerek sözlerini kaydetti.

Selman Yücel: Beykoz’ un çok güzel bir geleceği var

İlçe Başkanı Burhan Öz’ün ardından konuşan Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, Beykoz’un bilinmeyen probleminin ve problemin de bilinmeyen çözümünün olmadığını belirterek sözlerine başladı: “ Çözümü önce istemek gerekir.  Bizim kişilerle, özel hayatlarıyla hiç işimiz olmaz. Bizim tüm derdimiz; prensip, ilkeler ve stratejilerdir. Beykoz’ un sorunlarını herkes biliyor. Tapu, mülkiyet gibi sorunlarına son 10 yılda bir de işsizlik eklendi. Beykoz’ u bir yatakhaneye dönüştürdüler. Oysaki Beykoz’un harika bir coğrafyası var. Ama tüm bunlara rağmen Beykoz ulaşması gerektiği şartlara ulaştırılamıyor. Beykoz’ un çok güzel bir geleceği var ama şu an geleceği birilerinin blokesindedir ” dedi. Yücel, Sit alanı ve öngörünüm gibi Beykoz’u ilgilendiren yasaların değişmesi gerektiğini ve istendiği takdir de kolayca değişebileceğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “ 2B bir şans oldu. Allah razı olsun yapanlardan iyi ki de oldu. Ama bunun arkasındaki korkutucu risklerin ortadan kaldırılması lazım. Risk, 2B içine TOKİ’yi soktular. Yani Şehircilik Bakanlığı’nı soktular. Burada bir özel proje alanı ihdas ettiler, bu özel proje alanı üzerinden tapu verecekler.  Yani buranın üzerinde TOKİ’nin eli var, Şehircilik Bakanlığı’nın eli var. Şehircilik Bakanlığı’na hiçbir belediye ve alt birim müdahale edemiyor. O bakanlık istediği imarı hazırlıyor, istediği yapıyı yapıyor. Yapılması projelendirilen 2B’nin arkasında böyle bir risk var ” şeklinde konuştu.

Belediyenin üç ayağı olmalı!

Yücel, belediyeye geldiği takdirde yapmak istediklerini de toplantıda şu sözlerle belirtti: “ Belediyenin üç ayağı olmalı. Birincisi kentsel yapı ve kentsel doku,  ikincisi bu kentin geliştirilmesi, üçüncüsü yaşanılan bölgede insanların huzurlu ve mutlu olması lazım. Biz belediyenin bu üç ayağı olup Beykoz’a hizmet etmek istiyoruz. İnşallah Beykoz’ u İstanbul’ un en iyi ilçelerinden biri yapmaya çalışacağız. Biz belediyeye ilk geldiğimizde, anahtarı alır almaz ilk işimiz, rüşveti kaldıracağız. İkincisi, kimsenin hakkına zulm edilmeyecektir. Biz Beykozlu’ nun hakkını Beykozlu’ ya vereceğiz. Ben bu sorunları Allah’ın izniyle sizinle beraber çözerim. Bizim için ne büyükşehir ne hükümet sorun olmaz. Yeter ki yapmak isteyelim ” dedi.

Konuşmaların ardından, Selman Yücel, dernek başkanlarının kendisine yönelttiği soruları açık bir şekilde cevapladı. STK temsilcileri, Selman Yücel’e Belediye Başkanlık sürecinin hayırlı olmasını temenni ederek, Beykozlu’nun seçim vaadinden çok somut projelere ve eylemlere önem vereceklerini belirtti.

Yücel, dernek başkanları ile 'Çay Sohbeti' nde buluştu
Bizi Takip Edin