Yumurtatepeliler biraraya geldi

Kalkandere İlçesi Yumurtatepe Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri Çavuşbaşı Doğa Çay Bahçesi'nde biraraya geldi.                    

Çavuşb

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalkandere İlçesi Yumurtatepe Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri Çavuşbaşı Doğa Çay Bahçesi’nde biraraya geldi.                    

Çavuşbaşı’nda bulunan Doğa Çay Bahçesi ve piknik alanında yapılan Yumurtatepe Derneğinin organize ettiği piknikte dernek üyeleri bir araya gelerek güzel bir pazar günü geçirdi.

 

Katılımcılar arasında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP ilçe Başkanı İsmet Gonca ve CHPli meclis üyeleri de vardı.

 

 

 

Piknikte ızgaraların, yemeklerin yanısıra derneğin katılımcılara hediyeleri de oldu. Etkinliğe katılanlar arasında çekilen kura sonucunda hediyeye hak kazananlara plazma tv, dizüstü bilgisayar, bisiklet, mutfak eşyası gibi sürpriz hediyeler verildi. Rize’nin Kalkandere İlçesi mensuplarından oluşan dernek, kendi yörelerinden getirdikleri sanatçılarla katılımcılara güzel bir gün yaşattı. Konserlerin başlamasıyla birlikte Karadenizli vatandaşlar da horona başladı.

Piknikte açılış konuşması yapan dernek Başkanı ve CHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Yavuz, bu tür etkinliklerin küçük görülmemesini söyleyerek, “Bu etkinlikler kültürümüzün kaybolmaması ve gelecek nesillere aktarılması açısından çok önemli.” dedi. Dernekçiliğin kolay olmadığını vurgulayan Yavuz, etkinliğe katılanlardan kendilerine yardım edilmesini istedi.

 

 

 

Halka kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Çelikbilek, ”Bu tür organizasyonlarla kültürünüzü devam ettirmeniz çok güzel. Kimse sizden kültürünüzü unutmanızı isteyemez. Ancak yöre kültürünüzü yaşarken Beykozluluk bilincini de unutmayın” diyerek katılan herkese iyi eğlenceler diledi.

 

Yumurtatepeliler biraraya geldi
Bizi Takip Edin